Dzisiaj jest poniedziałek 20 stycznia 2020, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20481) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prace artystycznej rodziny Drzewieckich z Konina. ... (0)Pierwszy sprawdzian przed kwalifikacjami do Igrzys ... (0)

Wynajem autokarów - w jaki sposób wybrać atrakcyjną ofertę

Materiał promocyjny

Dodano: 5.10.2019 15:35

Podróż autokarem powinna być bezpieczna oraz komfortowa. Podstawowym zadaniem organizatora wyprawy jest znalezienie solidnego, terminowego i przede wszystkim rzetelnego przewoźnika, który zapewni bezpieczeństwo i wygodę w czasie podróży. Transport osób wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wybierając przewoźnika należy zwrócić uwagę na wiele ważnych aspektów. Przygotowaliśmy krótką checklistę, którą warto wykonać przed wyborem firmy organizującej przewozy autokarowe.

Wynajem autokarów - w poszukiwaniu solidnego przewoźnika

Obecnie na rynku działa wiele konkurujących ze sobą firm przewozowych, zarówno tych większych jak i lokalnych mniejszych, posiadających ciekawe i atrakcyjne oferty. Jednym z najpowszechniejszych źródeł poszukiwań firm jest Internet. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła wynajem busów czy też przewóz osób, pojawi się przynajmniej kilka stron wyników. Jak spośród nich znaleźć najkorzystniejszą ofertę? Konieczne okazuje się przewertowanie przynajmniej większości z nich. Niezaprzeczalnie jednak tego typu wyszukiwanie pozwoli znaleźć różnych przewoźników – zarówno tych solidnych, jak i mniej rzetelnych. Jak ich odróżnić? Warto poszukać opinii klientów czy też swojego rodzaju portfolio. Co więcej, już na stronach niektórych przewoźników można zapoznać się ze zdaniem klientów, którzy już skorzystali z usług firmy.

Organizując przewóz przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Przewoźnik powinien posiadać aktualne ubezpieczenie, a także licencję. Można również zweryfikować uprawnienia kierowcy. Zasypanie przewoźnika pytaniami pozwoli na dokładne wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Analizując różne oferty z pewnością dużą uwagę będziesz przywiązywać do ceny usługi. Nic w tym dziwnego, koszty zawsze mają znaczenie podczas podejmowania ostatecznej decyzji. Należy jednak pamiętać o tym, że cena najczęściej będzie wiązała się z jakością realizowanego przewozu, a wybór droższej oferty, może okazać się korzystniejszy z punktu widzenia pasażerów, w związku z np. lepszym wyposażeniem autokaru i jakością obsługi.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest sprawdzenie pojazdu, którym odbywać się będzie podróż. Nie ważne, czy chodzi o autokary, busy czy mikrobusy – uczestnik wyprawy powinien mieć zapewnione bezpieczne oraz komfortowe warunki podróżowania. W przypadku bezpieczeństwa podstawowe znaczenie będą miały aktualne badania techniczne pojazdu. Natomiast na komfort wpływają różnorodne udogodnienia - rozkładane fotele, sieć wifi czy gniazdo do ładowania telefonu przy fotelu.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając przewoźnika?

W poprzednim akapicie wyjaśniliśmy najważniejsze aspekty wyboru firmy zajmującej się przewozem osób. Na koniec rozważań przygotowaliśmy krótką listę, z pomocą której dokonasz trafnego wyboru przewoźnika.

  1. Przeprowadź dokładne wyszukiwanie ofert: nie ograniczaj się wyłącznie do poszukiwań przewoźników w Internecie, poproś o opinię osoby, które już organizowały przewóz osób.
  2. Zweryfikuj znalezione firmy: warto sprawdzić doświadczenie, okres prowadzenia działalności, a także informacje umieszczone przez klientów.
  3. Dokładnie sprawdź pojazd oraz informacje na temat kierowcy, który będzie go prowadził: w przypadku pojazdu istotne kwestie to zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu podróży. Natomiast jeśli chodzi o kierowcę, należy zweryfikować posiadane uprawnienia, trzeźwość i profesjonalizm.
  4. Przeanalizuj ceny oraz warunki oferty: punkt ten, umieszczony został na naszej liście na ostatnim miejscu, nie bez powodu. Koszt podróży ze względu na rentowność przewozu toważna kwestia, natomiast bezpieczeństwo pasażerów jest bezcenne, w związku z czym cena powinna stanowić ostatnie kryterium wyboru danej oferty.

Po wyborze odpowiadającej nam oferty ważną kwestią stają się formalności a więc rezerwacja autobusu. Warto spisać umowę pomiędzy dwoma stronami a więc klientem i firmą transportową oferującą np wynajem busów, jeśli jednak brakuje na to czasu dobrym rozwiązaniem jest wpłacenie zadatku ok 30-50% oraz określenia sposobu płatności pozostałej kwoty.Są to kluczowe sprawy podczas organizacji transportu osób - ileż się słyszy o tym, że ktoś kogoś wystawił, bus nie przyjechał lub klienci odwołali wyjazd w ostatnim dniu. Warto takie wobec takich okoliczności zabezpieczyć się wcześniej aby móc ciszyć się miłym wyjazdem w gronie przyjaciół, kolegów, kontrahentów lub współpracowników firmy.

Tekst przygotowany z pomocą M Bus - wynajem autokarów Kraków

  • Wynajem autokarów - w jaki sposób wybrać atrakcyjną ofertę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:autokar,   wycieczka,   turystyka,   komunikacja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.