Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18055) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

Dodano: 28.09.2019 22:55

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

W turkowskim Domu Strażaka premiera powitał poseł Ryszard Bartosik, który ubiega się ponownie o sejmowy mandat. Gospodarz powiedział, że to druga wizyta premiera w Turku. Poprzednią złożył bowiem Felicjan Sławoj Składkowski, premier II RP. Tak powitany Mateusz Morawiecki, przedstawił zebranym główne filary programowe rządu PiS. Podkreślał wagę programów społecznych, drogowych. Mówił o uczciwości w polityce i funkcjonowaniu w strukturach Unii Europejskiej.

Spotkanie oparte było na wystąpieniu premiera, które poprzedzili tylko niektórzy kandydaci do sejmu z okręgu nr 37. Premier zachęcał by mieszkańcy Turku chwycili swojego tura (z herbu) za rogi. A wśród wielu obietnic, na koniec spotkania złożył jedną, szczególną, a mianowicie budowę kolei z Turku do Konina, na co ma być przeznaczone 600.000 złotych.    

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 
Slajd 1/15

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 1 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 2 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 3 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 4 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 5 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 6 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 7 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 8 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 9 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 10 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 11 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 12 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 13 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

Premier wspomniał o budowie kolei z Turku do Konina 

slajd 14 z 15

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej odwiedził w sobotę Gniezno, Koło, Turek.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Mateusz Morawiecki,   premier w Turku,   Ryszard Bartosik,   wybory 2019,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Bardzo ciekawe jak premier chce zbudować kolej z Turku do Konina za 600 tys zł. Jak on się mieści w futryny z tym swoim długim nosem który ciagle się wydłuża.
Dodano: 29.09.2019 07:15    Przez: Czesław Zacharek
Za takie pieniądze to można wykonać makietkę,za gablotkę będzie trzeba dopłacić.
Dodano: 29.09.2019 11:31    Przez: Marek Jaśniewicz
To tylko hasełko kampanijne dla wyjątkowo naiwnych. Takiej kasy NIE MA i takiej potrzeby NIE MA. Linia byłaby trwale nierentowna. Doprawdy, jak ktoś na te puste, coraz durniejsze obietnice, może się nabierać? Ja wiem, że wyznawcy zaraz będą krzyczeć, ale ludzie, ogarnijcie się!! PiS nie daje rady modernizować linii kolejowych istniejących, opóźnienia idą już w lata. popatrzcie na sam dworzec PKP w Koninie, gdzie spółki PKP, zarządzane przez PiS kompletnie sobie nie radzą. Popatrzcie na przejazd kolejowy na Okólnej, co PiS z nim wyrabia... a wy mi tu o budowie, od zera, linii kolejowej...
Dodano: 29.09.2019 11:05    Przez: Jakub Wawrzecki
Pkp już podkłady kolejowe układa wzdłuż trasy
Dodano: 29.09.2019 04:40    Przez: ~maszynista
To nie chodzi o kasę tylko puste obietnice. Za 20 lat tej lini nie będzie ale nadzieje możesz mieć. Oni nie potrafią zrobić remontów a co dopiero nowa linia
Dodano: 29.09.2019 19:01    Przez: Czesław Zacharek

KOMENTARZE

pis i tak nic nie zrobi. oni powinni zejsc "ze stolka" juz dawno temu
Dodano: 29.09.2019 00:25    Przez: ~xyz
Pkp już podkłady kolejowe układa wzdłuż trasy
Dodano: 29.09.2019 04:40    Przez: ~maszynista
Bardzo ciekawe jak premier chce zbudować kolej z Turku do Konina za 600 tys zł. Jak on się mieści w futryny z tym swoim długim nosem który ciagle się wydłuża.
Dodano: 29.09.2019 07:15    Przez: Czesław Zacharek
Za takie pieniądze to można wykonać makietkę,za gablotkę będzie trzeba dopłacić.
Dodano: 29.09.2019 11:31    Przez: Marek Jaśniewicz
To, że LM nie umie pisać (podali liczbę 600.000 złotych -WTF?) to nie znaczy, że Ty nie możesz myśleć. Premier mówił o 600 milionach zł. Polskę na to stać. Stać na to samorząd wojewódzki. Wielkopolskę stać np: na modernizację linii Poznań-Leszno za 1 miliard zł. Trasa Konin-Turek to nie przypadek bo mowa naprawdę jest o linię Łódź-Uniejów-Turek-Konin i dalej na Poznań. Znawcy z PO. Ja się z Wami mogę zastanowić czy to będzie rentowne, czy to jest pierwszą potrzeba na koleji, ALE liczyć, myśleć i planować to nie chcecie. Wam nic się nie opłaca. Sprzedać wszystko. Najgorsze jest to, że Wy w nic nie wierzycie, planów na przyszłość nie macie: styropian i tektura. Zobaczycie jeszcze jak Centralny Port Lotniczy za 20 lat będzie hitem - bo musi - gdyż jest w centrum 100 mln rynku pasażerów a drogi w kierunku Łódź-Warszawa będą centralną osią kraju i pomarzycie o koleji z kN do Tr i Łodzi i dalej na CPL.
Dodano: 29.09.2019 18:36    Przez: Marcin Swoinski
To nie chodzi o kasę tylko puste obietnice. Za 20 lat tej lini nie będzie ale nadzieje możesz mieć. Oni nie potrafią zrobić remontów a co dopiero nowa linia
Dodano: 29.09.2019 19:01    Przez: Czesław Zacharek
To jest totalne kłamstwo! Wierzycie oszustowi? Koszt Takiej inwestycji to 900 mln zł (w optymistycznej wersji jeśli nie natkną się na odkrycia archeologiczne, grunty niestabilne geologicznie, programy ochrony przyrody ... a zawsze takie występują) samego torowiska, wykup ziem trudno oszacować, perony ze stacjami, tabor, pracownicy, utrzymanie ruchu, koszty eksploatacyjne... O czym ten człowiek mówi? Jak można im wierzyć i na tych kłamców oddać głos? Obudź się POLSKO!!!
Dodano: 30.09.2019 09:20    Przez: Paweł LICHENIAK
Wiadomość z ostatniej chwili: to będzie kolejka linowa, dla oczekujących do lekarzy.
Dodano: 30.09.2019 10:01    Przez: Roman Hantke
jednym słowem Ameryka w Polsce.... kolej 😕niech pomyśli o zakładach w rych terenach.. a nie brak zakładów i oracy i opuszczenie konina naprzyklad do Poznania tak kupa ludzi duzo zakładów i w miare wyplata a tu najniższa ....
Dodano: 29.09.2019 08:53    Przez: ~aaa
to żebyś pomyślał co tsm pisze..tekst z krzyżówka..
Dodano: 30.09.2019 04:40    Przez: ~monia
To tylko hasełko kampanijne dla wyjątkowo naiwnych. Takiej kasy NIE MA i takiej potrzeby NIE MA. Linia byłaby trwale nierentowna. Doprawdy, jak ktoś na te puste, coraz durniejsze obietnice, może się nabierać? Ja wiem, że wyznawcy zaraz będą krzyczeć, ale ludzie, ogarnijcie się!! PiS nie daje rady modernizować linii kolejowych istniejących, opóźnienia idą już w lata. popatrzcie na sam dworzec PKP w Koninie, gdzie spółki PKP, zarządzane przez PiS kompletnie sobie nie radzą. Popatrzcie na przejazd kolejowy na Okólnej, co PiS z nim wyrabia... a wy mi tu o budowie, od zera, linii kolejowej...
Dodano: 29.09.2019 11:05    Przez: Jakub Wawrzecki
Przypominam, że w każdym kraju są nierentowne szpitale a jednak je utrzymują. Holędrzy jako główny powód eutanazji podają "nierentowność" leczenia starców. Ekologia też może być nierentowna. Hiszpania ma miejscami autostrady z kasy UE płatne a równolegle darmowe z kasy własnej. Korea i Chiny utrzymywały 30- 40 lat nierentowne zakłady tylko po to by zdobyły doświadczenie, wielkość, skalę produkcji zanim wypłyną w świat. Balcerowicz w Korei Południowej w okresie transformacji za działania w stosunku do dużych zakładów byłby ukarany więzieniem. Rentowność koleji to temat do dyskusji. Jak nierentowne będzie 15 lat a na zero kolejne 65 lat to może jest jednak rozwój. Tu trzeba myśleć i dyskutować w perspektywie np: 30 lat a nie rentowności na 5 lat. Tak właśnie mówi Trump: korporacje z USA inwestują w infrastrukturę jak zarobią na niej w 5, 10 lat. Inaczej kasy nie wyłożą a "prywatne" firmy w Chinach inwestują w kolej, porty i lotniska po zyski za 30 lat!!!!
Dodano: 29.09.2019 18:50    Przez: Marcin Swoinski
Ja tylko mam nadzieję, że nikt nie nabierze się na obietnice tego kłamcy. Zresztą, to beznadziejny pomysł, po kiego kija taka kolej? To co teraz ekipa PiS wyprawia z ludźmi to już nie mieści się w żadnych kryteriach zdrowego rozsądku, kłamstwo kłamstwem pogania. Wierzę, że mieszkańcy naszego regionu są na tyle rozsądni i to dostrzegają. Tą manipulację, walkę za wszelką cenę o koryto, o to, żeby nie pójść do p***rla za łamanie konstytucji, walkę o władzę bo wtedy wszystko wolno, o legalne okradanie społeczeństwa. Może jestem naiwny ale w to wierzę. Chyba nie każdy dał się kupić za 500zł.
Dodano: 29.09.2019 14:51    Przez: flaq
kłamstwem,manipulacją,propagandą,pr i podziałem narodu zawłaszcza się państwo na wiele lat, wiedzie w świat pogardy i osamotnienia. Monopol władzy prowadzi do dyktatury i wynaturzenia praw demokratycznego ładu ustrojowego, kończy się szlabanem do cywilizowanego, nowoczesnego świata - amen. Zachęcam do zadumy i spaceru do komisji wyborczych.
Dodano: 05.10.2019 08:34    Przez: Andrzej Pachulski
Ale kwik nie do zniesienia.PiS i tak wygra i przyjmijcie to do wiadomości
Dodano: 29.09.2019 16:36    Przez: Ona
uuu, kwik to dopiero się zacznie jak faktycznie wygra :) Szkoda, że będzie już za późno.
Dodano: 29.09.2019 17:14    Przez: flaq
Motołusz jest przekonany ze na te bolszewickie wiece przychodzą sami ujemni. Wiec plecie glupoty i kłamstwa pod kupiona publikę. Judasze wszystko łykaja nawt pendolino turek konin.
Dodano: 29.09.2019 18:36    Przez: Bazyli Opona
każdy ma prawo wybierać komu mu pasuje. Mój głos na PIS nie bedzie na przykład za to Seicento wypadek... że chcieli chcą ukarać młodego kierowce ... pusta droga ponad 100 świadków ..skąd ? pani premier chodzi sobie w szpitalu wszystko ok ake leży żeby się dni zgadzały do odszkodowania....i pan prezes ochrone przez policje 24 pod domem...jeśli by inna patria to zrobiła oni by ich zjedli... a że żądza już nie......i chcę żeby weszła bimna partia żeby sie dowiedzieć jaki mam budżet...na wszystko pieniądze na wszystko jest.....i obietnicę ... żeby sie nie okazało że Polska ma taki dług koszyem wyborów.. i to mbie martwi.. ze któreś pokolenie będzie musiała to naprawić...😕😕😢😤😤
Dodano: 30.09.2019 04:47    Przez: ~monika
Morawiecki dobrze że pojechał do Gniezna tam elektrowstrząsami powinni wyleczyć go z kłamstw. Socjalne i konsumpcyjne państwo zatrzymało większość inwestycji. Co to oznacza? Mniej zamówień w sektorze budowlanym, usługowym bo kraj nie będzie rozwijał się co w praktyce przełoży się na zwolnienia oraz wzrost inflacji czyli cen w sklepach. Ważne obietnice i władza.Czy się stoi czy się leży 500 oraz socjal się należy. Oj będzie bolało ale Polak mądry po szkodzie.
Dodano: 30.09.2019 06:17    Przez: Paweł.
1 z 2
12>>