Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17874) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)

Podwyżki dla zawodowych rodzin zastępczych w pow. konińskim

Dodano: 26.09.2019 14:42
Źródło: LM.pl

Od października rodziny zastępcze zawodowe, pełniące funkcję pogotowia rodzinnego oraz prowadzący rodzinny dom dziecka, będą zarabiać więcej. Jednogłośnie zdecydowała o tym Rada Powiatu Konińskiego.

Podczas dzisiejszej sesji rajcy pochylili się nad podwyżkami dla 15 działających w powiecie rodzin zastępczych zawodowych. Są wśród nich 3 pogotowia rodzinne, 3 rodzinne domy dziecka i 9 rodzin zastępczych.

- Mamy 8 par, które są w trakcie szkolenia na rodziny zastępcze – mówi Elżbieta Sroczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.

Jak wynika ze statystyk w lipcu tego roku, w pieczy zastępczej było 50 dzieci, w wieku od 6 miesięcy. Są wśród nich dzieci z orzeczeniami o specjalnych potrzebach. Ustalając wynagrodzenie dla zawodowych rodzin zastępczych bierze się pod uwagę przede wszystkim kwalifikacje i szkolenia. Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Konińskiego z 2015 roku, osoby zapewniające pieczę zastępczą otrzymują: 2800 zł brutto – rodzina zastępcza zawodowa, 3200 zł brutto – rodzina zastępcza zawodowa o charakterze pogotowia rodzinnego i 2800 zł brutto – rodzina zastępcza zawodowa o charakterze rodzinnego domu dziecka.

- Biorąc pod uwagę poziom wynagrodzenia za pracę rodzin zastępczych zawodowych, który z racji formy umowy cywilnoprawnej nie uwzględnia żadnych dodatków do wynagrodzeń oraz zakres, czas pracy jak i stopień trudności i odpowiedzialności konieczne jest podniesienie poziomu proponowanego wynagrodzenia – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Radni nie mieli co do tego żadnych wątpliwości i jednogłośnie zdecydowali o podwyżce. I tak od października rodziny zastępcze zawodowe otrzymają 3100 zł brutto, rodziny zastępcze zawodowe o charakterze pogotowia rodzinnego – 3700 zł brutto i rodziny zawodowe zastępcze o charakterze rodzinnego domu dziecka – 3400 zł brutto.

Potrzebna na podwyżki kwota 19 200 zł, po dokonaniu przesunięć jest zabezpieczona w budżecie PCPR na 2019 rok.

  • Podwyżki dla zawodowych rodzin zastępczych w pow. konińskim

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Co z rodzinami zastępczymi nie zawodowymi??
Dodano: 26.09.2019 18:06    Przez: An Sad
Ostatnio było dla rodziny zastępczej spokrewnionej 660 zł a dla rodziny zastępczej niezawodowej 1000 zł. Także skoro nie ruszyli tego tematu i kwoty to tak pozostało bez zmian.
Dodano: 26.09.2019 18:44    Przez: ~DiGi
Właśnie widzę że wybiórczo traktowane rodziny zastepcze
Dodano: 26.09.2019 19:09    Przez: An Sad
Pięknie, tym rodzinom i dzieciom jest to potrzebne. Dzięki, ale kandydat na posła ROBERT POPKOWSKI chce podnosić min. wynagrodzenia wszystkim.
Dodano: 27.09.2019 08:17    Przez: Lajt

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.