Dzisiaj jest poniedziałek 20 stycznia 2020, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20706) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prace artystycznej rodziny Drzewieckich z Konina. ... (1)Pierwszy sprawdzian przed kwalifikacjami do Igrzys ... (0)

„Weź się za zieleń”, obywatelu, bo nieobecni nie mają racji!

KONIN JEST NASZ

Dodano: 20.09.2019 21:31

Wczoraj oglądałem w wydziale urbanistyki i architektury interesujący szkic planu zagospodarowania terenów zielonych w pobliżu tężni, budowanej na piątym osiedlu. I usłyszałem od pani kierownik Joanny Olczak, że będzie dążyła do opracowania koncepcji terenów zielonych dla całego Konina.

W obliczu niedostatku planowania w naszym mieście, to jaskółka niosąca nadzieję na lepsze. Całkiem niedawno, tuż przed głosowaniem na projekty Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, pisałem, że niektóre ze zgłoszonych do niego propozycji zmian i ulepszeń w układzie drogowym wręcz nie powinny być realizowane, bo nie rozwiązują problemów całościowo tylko punktowo, bez gwarancji, że jeszcze bardziej nie skomplikują sytuacji.

Dotychczasowe działania władz Konina już od paru dziesiątek lat przypominają podejście poznańskiej Dyrekcji Budowy Osiedli Robotniczych z lat pięćdziesiątych, które tak irytowało Józefa Karykowskiego, kiedy został szefem konińskiego oddziału firmy. Poznań uważał bowiem, że nowy Konin to tylko osiedle robotnicze i bloki będzie się stawiało w miarę zapotrzebowania, więc żaden plan nie jest do tego potrzebny.

Dopiero Józef Karykowski sprawił, że powstał plan zabudowy centrum czyli ulicy Dworcowej oraz dwa konkurencyjne projekty urbanistyczne dla piątego osiedla. Co zresztą przypłacił utratą swojego stanowiska.

Chcę wierzyć, że nowi ludzie w konińskim magistracie wprowadzą do zarządzania miastem nową jakość i wszelkie działania w Koninie będę zaczynały się od fundamentów a nie dachu. Czyli od planowania właśnie.

Dobrym przykładem takiego podejścia są konsultacje na temat terenów zielonych, które mają stanowić punkt wyjścia do opracowania „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Konina”. Począwszy od soboty zostaną zorganizowane cztery spotkania, podczas których wydział urbanistyki i architektury będzie zbierał opinie mieszkańców.

następna
strona 1/2
  • „Weź się za zieleń”, obywatelu, bo nieobecni nie mają racji!

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.