Dzisiaj jest sobota 22 lutego 2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21260) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 5oC
Jutropogoda
5 / 2oC
Pojutrzepogoda
6 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wróciły seniorki, wrócą seniorzy? Trening naborowy ... (0)Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (2)

Wilczyn. Drugi przetarg na remont GOK też nie wyłonił wykonawcy

Dodano: 19.09.2019 13:57
Źródło: LM.pl

Gmina Wilczyn wciąż szuka wykonawcy na przebudowę Gminnego Ośrodka Kultury i zagospodarowanie jego otoczenia. Do końca września trwać będzie trzeci przetarg na tę inwestycję.

Przypomnijmy, pierwszy przetarg na przebudowę GOK rozpisano jeszcze w sierpniu. Do wykonania głównego zadania nie zgłosił się żaden chętny, w części dotyczącej zagospodarowania terenu wokół ośrodka cena natomiast przekraczała założone koszty przez gminę. Przetarg więc unieważniono i rozpisany drugi.

Ten również nie przyniósł rozstrzygnięcia, choć tym razem zgłosiło się już trzech chętnych. W części dotyczącej przebudowy GOK swoją ofertę złożyła jedna firma z Krzymowa, zaproponowana cena przekraczała jednak założoną (ponad 739 tys. zł) o niemal 57 tys. zł. W drugiej części dotyczącej zagospodarowania terenu wokół (ponad 113 tys. zł) pojawiły się dwie chętne firmy z Kleczewa i Wilczyna. Najniższa zaproponowana cena przekraczała zaplanowaną o blisko 24 tys. zł.

Co więc dalej z inwestycją, na którą Wilczyn otrzymał pół miliona złotych dofinansowania? Wójt Grzegorz Skowroński jest spokojny. - Jest czas, bo całe zadanie musimy rozliczyć do 15 maja - mówi. W czwartek gmina ogłosiła trzeci przetarg na wykonanie inwestycji. Jego rozstrzygnięcie zaplanowane jest na przełom września i października. - Mam nadzieję, że w tym trzecim przetargu nam się to rozstrzygnie.

Jeżeli i w trzecim przetargu nie uda się wyłonić wykonawcy, Grzegorz Skowroński rozważa dwa scenariusze. - Jeżeli kwota będzie bardzo wysoko przekraczać kwotę kosztorysową to postaram się prowadzić negocjacje. Jeżeli kwota nie przekraczałaby założeń zbyt wysoko to myślę, że z Radą Gminy podejmiemy decyzję, by zwiększyć środki i wyłonić wykonawcę - zapowiada wójt Wilczyna. 

Podkreśla jednak, że cena nie jest jedynym kryterium, na które patrzy gmina. - W ramach inwestycji powstanie nowa scena, będą projektory, musi to być odpowiedniej jakości. Nie chodzi o to, żebyśmy byli zalani ,,chińszczyzną".

  • Wilczyn. Drugi przetarg na remont GOK też nie wyłonił wykonawcy

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wilczyn,   Gminny Ośrodek Kultury,   przebudowa GOK,   przetarg

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.