Dzisiaj jest poniedziałek 20 stycznia 2020, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20480) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prace artystycznej rodziny Drzewieckich z Konina. ... (0)Pierwszy sprawdzian przed kwalifikacjami do Igrzys ... (0)

Sposoby na wynajęcie floty samochodowej

Materiał promocyjny

Dodano: 4.10.2019 15:08
  • Sposoby na wynajęcie floty samochodowej

Co jest kręgosłupem działalności większości firm transportowych, czy logistycznych? Oczywiście tabor samochodowy, którego posiadanie związane jest z koniecznością dostępu do odpowiednio dużego budżetu. Aby uporać się z tym utrudnieniem, przedsiębiorstwa korzystają z możliwości wynajęcia floty. Przy tym istnieją inne odmienne od siebie warianty jej sfinansowania. Osoby chcące się z nimi zapoznać zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Leasing

Leasing uważany jest za najpopularniejszy wariant pozwalający na sfinansowanie firmowej floty samochodów. Co ciekawe jednak nie tyczy się to firm małych oraz średnich, które odrzucają go ze względu na konieczność uiszczania wysokich comiesięcznych opłat ratalnych. Za największą zaletę leasingu uważa się możliwość znacznego odciążenia firmy od spraw związanych z administracją. Mowa tu o braku konieczności zajmowania się kwestiami przeglądów technicznych i serwisowych. Wyróżnia się dwa rodzaje leasingów, finansowy oraz operacyjny. Różnica między nimi polega na specyfice zawartej umowy.

W przypadku pierwszego pojazdy floty są składową majątku wynajmującego, a po zakończeniu współpracy firma najczęściej je odkupuje. Wszystko dlatego, że podmiot zajmujący się leasingiem (ze względu na poziom eksploatacji samochodów) nie widzi korzyści z ich odzyskiwania. Z kolei leasing operacyjny opiera się na tymczasowym przekazaniu aut z wymogiem ich zwrotu.

Wynajęcie długoterminowe

Określany jest też mianem Full service leasingu, który to wiąże się z kilkoma przydatnymi korzyściami. Mowa tu to:

  • zawarciu umowy odliczającej podatek VAT,
  • zobowiązaniu firmy co do dokonywania regularnych przeglądów technicznych,
  • naprawianiu awarii,
  • kontrolowaniu kosztów związanych z paliwem,
  • przejęciu przez firmę leasingową odpowiedzialności za odsprzedanie aut (niekoniecznie klientowi wynajmującemu),
  • braku konieczności zajmowania się działem transportowym.

Wzięcie kredytu

Może dojść do sytuacji, w której przedsiębiorca chce mimo wszystko posiadać flotę na własność, lecz nie posiada odpowiedniego kapitału. Wówczas może wziąć kredyt na jej zakupienie. Wiele banków oferuje pożyczkę właśnie na tego typu cel, wymagając przy tym pokrycia kosztów związanych z ubezpieczeniem i prowizjami. Dobrze jest przejrzeć pakiety różnych instytucji bankowych, aby wybrać ten z najniższym oprocentowaniem.

Szukasz profesjonalnego narzędzia do zarządzania Twoją flotą samochodową? Odwiedź https://www.verizonconnect.com/pl/

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:komunikacja,   samochody,   flota,   biznes

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.