Dzisiaj jest wtorek 14 lipca 2020, imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17505) SPORT FORUM FIRMY (5511) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 15oC
Jutropogoda
23 / 15oC
Pojutrzepogoda
19 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga siatkówki. Derby Wilki - SPS w grudniu i p ... (0)Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (18)

Bezpłatne porady prawne. Paulina Nowak na finiszu kampanii

Dodano: 7.10.2019 14:37
Źródło: LM.pl
  • Bezpłatne porady prawne. Paulina Nowak na finiszu kampanii

Centrum Pomocy Mieszkańcom proponuje Paulina Nowak, kandydatka z list Lewicy do Sejmu. CPM to bezpłatne porady prawne, głównie dla ofiar przemocy, czy związane z prawem pracy.

Na finiszu kampanii wyborczej Paulina Nowak przedstawiła swoją autorską inicjatywę pod nazwą Centrum Pomocy Mieszkańcom. To bezpłatna pomoc prawna dla wszystkich mieszkańców Konina i powiatu konińskiego. - Na ten moment mamy taką sytuację, że mieszkańcy mogą zwrócić się o pomoc do posłów oraz o bezpłatną pomoc prawną, ale, jak wiemy, to nie działa. Wielu mieszkańców spotyka się z problemem, że kiedy nie wiedzą, co zrobić, nie mają do kogo się zwrócić - tłumaczy kandydatka Lewicy do Sejmu.

Do niedawna bezpłatna pomoc prawna obejmowała osoby młode i seniorów, kombatantów i weteranów, kobiety w ciąży, czy zagrożonych lub poszkodowanych katastrofami naturalnymi. Od stycznia ta grupa została poszerzona do wszystkich osób, których po prostu nie stać na poniesienie kosztów takiej porady. - Czasami mamy programy, które nie docierają do mieszkańców, nie są odpowiednio komunikowane. Nie wystarczy stworzyć programu na poziomie rządowym, który nie dotrze do społeczności lokalnej - przekonuje Paulina Nowak.

Centrum Pomocy Mieszkańcom miałoby działać i być finansowane ze środków przeznaczonych na funkcjonowanie biura poselskiego. - Chciałabym również prowadzić ,,okrągłe stoły", przy których spotykać się będą eksperci i mieszkańcy, którzy będą mogli skorzystać z pomocy. Biuro poselskie to nie miejsce administracyjne, ale przede wszystkim miejsce dla mieszkańców - ocenia kandydatka Lewicy.

Swoją pomoc chce skierować przede wszystkim do osób dotkniętych przemocą. - Ofiary przemocy nie mają gdzie się zwrócić i bardzo często boją się skorzystać z pomocy, idąc np. na policję. Będą też kwestie dot. praw pracowniczych. Te prawa to jeden z głównych postulatów Lewicy Razem, dla których ja się osobiście zapisałam do partii politycznej. Kwestie prawa pracy, ustalenia stosunku pracy, informacji, co zrobić, gdy moje prawa pracownicze są łamane to są sprawy, o które chcę walczyć

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.