Dzisiaj jest poniedziałek 17 lutego 2020, imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20804) SPORT FORUM FIRMY (5462) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
„Sztuka nas szuka”, czyli intrygujące prace Wojcie ... (0)Bank Żywności w Koninie z "Ekomisją". Jak ogranicz ... (0)

N/MOC KULTURY – koncerty, wystawy, filmy i strefa dla dzieci

Materiał promocyjny

Dodano: 11.09.2019 10:02
  • N/MOC KULTURY – koncerty, wystawy, filmy i strefa dla dzieci

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przygotowało bogaty, różnorodny i atrakcyjny program Nocy Kultury, na którą zaprasza w najbliższy piątek, 13 września. To będzie 9 godzin niezwykłych przeżyć i doznań dla wszystkich, którzy kochają sztukę. Popołudnie, wieczór i noc wypełnione wystawami, koncertami i filmowymi seansami, a także warsztatami artystycznymi i cyrkowymi, rozgrywającymi się w CKiS przy Okólnej, w Wieży Ciśnień oraz Pałacu Reymonda.

Od godziny 15.00 na placu przy CKiS ruszy STREFA UCIECHOWO, pełna cyrkowych sztuczek i twórczych działań dla dzieci w każdym wieku pod okiem wypróbowanych i niezwykle kreatywnych animatorów. Przez trzy godziny najmłodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach, kręceniu talerzami czy żonglowaniu chustkami, a także lepieniu w glinie, malowaniu przy sztalugach lub na wielkoformatowych tkaninach. Nie zabraknie także aktywności akrobatycznych na linie, a także uwielbianych przez wszystkie dzieci wielkich baniek mydlanych.

Na 18.00 w Wieży Ciśnień zaplanowano wernisaż wystawy 7 FILMÓW, PO KTÓRYCH ROBI SIĘ NIE/DOBRZE, na którą składają się krótkometrażowe produkcje Andrzeja Dragana, artysty rodem z Konina, inspirowane teoriami fizycznymi i pokazujące jego niestereotypowe podejście do „brzydoty”.

Godzinę później w CKiS otwarta zostanie wystawa prac Andrzeja Tomaszewskiego, konińskiego surrealisty. Ekspozycja „100 x TOMASZEWSKI” zawierać będzie rzeczywiście sto jego rysunków i obrazów powstałych w ciągu minionych trzech dekad.

O 20.00 na placu przy CKiS rozpocznie się część muzyczna Nocy Kultury. Zagra FISZ EMADE TWORZYWO, jeden z najważniejszych polskich zespołów, który po sukcesach ostatnich projektów powraca do Konina z nowym albumem „Radar”. Tym razem artyści sięgnęli do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem, zarówno klasyczną americaną, jak i krautrockiem. Jako support wystąpi ZIMNV – młode trio tworzące muzykę z pogranicza indie popu i alternatywy.

O 21.00 w Wieży Ciśnień zagra z kolei Marcin Olak. Utalentowany gitarzysta zaprezentuje autorski program zatytułowany MUZYKA Z NIEISTNIEJĄCYCH FILMÓW.

Godzinę później otwarta zostanie wystawa OD PORTRETU DO AKTU. To efekt majowych warsztatów zorganizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki dla Konińskiego Klubu Fotograficznego FF. Wybrano ponad 20 prac, by w wielkoformatowych wydrukach pokazać je w surowych, ale niezwykle pięknych, wnętrzach Pałacu Reymonda. Ze względu na warunki „galerii” ekspozycja (inkrustowana dobrą muzyką) będzie w zasadzie jednodniowym, a ściślej rzecz ujmując jednonocnym, wydarzeniem.

Konińską Noc Kultury zakończy o 23.00 seans filmu OBYWATEL MIŁOŚĆ. Kino Oskard Kameralnie pokaże arcyważny i obowiązkowy dokument dla zainteresowanych życiem i twórczością Grzegorza Ciechowskiego, lidera legendarnej Republiki.

Program:

CKiS – Okólna

15.00-18.00 – Strefa Uciechowo
19.00 – 100 x Tomaszewski - wystawa
20.00 – Fisz Emade Tworzywo - koncert; support - ZIMNV
23.00 – Obywatel miłość – film

Galeria CKiS Wieża Ciśnień

18.00 – 7 filmów, po których robi się nie/dobrze - wystawa Andrzeja Dragana
21.00 – Marcin Olak – koncert

Pałac Reymonda

22.00 – Od portretu do aktu – wystawa

Na wydarzenia wstęp wolny, z wyjątkiem: seansu filmowego „Obywatel Miłość” oraz koncertu Fisz Emade Tworzywo - bezpłatne wejściówki w CKiS przy Okólnej.

Więcej: www.ckis.konin.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:noc kultury,   ckis

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.