Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17818) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Sposoby na relaks po pracy – powrót do domu z tarczą

Materiał promocyjny

Dodano: 27.09.2019 13:50

Jakiś czas temu w radiu puszczono wypowiedź słuchacza, który przekazał prawdziwie złotą myśl: nikt tak nie potrzebuje urlopu, jak człowiek, który wrócił z urlopu. Niestety, w wielu przypadkach mogłoby to skończyć się bezrobociem, toteż warto poszukać innych sposobów na odprężenie się po stresującej lub po prostu wyczerpującej pracy. Sklep Combat proponuje swój „bojowy” sposób na walkę ze stresem: Airsoft.

Co to jest ASG?

Dla tych, którzy nie mieli styczności z tym pojęciem, wyjaśniamy: Air Soft Guns. Guns to spluwy, Air powietrze, a Soft (miękki) oznacza, że nie jest to produkt przeznaczony do robienia krzywdy. Sam Airsoft to natomiast rozgrywka o charakterze militarnym, polegająca na dobraniu się w drużyny uzbrojone w repliki broni ASG i realizowaniu założonych wcześniej celów, np. zdobycia bazy lub flagi. Jest to zabawa zbliżona do paintballu, jednak kulki w replikach nie są wypełnione farbą. Wynikają z tego dwie kwestie: mniej prania i uczciwe podejście zawodników. Efektów trafień nie widać, dlatego od „postrzelonego” oczekiwane jest przyznanie się, że „umarł”. Z kłamczuszkami nikt grać w przyszłości nie zechce.

Kolejną przewagą ASG na paintballem jest wygląd używanych replik: to modele niemal w 100% zgodne z prawdziwymi odpowiednikami znanymi z pola walki. Można przy ich użyciu trenować sytuacje taktyczne, obsługę, celowanie i obycie z konkretnym modelem. Ponadto są tańsze w eksploatacji ze względu na niedrogie kulki , a same repliki dla początkujących to zdecydowanie mniejszy koszt niż marker do miotania farby (choć i tu zdarzają się wyjątki).

Dlaczego próbować Airsoftu?

Zrozumiałe, że zabawa w policjantów i złodziei w wersji Pro może nie wydawać się zbyt pociągająca na pierwszy rzut oka. Szczególnie, że człowiek dysponujący małą ilością wolnego czasu preferuje poświęcać go na czynności w jakiś sposób rozwijające. I właśnie dlatego Airsoft to świetny pomysł!

Po pierwsze, to ruch na (zazwyczaj) świeżym powietrzu. Z daleka od postronnych osób, w lasach, czasem w pustostanach. Rozgrywka wiąże się z ruchem, i to dynamicznym, zależnym od okoliczności oraz sytuacji. Bieganie w masce i ekwipunku, w trudnym terenie — takiego cardio nie zapewni żadna siłownia.

Po drugie, strzelanie z replik wymaga pewnego treningu, aby ostrzał był celny. Takie ćwiczenia wyrabiają koordynację ręka-oko, cierpliwość i dyscyplinę. Potem procentuje to na polu bitwy, gdzie punktujesz kolegów z drużyny przeciwnika raz za razem. Zapewne nie od razu, ale największa frajda tkwi w poprawianiu wyników. Poza tym powrót ze strzelnicy z tarczą dziurawą jedynie pośrodku to dobra okazja do kupienia nowej ramki na ścianę.

Po trzecie — praca drużynowa. O ile rzecz jasna nie postanowicie grać w trybie każdy na każdego, wspólne działania jako drużyna to klucz do sukcesu. Kto wie, może okażesz się urodzonym dowódcą i powalczysz o pozycję leadera w pracy? Jednak nawet, jeśli będziesz po prostu dobrym podkomendnym, to satysfakcja z idealnie zsynchronizowanego szturmu jest o niebo większa działając w grupie.

Wreszcie po czwarte: biegając z karabinem po lesie nie masz czasu na myślenie o pracy. Liczy się tu i teraz, a jutro… jutro będzie kolejny dzień w raju.

Liczymy, że udało nam się przekonać przynajmniej niektórych do spróbowania swoich sił w Airsofcie. Dla zainteresowanych sklep Combat przygotował ofertę z przekrojowymi produktami ASG: https://www.combat.pl/relaks-po-pracy

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:praca,   kariera,   odpoczynek

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.