Dzisiaj jest środa 5 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16876) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (0)

Konin. O tym, jak zwykły bulwar stał się Bulwarem Nadwarciańskim

Dodano: 18.09.2019 12:35

Konińscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę o nazwaniu bulwaru położonego wzdłuż rzeki Warty – Bulwarem Nadwarciańskim.

Nazwanie konińskiego bulwaru wywołał kilka miesięcy temu radny Tomasz Andrzej Nowak, który zaproponował na jednej sesji, aby nadać nazwę Przemysła II. Pomysł radnego został podany do publicznej wiadomości w formie konsultacji społecznych, podczas których mieszkańcy mieli wybrać stosowną nazwę związaną z Przemysłem. - W związku z chęcią upamiętnienia postaci króla Przemysła II, który około roku 1283 nadał Koninowi przywilej lokacyjny, proszę o przedkładanie propozycji nazw związanych z tą postacią – apelował wówczas prezydent Konina, Piotr Korytkowski.

Do wyboru były następujące nazwy: Bulwar Przemysła II, Bulwar im. Przemysła II lub Bulwar Nadwarciański im. Przemysła II. Obok dwóch wersji z królem były także: Bulwar Piastowski, Promenada Staromiejska i Bulwar Nadwarciański. Biorący udział w konsultacjach mieszkańcy, wybrali prostą i oczywistą nazwę dla tego miejsca - Bulwar Nadwarciański. A radni to usankcjonowali w formie uchwały. Niniejszym ogłaszamy, że mamy już oficjalnie Bulwar Nadwarciański w Koninie!

  • Konin. O tym, jak zwykły bulwar stał się Bulwarem Nadwarciańskim

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

My tą nazwą otwieramy oczy niedowiarkom. Mówimy to jest nasze ,przez nasz wymyślone i to nie jest nasze ostatnie słowo bo to jest nazwa na skalę naszych możliwości.... i nikt nie prawa się przyczepić............. !
Dodano: 18.09.2019 13:43    Przez: miś

KOMENTARZE

My tą nazwą otwieramy oczy niedowiarkom. Mówimy to jest nasze ,przez nasz wymyślone i to nie jest nasze ostatnie słowo bo to jest nazwa na skalę naszych możliwości.... i nikt nie prawa się przyczepić............. !
Dodano: 18.09.2019 13:43    Przez: miś
nic innego przez gardło by nie przeszło.BULWAR NADWARCIAŃSKI!!!!!!!!!!!
Dodano: 18.09.2019 22:00    Przez: ~zk
Dlaczego nie przeszła moja propozycja nazwy" "Konińska Promenada im.Przemysła II" ?sama nazwa promenada jest o wiele bardziej ładna niż bulwar a zawiera w nazwie i miasto,i założyciela i piękną nazwę obiektu,bulwar kojarzy się raczej z innymi terenami spacerowymi.Nic nie szkodzi,jak do władzy dojdą prawdziwi gospodarze,którzy chcą dobrze dla wszystkich mieszkańców,zmienimy tą nazwę na właściwą.
Dodano: 19.09.2019 11:50    Przez: Dariusz Pietrzak
KONIŃSKA PROMENADA IM.PRZEMYSŁA II
Dodano: 19.09.2019 11:53    Przez: On

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.