Dzisiaj jest wtorek 2 czerwca 2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18130) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 7oC
Jutropogoda
18 / 9oC
Pojutrzepogoda
19 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół Kleczew wrócił do treningów. Po blisko 2,5 m ... (0)O sytuacji ekologicznej na terenach inwestycyjnych ... (0)

Licheń. Studenci uczelni muzycznych na warsztatach organowych

Dodano: 22.09.2019 10:33
Źródło: LM.pl

„Partnerstwo w muzyce” - tak zatytuowana jest Ogólnopolska Sesja Organowa, która odbywa się w licheńskim sanktuarium.

W Licheniu po raz trzeci odbywają się warsztaty pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni muzycznych z całego kraju.

- Motto do tematu sesji zostało zaczerpnięte z książki polskiego pianisty, prof. Jerzego Marchwińskiego, zatytułowanej „Partnerstwo w muzyce”. Artysta jest także gościem honorowym licheńskiej sesji. Organy bazyliki licheńskiej, które są największe w Polsce i czwarte co do wielkości w Europie, mają taką pojemność, że każdy temat związany z literaturą organową na tym instrumencie można zrealizować – wyjaśnił prof. Andrzej Chorosiński, kierownik artystyczny i naukowy spotkania oraz były rektor Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie.

Tematyka warsztatów dotyczy zagadnień praktycznych w pracy muzyka-organisty. Dla uczniów i studentów klas organowych szczególnie cenne są zajęcia praktyczne z zakresu improwizacji i akompaniamentu liturgicznego. Ponadto uczestnicy sesji mają okazję dyskutować o roli organów w kompozycjach wokalno-instrumentalnych XIX i XX wieku, o polskich preludiach organowych z perspektywy wieloletniej praktyki organisty liturgicznego, o roli i wykorzystaniu organów w utworach orkiestrowych na przełomie XIX i XX wieku oraz o muzyce kameralnej Feliksa Nowowiejskiego z udziałem organów w świetle ostatnich badań.

Warsztaty uświetnił piątkowy koncert organowy w wykonaniu dr Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy oraz dr. hab. Ireneusza Wyrwy. Muzycy na organach im. św. Jana Pawła II znajdujących się w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej wykonali utwory: Gioacchino Rossiniego (uwertura do opery Il Barbiere di Seviglia), Carlotty Ferrari (Totentanz per organo sinfonico a quattro mani), Naji Hakima (Rhapsody for Organ Duet).

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

  • Licheń. Studenci uczelni muzycznych na warsztatach organowych
  • Licheń. Studenci uczelni muzycznych na warsztatach organowych
  • Licheń. Studenci uczelni muzycznych na warsztatach organowych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

licheń , licheń , licheń.....
Dodano: 22.09.2019 11:16    Przez: julian anonimus
Jeszcze sie nie uodporniłeś?Raczej skazani jesteśmy na słowo na eL.
Dodano: 22.09.2019 19:18    Przez: aga
nigdy się nie uodpornię...
Dodano: 22.09.2019 19:23    Przez: julian anonimus

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.