Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportII liga. Hagard Strzałkowo wygrał pierwszy mecz w sezonie

II liga. Hagard Strzałkowo wygrał pierwszy mecz w sezonie

36:31 Hagard Strzałkowo zwyciężył w sobotnim meczu II ligi piłki ręcznej z Jeziorakiem Iława. Była to pierwsza wygrana beniaminka ze Strzałkowa w tym sezonie.

Beniaminek ze Strzałkowa w II lidze rywalizuje w grupie pomorskiej (w przeciwieństwie do Startu Konin, który grał w lidze dolnośląskiej). Swój debiutancki sezon w II lidze Hagard rozpoczął już przed tygodniem porażką 26:36 z MKS Brodnica. W sobotę strzałkowianie odnieśli natomiast pierwsze zwycięstwo.

Hagard kontrolował mecz od samego początku. Już w szóstej minucie zespół ze Strzałkowa prowadził 6:2. Aż trzy bramki zanotował wtedy Daniel Górecki. Później ciężar rzucania bramek wzięli na siebie Dominik Nawrocki i Damian Mierzejewski. Do przerwy goście prowadzili 19:13.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie, Hagard cały czas utrzymywał bezpieczną przewagę minimum trzech bramek. W 55. minucie strzałkowianie prowadzili już 31:23. W końcówce starcia Jeziorak odrobił kilka bramek, ale i tak strzałkowianie zwyciężyli 36:31.

Po dwóch rozegranych meczach Hagard zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów (dwa zespoły nie rozegrały jeszcze wszystkich spotkań). W najbliższą niedzielę strzałkowianie po raz pierwszy zagrają u siebie, podejmując Sambor Latocha Agropom Tczew.

Jeziorak Iława - Hagard Strzałkowo 31:36 (13:19)

Hagard Strzałkowo: Mateusz Czechanowski, Dominik Niezgoda, Hubert Rogalski - Dominik Nawrocki (9), Damian Mierzejewski (9), Dawid Mierzejewski (6), Daniel Górecki (5), Kamil Kaczmarek (3), Jarosław Rogalski (3), Marcin Nowak (1), Sebastian Bagrowski, Michał Zerner, Oskar Zawodny, Dominik Niezgoda, Mateusz Czechanowski, Hubert Rogalski.