Dzisiaj jest środa 30 września 2020, imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18417) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 13oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Fontanna z koniem zostanie naprawiona dzięki spółk ... (4)Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wy ... (0)

Złotków. Szansa na remont drogi powiatowej jeszcze w tym roku

Dodano: 3.09.2019 15:44
Źródło: LM.pl

Do 17 września tego roku władze Kleczewa przyjmować będą oferty na remont drogi w Złotkowie. To efekt przeprowadzonych ekspertyz oraz decyzji Rady Miejskiej w Kleczewie.

Przypomnijmy, po wadliwie położonej kanalizacji droga w Złotkowie po prostu się zapadła. Kierowcy nie byli w stanie po niej jeździć. Jesienią zeszłego roku drogę wstepnie odbudowano, cały czas brakuje jednak na niej asfaltowej nawierzchni. Władze Kleczewa chciały bowiem najpierw wykonać ekspertyzy, które miały sprawdzić poziom zagęszczenia gruntów.

Wyniki tych ekspertyz okazały się niejednoznaczne. - Stan jakościowy odtworzonej warstwy z kruszywa drogi powiatowej w kontrolowanych punktach spełnia wymagania normy pod względem: grubości warstwy podbudowy kruszywa, nośności zagęszczenia. Stan jakości odtworzonej warstwy znajdujący się pod kruszywem w 53% kontrolowanych punktów spełnia wymagania kontrolne. Stan jakościowy odtworzonych warstw po wykopach kanalizacji w 100% nie odpowiada normie warstwy wiążącej - przytaczał wnioski po kontroli kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Stanisław Maciejewski.

To postawiło władze gminy przed dylematem: albo kłaść dywanik asfaltowy na nie do końca zagęszczony grunt albo wybierać całe zagęszczenie i wykonać je jeszcze raz. Pierwsza opcja, według wstępnych szacunków, kosztuje ok. 300 tys. zł, druga - aż 3,5 mln zł (a nie daje gwarancji, że zagęszczenie będzie lepsze). - Spytałem ekspertów, czy te wyniki, które nie odbiegają aż tak bardzo od norm, czy to będzie osiadanie 10 cm, 5 cm, czy 2 cm. Materiał, z którego wykonaliśmy zagęszczenia, też nie spełnia wszystkich wymogów. Może się okazać, że w niektórych obszarach ten materiał nigdy nie będzie zagęszczony - przekonywał Stanisław Maciejewski. 

Zastępca burmistrza Kleczewa Jarosław Bąk przekonywał, że Urząd Miejski skłonny jest, pomimo ryzyka, kłaść nawierzchnię asfaltową. Mimo tego swoją opinię mieli wyrazić jeszcze kleczewscy radni. - Nasza propozycja jest taka, żeby nie wybierać tego materiału jeszcze raz w momencie, gdy teraz obserwujemy, że osiadanie tego gruntu jest minimalne, a w niektórych miejscach nie występuje - przekonywał Jarosław Bąk. - Decyzja należy do nas, czy chcemy mieć jeszcze jakiś czas uciążliwość w miejscowości Złotków, czy chcemy zaryzykować.

Ostatecznie komisje Rady Miejskiej w Kleczewie pozytywnie zaopiniowały tę propozycję. Pod koniec sierpnia Urząd Miejski w Kleczewie ogłosił przetarg na wykonanie nawierzchni asfaltowej. To daje nadzieję mieszkańcom Złotkowa, że jeszcze w tym roku pojadą już wyremontowaną drogą. 

   • Złotków. Szansa na remont drogi powiatowej jeszcze w tym roku

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Niech nie zapomną o jakości wykonania, czyli porządnie wykonać tą drogę ja należy bez żadnych jakichkolwiek poprawek wręcz aż się prosi do tego żeby był chodnik , trasa rowerowa i oświetlenie uliczne , jak już robić to kompleksowo i bardzo solidnie . Może nawet pokazać innym gminom a nawet miastom jak powinno się robić i być wzorem oczywiście nie zapominając o jakośći !!!! czego w Polsce nie przykładana jest waga do jakości !!! Droga a droga to 2 różne słowa... jakość przede wszystkim!!!!
Dodano: 03.09.2019 18:27    Przez: inżynier
Panie inżynier -zjedz Snikersa bo gwiazdorzysz. Zobacz a pózniej pisz. W jednym masz racje -chodzi o jakość. Obecnie, głównie kryterium ceny decyduje o wyborze wykonawcy. A jak z tym bywa to jest przykład kanalizacji w Złotkowie i zapadająca się droga.
Dodano: 04.09.2019 09:51    Przez: technik
Ludzie Wy to byście chcieli zaraz ścieżki rowerowe ledowe oświetlenie itd To jest tylko jakiś zapiździały złotkòw bez przesady Cieszcie sie że droga bedzie zrobiona Gmina ma inne wydatki np.w Kleczewie czy Budzisławiu Kościelnym
Dodano: 04.09.2019 16:08    Przez: ~HKG

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.