Dzisiaj jest sobota 22 lutego 2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21261) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 5oC
Jutropogoda
5 / 2oC
Pojutrzepogoda
6 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wróciły seniorki, wrócą seniorzy? Trening naborowy ... (0)Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (2)

Live streaming pomysłem na biznes w Internecie

Materiał promocyjny

Dodano: 17.09.2019 10:55

Na bieżąco obserwujesz aktualne trendy? Szukasz pomysłu na swój własny biznes w Internecie? Live streaming to branża, która od trzech lat rośnie w bardzo szybkim tempie. Niespełna rok temu w naszym kraju powstały dwa bardzo ciekawe przedsięwzięcia, które swój model biznesowy oparły właśnie o live streaming materiałów wideo. Organizujesz wydarzenia kulturalne, sportowe lub muzyczne, a może masz pomysł na swój własny event transmitowany do Internetu? Wykorzystaj możliwości, jakie dają płatne transmisje online nim zrobi to ktoś inny.

Wybuch popularności

Oczywiście nie jest tak, że transmisje online odkryto trzy lata temu. Pierwsze polskie firmy z branży streamingowej zaczynały nawet 15 lat temu. Niemniej, jeszcze przed 2016 rokiem komercyjnych – odpłatnych – transmisji online w „naszym” Internecie nie było zbyt wiele. Wybuch popularności nadszedł właśnie w 2016 roku, kiedy to dwa duże serwisy społecznościowe Facebook i YouTube postanowiły przekazać tę technologię w ręce zwykłych użytkowników. Na początek korzystać mogli z niej tylko twórcy Internetowi, ale w niedługim czasie swoją transmisję live mógł odpalić na swoim kanale w social mediach każdy z nas. Łatwy dostęp do technologii przyczynił się do jej rozpowszechnienia. Dziś coraz więcej istotnych wydarzeń branżowych możemy śledzić na żywo w Internecie. Dodatkowo, niektóre wydarzenia przeniosły się z telewizji właśnie do sieci. Szacuje się, że amerykański rynek live streamingu osiągnie w 2021 roku 70 mld dolarów. To ogromny wzrost, zwłaszcza, że w 2016 roku wyceniany był na około 30 mld dolarów. Nasz rodzimy rynek streamingu daleki jest tym liczbom, niemniej pojawiają się firmy, które dostrzegając jego potencjał i możliwości opierają na nim swoje założenia biznesowe.

Przykłady z naszego podwórka

Pierwszą, wartą szczególnej uwagi, firmą wykorzystującą live streaming jest TheMuBa. Pod tą nazwą kryje się internetowy teatr, transmitujący swoje sztuki, spektakle, jak i koncerty muzyki klasycznej, na żywo do Internetu. Dystrybucja sygnału wideo odbywa się za pomocą specjalnie stworzonej do tego platformy streamingowej, do której zalogować się można przez stronę internetową teatru. Projekt ten z całą pewnością jest unikalny nie tylko na skalę naszego kraju, ale również Europy. Odpowiada on na problem ograniczonego dostępu do polskiego teatru, który dotyczy wielu jego miłośników, na co dzień niemieszkających w dużych miastach, poza terytorium naszego kraju oraz tych, którzy z różnych powodów nie mogą wybrać się osobiście na daną sztukę. Dzięki platformie transmitującej sygnał wideo prosto z desek teatru, każdy może zasiąść na wirtualnej widowni, by czerpać radość z oglądania interesującego go spektaklu.

Drugim projektem, z goła odmiennym od powyższego, jest założony przez Wojciecha Golę i Michała Barona Fame MMA. Jest to polska federacja organizująca gale walki, na których mierzą się ze sobą celebryci i youtuberzy. Na chwilę obecną mają na swoim koncie już 5 gal. Gale organizowane są z dbałością o wysokie standardy transmisji. Widok z wielu kamer jednocześnie, efektowna oprawa pojedynków, animacje wideo, wirtualna rzeczywistość mieszająca się ze światem realnym, to efekty wykorzystywane w produkcji transmisji z gali Fame MMA. Dostęp do transmisji na żywo jest odpłatny, zakupu można dokonać na stronie internetowej Fame MMA.

Niezależnie od branży

Przytoczone powyżej przykłady pokazują, że płatne transmisje na żywo mogą zostać wykorzystywane niezależnie od branży. Liczy się tak naprawdę pomysł. Mimo rosnącej popularności live streamingu na naszym rynku wciąż pozostaje wiele obszarów niezagospodarowanych, jak i zupełnie nieodkrytych.

Autor: https://streamonline.pl/

  • Live streaming pomysłem na biznes w Internecie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:live streaming,   biznes,   Internet

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.