Dzisiaj jest wtorek 14 lipca 2020, imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17519) SPORT FORUM FIRMY (5512) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
20 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Letnie koncerty MDK w ogrodzie Muzeum Okręgowego w ... (0)Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Medyka Konin z Ol ... (1)

Nowy Bieg o Lampkę Górniczą. Pierwszy masowy bieg w Koninie

Dodano: 9.09.2019 13:59
Źródło: LM.pl

Co najmniej tysiąc osób ma startować w nowej odsłonie Biegu o Lampkę Górniczą. Tym samym jeden z dwóch głównych konińskich biegów ma być równocześnie pierwszą tego typu masową imprezą biegową w Koninie.

Bieg o Lampkę Górniczą, zamykający od kilku lat Grand Prix Wielkopolski Wschodniej, jest jednym z dwóch biegów, które odbywają się co roku w Koninie. Mimo swojej ogromnej tradycji (w tym roku odbędzie się już 28. edycja tej imprezy), w ostatnich latach nieco podupadał. Stąd pomysł organizatorów zrzeszonych wokół Klubu Biegacza Aktywni Konin na odświeżenie formuły biegu.

Pierwszą poważną zmianą ma być zwiększenie liczby uczestników. W tym roku może ona oscylować wokół 400 osób. - Podjęliśmy taką decyzję, żeby z tego biegu bardziej kameralnego, zrobić bieg masowy. Tak sobie zakładamy, że za dwa lata będzie 30-lecie Biegu o Lampkę Górniczą i 10-lecie Klubu Biegacza Aktywni Konin i w ciągu tych dwóch lat chcemy osiągnąć pułap, aż strach powiedzieć, tysiąca osób - tłumaczy Ireneusz Niewiarowski z KB Aktywni Konin.

To ogromna zmiana - do tej pory w regionie konińskim pułap 300 osób przebijał tylko jeden bieg, Międzynarodowy Bieg Warciański w Kole (o braku takich biegów mówiliśmy m.in. w majowym odcinku ,,Luźnej gierki" poświęconej właśnie bieganiu). Konin tak masowego biegu nie miał, choć Bieg o Lampkę Górniczą w przeszłości był jednym z największych biegów w Polsce. - Wtedy biegało koło 200 osób. Jak na tamte czasy, gdy ogólnie biegało niewiele osób, był to duży wyczyn - przypominają organizatorzy.

Drugą poważną zmianą jest powrót do starej trasy. Po rekatywacji Biegu o Lampkę Górniczą zawodnicy rywalizowali na trasie położonej głównie na V osiedlu. Teraz organizatorzy wracają do pierwotnej trasy biegu, która wiodła ulicami miasta. Start zaplanowany jest przy hali Rondo, potem zawodnicy pobiegną Al. 1 Maja aż do ZS im. Kopernika, następnie wrócą pod halę Rondo i później pobiegną ul. Wyszyńskiego, Zakole i 11 Listopada. W porównaniu do hsitorycznej trasy brakuje tylko części wiodącej przez Zatorze, ale z powodu zmian w przepisach i zwiększonego natężenia ruchu, w dzisiejszych czasach nie jest możliwe wyłączenie z użytku jednocześnie tylu części miasta. 

Zapisy na tegoroczną edycję już ruszyły na stronie datasport.pl. Bieg ma nowe logo zaprojektowane przez konińską plastyczkę Katarzynę Mijakowską, tradycyjnie każdy z uczestników otrzyma medal, a najlepsi - puchary. Zawody odbędą się 24 listopada. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bieg,   bieganie,   Bieg o Lampkę Górniczą,   KB Aktywni Konin,   Aktywni Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

No to będzie paraliż miasta. 24 listopada lepiej nie przejeżdżać przez Konin.
Dodano: 10.09.2019 10:24    Przez: Oscar

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.