Dzisiaj jest niedziela 29 listopada 2020, imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17415) SPORT FORUM FIRMY (5545) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Wilki zgodnie z planem, pewna wygrana w G ... (0)Konin. Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach potr ... (2)

Koniński festiwal zawodów, czyli zajęcia z doradztwa zawodowego

Dodano: 2.10.2019 14:05

W dniach 3-4 października 2019 roku w konińskich szkołach odbędzie się pierwsza edycja Konińskiego Festiwalu Zawodów.

Wydarzenie pod patronatem prezydenta Konina i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty organizowane jest w ramach obowiązkowych zajęć z doradztwa zawodowego (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie doradztwa zawodowego Dz. U. z 2018 r. poz.1675). Biorą w nim udział wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe prowadzone przez miasto. Pomysłodawcą i koordynatorem jest Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. - Chcemy, by uczniowie klas ósmych konińskich szkół stojący przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej poznali wybrane zawody i kierunki kształcenia ogólnego, jakie oferują konińskie szkoły ponadpodstawowe – informuje Krzysztof Wereszczyński, dyr. MODN.  - Działanie to ma również na celu przybliżenie treści i warunków, w jakich zdobywa się konkretne zawody, pokazanie jakie studia można podejmować po ukończeniu konkretnych profili w konińskich liceach.

Uczniowie klas ósmych, pod opieką nauczycieli, w ciągu dwóch dni odwiedzą wszystkie konińskie szkoły ponadpodstawowe, w których będą mogli zapoznać się z następującymi kierunkami kształcenia w liceach: humanistycznymi, artystycznymi, ścisłymi i naukami przyrodniczymi oraz kierunkami kształcenia zawodowego w szkołach technicznych: ochrona środowiska, teleinformatyka, budownictwo, gastronomia, mechatronika, informatyka, fryzjerstwo, mechanika, logistyka i ekonomia.

Nauczyciele i uczniowie szkół ponadpodstawowych przedstawią prezentacje, pokazy, filmy oraz ćwiczenia praktyczne w pracowniach zawodowych, które w szczegółach mają przybliżać uczniom klas ósmych konkretne zawody i profile kształcenia. Przygotowane zostały również spotkania z pracodawcami.  Działania te mają służyć wspomaganiu uczniów w wyborze kierunku kształceni, ale również ścieżki rozwoju edukacyjno - zawodowego, które mają ułatwić im nie tylko uzyskanie pożądanego wykształcenia, ale i rozpoczęcie pracy w zawodzie. W ciągu godzinnych zajęć uczeń mógł nie tylko zapoznać się z charakterem wybranego kierunku kształcenia, ale zobaczyć również warunki nauki oraz zetknąć się z elementami praktyki zawodowej.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koniński Festiwal Zawodów,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.