Dzisiaj jest środa 23 września 2020, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17936) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 17oC
Jutropogoda
22 / 16oC
Pojutrzepogoda
22 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawiedliwa transformacja. Będą rozmawiać z miesz ... (2)Bohaterski czyn policjantów. Wynieśli kobietę z pł ... (2)

Prokuratura bada sprawę śmierci 33-latki w konińskim szpitalu

Dodano: 17.09.2019 17:14
Źródło: LM.pl

Prokuratura Rejonowa w Koninie bada sprawę śmierci 33-letniej mieszkanki powiatu słupeckiego, której podczas operacji zaszyto w ciele narzędzie chirurgiczne.

Kobieta trafiła do konińskiego szpitala w sierpniu. Przeszła operację ginekologiczną, po której skarżyła się na bóle brzucha. Okazało się, że w jej brzuchu znajduje się około półkilogramowa łyżka chirurgiczna. Pacjentka została poddana kolejnej operacji, tym razem związanej z usunięciem narzędzia chirurgicznego. Zmarła 5 września. W miniony piątek do Prokuratury Rejonowej w Koninie siostra zmarłej 33-latki złożyła zawiadamienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

- Prokurator niezwłocznie podjął w przedmiotowej sprawie czynności sprawdzające w kierunku art. 155 KK , czyli nieumyślnego spowodowania śmierci i art. 160 parf. 1 KK, czyli narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówi Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie. - Konieczne jest niezwłoczne zabezpieczenie dokumentacji medycznej związanej z leczeniem osoby pokrzywdzonej, a finalnie koniecznym będzie ustalenie czy zachodzi związek przyczynowy między zachowaniem lekarzy z Konina, a zgonem pacjentki - dodaje.

Dyrekcja konińskiego szpitala w sprawie śmierci 33-letniej kobiety, wydała oświadczenie.

„Informujemy, że zdarzenie jest szczegółowo badane przez szpital , celem ustalenia jego dokładnych jego okoliczności i ewentualnego związku z późniejszym zgonem chorej. Szpital odniesie się do sprawy dopiero po zakończeniu analizy całej sytuacji. Obecnie oczekujemy na wynik autopsji i sprawdzamy obowiązujące procedury by zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości. Po ustaleniu osób odpowiedzialnych za zdarzenie podjęte zostaną właściwe decyzje personalne” - czytamy.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Prokuratura bada sprawę śmierci 33-latki w konińskim szpitalu
  • 1568733665-st707h-wsz-w-koninie-informacja-prasowa-page-001.jpg

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja nie wiem czemu się dziwicie wszyscy wiedzą, że szpital w Koninie to masakra. Sama nie raz miałam z nimi złe doświadczenie! To są sadysci. Pracują tam jak za karę, pacjentów traktują jak śmieci! Jakie oni chcą podwyżki, za co? .za śmierć ludzi
Dodano: 17.09.2019 18:28    Przez: Ja
Słynni rzeznicy konińscy... do wykształcenia medycznego im daleko, takie są realia
Dodano: 17.09.2019 18:56    Przez: konin
Podać nazwisko tego lekarza żeby ustrzec kobiety przed wizytami w gabinecie prywatnym bo zapewne przyjmuje.To jest skandal.Instrumentariuszka również winna zawsze liczy się narzędzia po zabiegu.Takie zdarzenia bardzo częste w konińskim szpitalu.Wyrazy wspólczucia dla rodziny zmarłej.Walczcie o sprawiedliwość i ukaranie winnych
Dodano: 17.09.2019 21:03    Przez: Ona
Też byłam operowana na tym oddziale , tak naprawdę nagle , nie miałam czasu szukać innej placówki. Usunięto mi trzon macicy, a miesiączkę miałam jeszcze przez parę lat, powikłaniem po zabiegu było porażenie jelita i znowu wróciłam do szpitala. Po tygodniu miałam być operowana ponownie , ale udało się farmakologicznie odprowadzić jelito. Nie myślcie ,że to żart, to naprawdę fakty. Od tamtego dnia nigdy nie położyłam się w tym szpitalu.
Dodano: 17.09.2019 17:49    Przez: Lucynka
Teraz wielce szpital się tym zajmie? ? Chyba za późno. Kobiecie życia to nie wróci.Jak można czegoś takiego nie zauważyć, że się zostawiłm w ciele pacjentki
Dodano: 17.09.2019 18:31    Przez: Ja

KOMENTARZE

avatar wyrazy współczucia dla rodziny oraz bliskich :(
Dodano: 18.09.2019 09:48    Przez: Tonny Soprano
Spodziewałbym się akapitów w piśmie wysoko wykształconych ludzi. Niechlujstwo nawet w piśmie.
Dodano: 18.09.2019 09:52    Przez: Jarek Piotrowski
Ten pseudo dyrektorek nawet nie wie co to jest AKAPIT , to świadczy nie tylko o nim samym ale także jako wizytówka szpitala i całego Konina . Żenująca zapewne z protekcji osoba . Pismo pokazywane publicznie !!! Dalej można samemu sobie dopowiedzieć ... sami pseudo fachowcy w tym szpitalu !!! Tragedia - szpital w Koninie zawsze takim był ale manifestacje to pierwsi robią odnośnie podwyżek . Najpierw to jakość swojej pracy pokażcie a potem oczekujcie , bo nie sztuką jest siedzenie w szpitalu godzinami i nadgodzinami do pensji w ten sposób dorabiać. Jakość pracy przede wszystkim a nie użalanie się i robienie sztucznej sytuacji , wręcz wyłudzanie pieniędzy!! Ten szpital a zwłaszcza personel cały nigdy nie był uprzejmy dla pacjentów i ich rodzin . Bardzo współczuje całej rodzinie tej kobiety !
Dodano: 18.09.2019 10:30    Przez: poszkodowany
Ginekologia w Koninie to rozpacz, ordynator - gbur, podejście do pacjenta skandaliczne. Wykonany zabieg, wypis taki, że inny lekarz nie wie nic. Po roku drugi zabieg w Poznaniu, gdzie nie widzieli śladu po wcześniejszej interwencji, co gorsza pozostawiono niebezpieczne zmiany. Rozwiązanie? Wymiana personelu na młodych lekarzy, albo zamknięcie.
Dodano: 18.09.2019 12:19    Przez: Radosław
kogo prawda zabolała ? i po komentarzu . nie ładnie po zamykajcie strony i będziecie mieć spokój nikt nie będzie komentował.; PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI. ¡!!!!!!!!!!! chociaż nie wiem jak będziecie kneblowali usta .
Dodano: 18.09.2019 14:35    Przez: ~Ola
Kierownik oddziału zawieszony, dlaczego w artykule nie personaliów tego fachowca? https://wiadomosci.dziennik.pl/wyd
Dodano: 18.09.2019 18:34    Przez: troskliwy
Najważniejsza w Konińskim szpitalu jest poczta pneumatyczna...idealna do pompowania pacjentów w d...Oraz komu sprzedać teren po oddziale zakaźnym...SOR w Koninie tu nie ma nawet o czym napisać!!!
Dodano: 19.09.2019 17:18    Przez: ~lekarz 24h😂
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.