Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20635) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Policjanci zabezpieczyli 80 kilogramów nielegalnego tytoniu

Dodano: 20.09.2019 14:15
Źródło: LM.pl

Blisko 80 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Koła. W związku ze sprawą zatrzymano 55-latka.

Kilka dni temu mundurowi z Koła podjęli działania zmierzające do zabezpieczenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Z informacji wynikało, że mieszkaniec gminy Dąbie na swojej posesji przechowuje duże ilości krajanki tytoniowej. Policjanci znaleźli nielegalny tytoń ukryty w bardzo dobrze zamaskowanym schowku.

- Sześć worków krajanki funkcjonariusze znaleźli w podziemnym włazie ukrytym pod betonowymi płytami. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę prawie 80 tysięcy złotych – informuje Weronika Czyżewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Zatrzymany 55-latek podejrzany jest o nielegalne przechowywanie wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych. Grozi mu grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Koło

  • Policjanci zabezpieczyli 80 kilogramów nielegalnego tytoniu
  • Policjanci zabezpieczyli 80 kilogramów nielegalnego tytoniu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.