Dzisiaj jest poniedziałek 1 czerwca 2020, imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18084) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 9oC
Jutropogoda
16 / 7oC
Pojutrzepogoda
18 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Licheń. Wstąpił do kościoła w wigilię Zesłania Duc ... (4)Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)

Konin. Fundacje i stowarzyszenia z dofinansowaniem PFRON

Dodano: 18.09.2019 14:39
Źródło: LM.pl

Ponad 600 tysięcy złotych na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych dla fundacji i stowarzyszeń subregionu konińskiego. Wczoraj w Koninie podpisano pierwsze umowy na przekazanie środków z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

W Konińskim Domu Kultury członek zarządu województwa wielkopolskiego – Marzena Wodzińska spotkała się z przedstawicielami organizacji, które otrzymały dofinansowanie PFRON.

- Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył w tym roku na to zadanie 4 500 000 złotych. Dzięki temu realizowana jest rehabilitacja osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek, kompleksowe wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością intelektualną, ze szczególnym uwzględnieniem spektrum autyzmu i mobilna rehabilitacja na terenach wiejskich- powiedziała Marzena Wodzińska.

Na konkurs wpłynęło 57 ofert. Komisja opiniując wnioski największy nacisk kładła na projekty zakładające wyrównywanie szans i możliwości mieszkańców Wielkopolski i różnic między subregionami województwa. Wśród organizacji z Konińskiego znalazły się: Fundacja Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” otrzymała dotację 100 000 zł na projekt „Mogę więcej! Edycja 7”, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem „Gepetto” – dotacja 75 000 złotych na projekt „Niebieska Puma”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kole – dotacja 65 000 złotych na projekt „Otwórzmy przed nimi życie”, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Koninie – dotacja 100 000 złotych na projekt „Równe szanse”, Konińska Spółdzielnia Socjalna „Spektrum” – dotacja 70 000 złotych, Stowarzyszenie „ Młode Ostrowite” – dotacja 130 000 złotych oraz Fundacja Pracownia Projektów Społecznych z Dobrej Nadziei – dotacja 70 000 złotych.

fot. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu

  • Konin. Fundacje i stowarzyszenia z dofinansowaniem PFRON
  • Konin. Fundacje i stowarzyszenia z dofinansowaniem PFRON
  • Konin. Fundacje i stowarzyszenia z dofinansowaniem PFRON
  • Konin. Fundacje i stowarzyszenia z dofinansowaniem PFRON
  • Konin. Fundacje i stowarzyszenia z dofinansowaniem PFRON

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.