Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18055) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

Paulina Nowak, liderka Lewicy, zawalczy o autobus w każdej gminie i kolej w każdym powiecie

Materiał promocyjny

Dodano: 10.10.2019 12:47
  • Paulina Nowak, liderka Lewicy, zawalczy o autobus w każdej gminie i kolej w każdym powiecie

Aby stwierdzić, że transport publiczny w naszym regionie kuleje, nie trzeba długo szukać przykładów. Turek jest jednym z największych miast powiatowych w Polsce pozbawionych dostępu do kolei, najszybszego i najwygodniejszego środka komunikacji. W wielu ośrodkach gminnych jedyny funkcjonujący autobus jeździ w godzinach dowozu dzieci do szkół. Rodzi to poważne problemy dla osób, które nie mają prawa jazdy. Możemy  postawić się w sytuacji emerytki z Kazimierza Biskupiego, która chciałaby dotrzeć na wyczekiwaną wizytę u lekarza w Koninie. Niestety, została ona wyznaczona na godzinę 15:30, już po odjeździe ostatniego autobusu powrotnego. Bez pomocy rodziny nasza emerytka zostanie pozbawiona możliwości zadbania o własne zdrowie!

Dostępność komunikacji publicznej to jedna ze spraw szczególnie interesujących liderkę Lewicy w naszym okręgu, Paulinę Nowak. Jako rodowita słupczanka wielokrotnie zetknęła się z przykładami wykluczenia komunikacyjnego, dotykającego także jej własnej rodziny. Sama walczyła, aby jej mama mogła dalej dojeżdżać do pracy likwidowanym autobusem. Z takim samym zaangażowaniem będzie walczyła o sprawy lokalne w Sejmie.

Lewica ma plan, który przywróci Polsce mniejszych miast transport publiczny. Dzięki dwukrotnemu zwiększeniu nakładów finansowych dla samorządów na organizację komunikacji publicznej zapewnią połączenia autobusowe w każdej gminie, a także powrót kolei do każdego powiatu.

W przeciągu 6 lat zostanie odtworzona pełna siatka połączeń lokalnych, pozwalająca na dojazd innej miejscowości nie tylko do godziny 16 w tygodniu, ale także w weekendy, wakacje czy dni wolne od pracy.

Sprawiedliwe państwo, które każdemu zapewni równy dostęp do transportu, to właśnie Nowa(k) Jakość Lewicy! Zawalczmy o to razem w tę niedzielę, 13 października. Głosujmy na Paulinę Nowak, numer 1 na liście nr 3!

Publikacja sfinansowana ze środków KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paulina Nowak,   wybory 2019,   lewica

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.