Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20633) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Konin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła Macieja Sytka

Dodano: 16.09.2019 15:15
Źródło: LM.pl

Konińska lewica popiera Macieja Sytka jako kandydata na senatora w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - To jest wspólny kandydat opozycji – podkreśla Michał Skorupka, przewodniczący miejskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Maciej Sytek z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji PO .N IPL Zieloni to jeden z dwóch kandydatów do Senatu z naszego okręgu. Jego kontrkandydatką jest obecnie piastująca mandat senacki - Margareta Budner z Komitetu Wyborczego PiS.

- Poprosiłem SLD o wsparcie i poparcie mojej kandydatury – mówi Maciej Sytek. - Nasze poglądy na różne sprawy są zbieżne, np. kwestia demokracji, konstytucji, czy przestrzegania zasad – dodaje.

Dyskusje na temat poparcia kandydata koalicji trwały od dawna. Ostatecznie SLD zdecydowało się udzielić wsparcia Maciejowi Sytkowi.

- Idziemy nie przeciwko sobie, ale wszyscy razem. Nie musieliśmy nikogo popierać, ale to jest kandydat opozycji, przeciwko temu co się dzieje. Będziemy wspierać i popierać tego jednego kandydata – mówi Michał Skorupka.

- Chciałbym być kandydatem nie tylko całej opozycji, takie poparcie otrzymałem także od struktur powiatu konińskiego z PSL. Chciałbym być kandydatem merytorycznym, który funkcjonuje na terenie Wielkopolski Wschodniej i stara się działać w taki sposób, żeby zmieniła swoje oblicze – mówi Maciej Sytek. - Mam przekonanie, że wiele nas łączy. To co robimy, robimy dla mieszkańców Wielkopolski Wschodniej i barwy partyjne nie mają znaczenia. Takim chcę być senatorem, który będzie się zajmował sprawami bezpośrednio ludzi, a nie tylko i wyłącznie sprawami partyjnymi. Obiecuję, że będę bardzo mocno pracował dla Wielkopolski Wschodniej i Konina - dodaje.

Zdaniem Kazimierza Pałasza, byłego prezydenta Konina i wiceprzewodniczącego miejskich struktur SLD, Maciej Sytek od lat służy subregionowi.

- Kiedy byłem radnym wojewódzkim, zawsze życzliwie podchodził do naszego regionu. Udało nam się rozwiązać wiele problemów jakie zgłaszali samorządowcy. Teraz jest pełnomocnikiem marszałka do spraw transformacji subregionu i wierzę, że z takim zaangażowaniem jak wcześniej, będzie to realizował w naszym obszarze – mówi Kazimierz Pałasz.

Z listy SLD w najbliższych wyborach do Sejmu startować będą m.in. Dariusz Wilczewski i Ryszard Nawrocki.

  • Konin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła Macieja Sytka

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

NIE lepiej jakby małego kazia wystawili ?
Dodano: 16.09.2019 20:23    Przez: józef

KOMENTARZE

NIE lepiej jakby małego kazia wystawili ?
Dodano: 16.09.2019 20:23    Przez: józef
avatar Razem są jak przeprawa przez Wartę, a z osobna, jak jedna z wielu, przeżarta rdzą lina. Nie potraficie nawet naprawić tego co popsuliście, a karmicie naiwnych wiarą w wasz potencjał. POLSKOŚĆ dla was, to nienormalność i dlatego możecie liczyć tylko na takich, jak wy.
Dodano: 17.09.2019 21:24    Przez: Józef Bąk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.