LM.plSportV liga. Trzy zwycięstwa, cztery porażki. Liderem wciąż Wilki

V liga. Trzy zwycięstwa, cztery porażki. Liderem wciąż Wilki

Dziewięć punktów wywalczyły zespoły z regionu konińskiego w szóstej kolejce V ligi. Liderem tabeli z kompletem punktów są wciąż Wilki Wilczyn.

Wilki w niedzielę mierzyły się z drużyną z czołówki - Astrą Krotoszyn. Do 68. minuty to goście z Krotoszyna prowadzili 2:0, ale w końcówce fantastyczny powrót zaliczyli wilczynianie. Kontaktową bramkę zdobył Mikołaj Nowakowski, później wyrównał Jakub Nowakowski, a w 85. minucie decydującego gola zdobył Patryk Grabowiecki. Wilki z kompletem punktów wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Tyle samo oczek na koncie ma Odolanovia Odolanów. W sobotę wicelider pokonał 4:0 Polonusa Kazimierz Biskupi. Kazimierzanie spadli na siódme miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów.

Na piątą pozycję awansował SKP Słupca po skromnym zwycięstwie nad GKS Sompolno 1:0. Jedynego gola zanotował w 59. minucie Jakub Kwaśny. Słupczanie mają na koncie dziesięć punktów. GKS spadł natomiast na jedenastą lokatę z dorobkiem czterech punktów.

Dziewiąte miejsce wciąż zajmuje Tulisia Tuliszków, która w weekend wygrała 3:2 z Zefką Kobyla Góra. Podobnie, jak Wilki, również Tulisia odrobiła dwie bramki straty. Pomiędzy 80., a 93. minutą spotkania zespół z powiatu tureckiego strzelił trzy gole. Po piątej kolejce Tulisia ma na koncie siedem punktów.

Punktów nie zanotowały w weekend drużyny z dolnych rejonów tabeli. Zjednoczeni Rychwał przegrali aż 0:6 ze Stalą Pleszew i z jednym punktem na koncie spadli na ostatnie miejsce w klasyfikacji. Tur 1921 Turek uległ natomiast Raszkowiance Raszków 1:4 i zajmuje obecnie czternaste miejsce w tabeli.

Szósta kolejka V ligi już w najbliższy weekend. Tur 1921 Turek podejmie Polonusa Kazimierz Biskupi, Wilki Wilczyn zmierzą się z Tulisią Tuliszków, Zjednoczeni Rychwał zagrają z SKP Słupca, a GKS Sompolno powalczy o punkty z Raszkowianką Raszków.

Tulisia Tuliszków - Zefka Kobyla Góra 3:2 (80', 86' Adam Pacholski, 90'+ Zbigniew Raszewski - 10' Łukasz Kaźmierczak, 63' Filip Wiatrak)

Polonus Kazimierz Biskupi - Odolanovia Odolanów 0:4 (2' Mikołaj Marciniak, 26' Karol Krystek, 32' Patryk Sikora, 64' Mateusz Gołębiowski (sam.))

Wilki Wilczyn - Astra Krotoszyn 3:2 (68' Mikołaj Nowakowski, 80' Jakub Nowakowski, 85' Patryk Grabowiecki - 27' Łukasz Budziak, 59' Szymon Jankowski)

Stal Pleszew - Zjednoczeni Rychwał 6:0 (16', 43' Jacek Pacyński, 28', 53' Patryk Adamski, 65' Błażej Ciesielski, 86' Michał Siuda)

SKP Słupca - GKS Sompolno 1:0 (59' Jakub Kwaśny)

Raszkowianka Raszków - Tur 1921 Turek 4:1 (1' Damian Spaleniak, 36', 55' Szymon Nowicki, 67' Dawid Fórmański - 27' Bartosz Grabowski