Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15017) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)

Uczmy się gotować z resztek nie tylko przy okazji dnia żywności

Dodano: 9.10.2019 11:40

Dni Otwarte organizowane w ramach Światowego Dnia Żywności odbyły się w konińskim Banku Żywności.

Bank w ramach akcji zorganizował prezentację dotyczącą problemu marnowania żywności, a także warsztaty kulinarne. W Polsce marnuje się 9 mln ton żywności. Najczęściej wyrzucamy chleb, owoce i wędliny. Główne powody to przegapienie terminu przydatności, za duże zakupy i zbyt duże porcje posiłków. - Dlatego zabierajcie do szkoły małe, dobrze zapakowane śniadania, a jeśli coś Wam zostanie to podzielcie się z kolegą lub koleżanką – powiedziała do młodzieży Joanna Piekarczyk, dyrektor banku.

Ireneusz Niewiarowski, prezes banku nawiązał do problemów związanych z ochroną środowiska. - Niewiele osób zdaje sobie sprawę ile wody marnujemy, aby wyprodukować zwykłą kanapkę – 90 litrów . Tak więc z jednej strony mamy problem marnowania żywności, a z drugiej kwestie związane z produkcją żywności – poinformował prezes.

Młodzież obejrzała również film prezentujący historię i dorobek Banku Żywności. Do dziś placówka rozdysponował 27 mln żywności wartej 84 mln. W trakcie Dni Otwartych odbyły się również warsztaty kulinarne. Młodzież uczyła się jak gotować ekonomicznie. Z tak zwanych resztek z lodówki przygotowywała pizzę.

W akcji wzięły udział cztery szkoły: SP 15 z Konina, SP z Liskowa i SP z Brzeźna.

  • Uczmy się gotować z resztek nie tylko przy okazji dnia żywności

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dzień żywności,   bank żywności,   Joanna Piekarczyk,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

czemu na km informacja jest później niż się zaczyna ?????
Dodano: 09.10.2019 22:57    Przez: ~,***

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.