Dzisiaj jest środa 5 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16935) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (0)

Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instruktorów jazdy

Dodano: 20.09.2019 20:10
Źródło: LM.pl

Ignorowanie znaku STOP przed przejazdem kolejowym oraz wjazd pomimo migającego, czerwonego światła. To najczęstsze błędy popełniane przez kierowców. O nich dyskutowano podczas warsztatów w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko”, które odbyły się w Węglewie Kolonii, gm. Golina.

W ubiegłym roku w Wielkopolsce doszło do 28 wypadków na przejazdach kolejowych, w których zginęło 5 osób, a jedna została ranna. W tym roku w całym kraju odnotowano 117 wypadków, z czego aż 22 miały miejsce w Wielkopolsce.

- To duża cyfra, stąd nasza obecność tutaj – mówi Włodzimierz Kiełczyński, dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Warsztaty skierowane były przede wszystkim do instruktorów nauki jazdy. Jak mówi Włodzimierz Kiełczyński, lepiej przygotowany instruktor to lepiej przygotowany kierowca.

- Chcemy wymienić poglądy i doświadczenia, porozmawiać na temat tego jak zachować się na przejeździe, kiedy samochód zatrzyma się między rogatkami oraz co oznacza światło czerwone, migające i jakie błędy popełniają kierowcy – podkreśla dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - Z naszych analiz wynika, że najczęściej kierowcy wjeżdżają na przejazdy przy czerwonym świetle migającym i pomijają znak STOP. Gdyby każdy kierowca przestrzegał dwóch zasad, nie milibyśmy wypadków na przejazdach – dodaje.

Od czerwca ubiegłego roku PKP wprowadziło inicjatywę „żółtej nalepki”. Znajduje się ona przed każdym wjazdem, na krzyżu św. Andrzeja i zawiera numer identyfikacyjny przejazdu. Jest ona pomocna w przypadku, kiedy samochód znajdzie się pomiędzy zamkniętymi rogatkami.

- Trzeba natychmiast opuścić pojazd i zgłosić operatorowi numeru 112 numer z nalepki. On przekaże informację naszemu dużurnemu ruchu – mówi Włodzimierz Kiełczyński.

Do sierpnia tego roku z „żółtych nalepek” skorzystano ponad 2900 razy. W 190 przypadkach PKP wprowadziło ograniczenia ruchu, a 147 razy wstrzymano ruch pociągów.

  • Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instruktorów jazdy
  • Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instruktorów jazdy
  • Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instruktorów jazdy
  • Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instruktorów jazdy
  • Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instruktorów jazdy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.