Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18715) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
13 / 8oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Europy Kadetów. Ukraińska dominacja w turni ... (0)Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)

Koniński Budżet Obywatelski. Oto oficjalne wyniki i frekwencja

Dodano: 10.09.2019 14:31
Źródło: LM.pl

Dwa miliony na 23 wnioski małe i milion złotych na jeden wniosek duży. Tegoroczna edycja Konińskiego Budżetu Obywatelskiego jest w porównaniu do ubiegłorocznej, frekwencyjnym sukcesem. Choć patrząc na liczbę mieszkańców, nadal niewielu koninian interesuje się budżetem partycypacyjnym.

Do głosowania w szóstej edycji KBO uprawnionych było 71 208 osób, z czego 70 333 osoby to mieszkańcy Konina. Tych, którzy zdecydowali się poprzeć wnioski zgłoszone do budżetu obywatelskiego, było 9 959 osób.

- Cieszy nas frekwencja, która była jedną z największych. Wyższa była tylko w 2017 roku (12 000 osób) – mówi prezydent Piotr Korytkowski. - Cały czas uczymy się budżetu obywatelskiego. Chcemy, żeby regulamin głosowania był jak najbardziej przejrzysty i sprawiedliwy. Ta edycja pokazuje, że wykonaliśmy dobrą robotę jeśli chodzi o przygotowanie do głosowania – dodaje.

- Frekwencja jest 100 procent wyższa niż w zeszłym roku. Zauważyliśmy większą liczbę projektów, a one są coraz bardziej dopracowane przez mieszkańców. Widzimy też bardzo duże zaangażowanie wnioskodawców i społeczności, a także coraz profesjonalniej wykonywane kampanie promocyjne. To ważna zmiana jakościowa – podkreśla Bartosz Jędrzejczak, kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie.

Po raz pierwszy z możliwości głosowania mogli skorzystać wszyscy, bez ograniczeń wiekowych. Tego koordynujący KBO nieco się obawiali. Okazało się jednak, że koninianie do sprawy podeszli dojrzale.

- Mieliśmy parę sytuacji, że mieszkańcy przychodzili z dzieckiem, które nie miało dokumentu, albo dziecko miało głosować przez internet, a nie miało telefonu i nie mogło dostać kodu – mówi Bartosz Jędrzejczak.

Poza tym głosowanie przebiegło spokojnie. Wszystkie tegoroczne wnioskiz liczbą oddanych na nie głosów, prezentujemy w galerii zdjęć. 

  • Koniński Budżet Obywatelski. Oto oficjalne wyniki i frekwencja
  • 1568120443-7nxbmc-informacja_na_konferencje_prasowa_strona_01.jpg
  • 1568120444-6wj4vs-informacja_na_konferencje_prasowa_strona_03.jpg
  • 1568120444-i5zcoj-informacja_na_konferencje_prasowa_strona_02.jpg
  • 1568120444-h2alv_-informacja_na_konferencje_prasowa_strona_04.jpg
  • 1568120444-1t07rx-informacja_na_konferencje_prasowa_strona_05.jpg
  • 1568120444-o10obi-informacja_na_konferencje_prasowa_strona_06.jpg
  • 1568120445-gtnzij-informacja_na_konferencje_prasowa_strona_08.jpg
  • 1568120445-2qh7mt-informacja_na_konferencje_prasowa_strona_07.jpg
  • 1568120445-pp9f1m-informacja_na_konferencje_prasowa_strona_09.jpg
  • 1568120445-9524gl-informacja_na_konferencje_prasowa_strona_10.jpg

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Co to jest?? KBO ma służyć WSZYSTKIM mieszkańcom a nie instytucjom jak WOPR czy też Straży Pożarnej czy też zwierzętom . To powinno iść z oddzielnej puli kasy miasta .Takie projekty wdraża sam prezydent pokazując niby, że coś dzieje sie w Koninie za jego rządów ale nie pieniędzmi z KBO !! . To żaden gospodarz !!! To zasługa PO-KO...że zle dzieje sie w Koninie. Kolejna wtopa . Większa część z tych projektów to powinna być ujęta w przyszłorocznym budżecie miasta a nie z KBO!!. Chamstwo , oszustwo . Wygląda na to że KBO to wielkie kłamstwo!
Dodano: 10.09.2019 15:54    Przez: kot
Zaczynam się coraz bardziej zastanawiać nad przyszłością w tym mieście... Chyba faktycznie czas myśleć o ewakuacji... Bylo źle to nie fakt ale robi się teraz tragicznie... Drodzy redaktorzy LM. Pl zapraszam w godzinach 8.00 na V osiedle prosze zobaczyć jak odbywa się tutaj ruch bez przejazdu na ulicy okolnej... Pół osiedla stoi ulica zakole okolna wyzwolenia 11 listopada... Wspomniane ulice są zablokowane z każdej strony.. Czas myśleć zbliża się święto Wszystkich Zmarłych to praktycznie jedne z głównych dróg prowadzące do cmentarza... Nie wyobrażam sobie co tu będzie...
Dodano: 10.09.2019 21:11    Przez: ~mieszkaniec
Koninianin nie ważne który projekt był mój ale taka jest prawda ma to służyć mieszkańcą czy skorzystam z szafek czy skorzystam z wyremontowanej toalety raczej nie.. Nie jestem przeciwny zwierzęta ale na to też pieniądze są gdzie indziej... Rozbudowa schroniska słyszę już to od paru lat eeee tam srochnisko miało być nowe przeniesione i nic z tym się nie robi bo po co z KBO na drugi rok się ulepszy... nie wspomnę już o przejściach dla pieszych itp... Ja rozumie że ratują nasze życie ale czy brama garażowa z KBO to mądry wybór... Skoro jest w złym stanie to i tak by ktoś ją wymienił ale po co wydawać przecież jest KBO... Może jeszcze na następny rok budowa dworca z KBO albo kladka na okolnej choć chyba mądrzejsze to by było niż brama czy toaleta... Warto się zastanowić nad tym... Jestem za tym że pieniądze z KBO muszą iść w praktyczne rzeczy z których będą mieli możliwość korzystać wszyscy mieszkańcy Miasta
Dodano: 10.09.2019 21:01    Przez: ~mieszkaniec
Jak by nie patrzeć OSP i WOPR są instytucjami ratującymi nasze życie. Moim zdaniem te projekty powinny wygrać i nie widzę problemu a tym bardziej kłamstwa. Bardziej zastanawiające są szafki w sp 6. Myślałem, że po aferze ze schodami w Koperniku projekty dla szkół będą odrzucane. A tak z ciekawości, który projekt był twój, że tak się awanturujesz? Czy to tylko standardowa polityczna nienawiść?
Dodano: 10.09.2019 19:30    Przez: koninianinin
avatar Te wszystkie projekty co do zwierząt, typu: nowe budy; leczenie i opieka; oraz pomoc - to jakieś jajca są! Wpierw wywalacie zwierzęta do lasów, a potem prosicie by gmina trwoniła środki finansowe na ich opiekę?! I to nie małe środki! Nr 1. 67 - (65,000zł) Nr 2. 66 - (90,000zł) Nr 9. 70 - (70,000zł) = 225,000 zł!!!Widać po tym, iż Konin się starzeje, bo tylko starzy ludzie mogą wpadać na tak idiotyczne pomysły. Jakby ważniejszych celów w mieście nie było! No i nie wszystkie rubryki w tabelkach są podane, a też chciałbym wiedzieć ile osób na nie głosowało. Zatem kto robił te zestawienie - uczeń podstawówki?! Jak dla mnie, całe to KBO to jakaś ściema - rodzaj pralni finansowej, na której ktoś robi niezłe kokosy. Bo jak nazwać to co się teraz dzieje np: z budową Tężni na Zakolu?
Dodano: 11.09.2019 00:03    Przez: Pulsar71

KOMENTARZE

Co to jest?? KBO ma służyć WSZYSTKIM mieszkańcom a nie instytucjom jak WOPR czy też Straży Pożarnej czy też zwierzętom . To powinno iść z oddzielnej puli kasy miasta .Takie projekty wdraża sam prezydent pokazując niby, że coś dzieje sie w Koninie za jego rządów ale nie pieniędzmi z KBO !! . To żaden gospodarz !!! To zasługa PO-KO...że zle dzieje sie w Koninie. Kolejna wtopa . Większa część z tych projektów to powinna być ujęta w przyszłorocznym budżecie miasta a nie z KBO!!. Chamstwo , oszustwo . Wygląda na to że KBO to wielkie kłamstwo!
Dodano: 10.09.2019 15:54    Przez: kot
Jak by nie patrzeć OSP i WOPR są instytucjami ratującymi nasze życie. Moim zdaniem te projekty powinny wygrać i nie widzę problemu a tym bardziej kłamstwa. Bardziej zastanawiające są szafki w sp 6. Myślałem, że po aferze ze schodami w Koperniku projekty dla szkół będą odrzucane. A tak z ciekawości, który projekt był twój, że tak się awanturujesz? Czy to tylko standardowa polityczna nienawiść?
Dodano: 10.09.2019 19:30    Przez: koninianinin
Koninianin nie ważne który projekt był mój ale taka jest prawda ma to służyć mieszkańcą czy skorzystam z szafek czy skorzystam z wyremontowanej toalety raczej nie.. Nie jestem przeciwny zwierzęta ale na to też pieniądze są gdzie indziej... Rozbudowa schroniska słyszę już to od paru lat eeee tam srochnisko miało być nowe przeniesione i nic z tym się nie robi bo po co z KBO na drugi rok się ulepszy... nie wspomnę już o przejściach dla pieszych itp... Ja rozumie że ratują nasze życie ale czy brama garażowa z KBO to mądry wybór... Skoro jest w złym stanie to i tak by ktoś ją wymienił ale po co wydawać przecież jest KBO... Może jeszcze na następny rok budowa dworca z KBO albo kladka na okolnej choć chyba mądrzejsze to by było niż brama czy toaleta... Warto się zastanowić nad tym... Jestem za tym że pieniądze z KBO muszą iść w praktyczne rzeczy z których będą mieli możliwość korzystać wszyscy mieszkańcy Miasta
Dodano: 10.09.2019 21:01    Przez: ~mieszkaniec
Zgodnie z rozporządzeniem MEN z listopada 2018 (poz. 2140) "dyrektor zapewnia uczniom w szkole lub placówce miejsce na pozostawienie podręczników i przyborów szkolnych". Czyli już dawno powinno to być zrobione, a nie że obowiązek organu prowadzącego (czyli miasta) przerzucają na KBO, i to jeszcze dawno po terminie. Wstyd z tymi szafkami!
Dodano: 11.09.2019 12:55    Przez: GalaktycznyEdek
Zaczynam się coraz bardziej zastanawiać nad przyszłością w tym mieście... Chyba faktycznie czas myśleć o ewakuacji... Bylo źle to nie fakt ale robi się teraz tragicznie... Drodzy redaktorzy LM. Pl zapraszam w godzinach 8.00 na V osiedle prosze zobaczyć jak odbywa się tutaj ruch bez przejazdu na ulicy okolnej... Pół osiedla stoi ulica zakole okolna wyzwolenia 11 listopada... Wspomniane ulice są zablokowane z każdej strony.. Czas myśleć zbliża się święto Wszystkich Zmarłych to praktycznie jedne z głównych dróg prowadzące do cmentarza... Nie wyobrażam sobie co tu będzie...
Dodano: 10.09.2019 21:11    Przez: ~mieszkaniec
Mniejsza ze świętem - jeden dzień można się przemęczyć. Gorzej, że codziennie jest problem z dojazdem/przejazdem. I to nie tylko mieszkańcy osiedla cierpią, bo tak samo ludzie z innych dzielnic (np. dowożą dzieci do żłobka). No ale PKP się chwiali, że otworzy przejście dla pieszych, hehe.
Dodano: 11.09.2019 12:30    Przez: GalaktycznyEdek
avatar Te wszystkie projekty co do zwierząt, typu: nowe budy; leczenie i opieka; oraz pomoc - to jakieś jajca są! Wpierw wywalacie zwierzęta do lasów, a potem prosicie by gmina trwoniła środki finansowe na ich opiekę?! I to nie małe środki! Nr 1. 67 - (65,000zł) Nr 2. 66 - (90,000zł) Nr 9. 70 - (70,000zł) = 225,000 zł!!!Widać po tym, iż Konin się starzeje, bo tylko starzy ludzie mogą wpadać na tak idiotyczne pomysły. Jakby ważniejszych celów w mieście nie było! No i nie wszystkie rubryki w tabelkach są podane, a też chciałbym wiedzieć ile osób na nie głosowało. Zatem kto robił te zestawienie - uczeń podstawówki?! Jak dla mnie, całe to KBO to jakaś ściema - rodzaj pralni finansowej, na której ktoś robi niezłe kokosy. Bo jak nazwać to co się teraz dzieje np: z budową Tężni na Zakolu?
Dodano: 11.09.2019 00:03    Przez: Pulsar71
KBO jest to totalne nieporozumienie i wyrzucanie pieniędzy w błoto .
Dodano: 11.09.2019 00:27    Przez: ~Ola
avatar tym razem raczej nie masz racji - patrz obiektywnie.....