Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16954) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Domu Pomocy Społecznej ruszyły szczepienia przec ... (3)Urząd Marszałkowski świętuje zaprzysiężenie prezyd ... (12)

Dlaczego kobiety powinny być w polityce ? List do Wyborców. Zofia Itman.

Materiał promocyjny

Dodano: 11.10.2019 08:43

Witam Państwa.

Nazywam się Zofia Itman. Kandyduję do Sejmu RP.

Jestem z urodzenia golinianką, mieszkanką Konina, związana z tymi miastami i Regionem serdecznymi więzami. Od wielu lat polityk Prawicy, członek założyciel PiS w okręgu konińskim Szczycę się zaufaniem i wsparciem Prezesa Jarosława Kaczyńskiego i Premiera Mateusza Morawieckiego.

W ostatnich wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego 21 tyś wyborców oddało na mnie swój glos. Jest to dla mnie wielkim zobowiązaniem i motywacją do dalszej pracy. Chcę skuteczniej pracować dla naszego Regionu, a mandat poselski zapewnia taką możliwość, kiedy rządzi Prawo i Sprawiedliwość.

Teraz jest dobry czas dla Polski, dokonuje się zmiana podejścia do Ludzi i Państwa z ewidentnych „czerpania korzyści” na Pomoc Naszym Małym Ojczyznom.

Dlaczego kobiety powinny być w polityce ?

Tradycyjnie w Polsce i nie tylko kobieta to opiekun ogniska domowego. Ciepło ogniska domowego to zasadniczy element jakości naszego życia .Zwykle kobiety czują je lepiej i muszą funkcjonować również i w polityce, która definiuje nam kierunki rozwoju naszego Kraju. Ognisko domowe to w szerszym znaczeniu region. Co takiemu ognisku domowemu trzeba, aby czuć się w nim bezpiecznie i jakość życia osiągała coraz wyższy poziom?

Praca blisko to i rodzina razem.

Migracja zarobkowa powinna być zahamowana. Należy za wszelką cenę utrzymać regionalny rynek pracy. A tam, gdzie tego się nie da , potrzebne są nowe miejsca pracy . To powrót do lokalnego przemysłu zwłaszcza proekologicznego, wspieranie rozwoju turystyki, umieszczanie w regionach centrów różnych instytucji publicznych które nie muszą być w Warszawie, czy w Krakowie. Przykładem Centralny magazyn rdzeni wiertniczych Narodowego Archiwum Geologicznego w Leszczach (inwestycja co chwilę wstrzymywana).

Kończenie wydobycia węgla brunatnego z uwagi na politykę UE nie może oznaczać dla żyjących z ich eksploatacji mieszkańców braku pracy. To wszystko, zwłaszcza na etapie początkowym wymaga wsparcia Państwa.

Zawsze dostępna, tzw. płytka energia geotermalna do ogrzewania domów . Potrzebne są nowe regulacje wspierające ten kierunek. Dzisiaj Polska wykorzystuje kilkukrotnie mniej płytkiej energii geotermalnej niż rozwinięte kraje Europy Zachodniej.

Susze i stepowienie środkowej części. Polski Potrzebny jest program tworzenia lokalnych zbiorników retencyjnych. Sieć rzeczna jest tutaj wystarczająco gęsta by taki program był skuteczny w skali naszego regionu.

Szkoły i budynki użyteczności publicznej jak najbliżej mieszkańca. Być może dla ich wsparcia przydałby się rządowy program „Mała Szkoła”. Utrzymanie placówek oświatowych w terenie jest niezwykle istotne dla jego rozwoju – szkoły to często również miejsca lokalnego życia kulturalnego i sportowego (biblioteki, sprzęt sportowy).

Jako kobieta jestem wrażliwa na każdy problem, a jednocześnie skuteczna i stanowcza. Starałam i będę się starała rozwiązywać problemy tak regionalno-instytucjonalnie jak i ludzkie.

Nigdy nie bałam się podejmować interwencji w sprawach czy to Naszego Konińskiego Konsorcjum Energetycznego ZE PAK, innych instytucji państwowych jak Centralnego magazynu rdzeni wiertniczych w Leszczach, któremu grozila likwidacja czy Wód Polskich Skutecznie wsparłam działkowców przeciwko złym działaniom Zarządu . Stanęłam w obronie kibiców. Wychowanie patriotyczne , kształtowanie właściwych postaw miłości do Ojczyzny to też rzecz bardzo ważna Ono przekłada się na pracę dla Niej i rozwój gospodarczy. Sama wspieram politykę historyczną Rządu organizując każdego 1 Marca Mszę za Żołnierzy Wyklętych, wojewódzkie międzyszkolne konkursy wiedzy o Żołnierzach Wyklętych pod patronatem PAD i Kuratorium Oświaty .Inicjowałam powstanie tablicy smoleńskiej, ronda Marii i Lecha czy Alei Dębów Niepodległości. Z mojego wniosku będzie też remontowana ulica Żwirki i Wigury, główna ulica przejazdowa przez Starówkę, od lat zaniedbana.

Gorąco zachęcam do pójścia na wybory 13 października i głosowania na mnie.

Spójny program a przede wszystkim możliwość współpracy wszystkich szczebli samorządowych i państwowych wróży nam osiągnięcie sukcesu. Pieniądze na rozwój regionów są, tylko trzeba chcieć po nie sięgać

Na najbliższą kadencję oprócz ciągłości moich działań najważniejsze będzie:

  • Pełne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów z ZE PAKi-em (dotyczy to i strony właścicielskiej i urzędowej), bez interwencji grozi nam dalsza zapaść gospodarcza .
  • Pomoc władzom Konina w budowaniu szans dla młodych
  • Skupienie się na odbudowie całego regionu konińskiego, który wierze i wiem że może się stać centrum gospodarczym jak kiedyś,
  • I punkt bardzo dla mnie ważny a niestety często przez polityków zapominany , coroczne sprawozdanie z pracy dla regionu i pomocy w rozwiązywaniu ludzkich problemów

Prezes Jarosław Kaczyński odarzył mnie zaufaniem, Jemu zawdzięczam miejsce na liście. Wierzę, że dobry czas dla Polski będzie też dobrym czasem dla Naszego Regionu, ale żeby ten program był skuteczny musi opierać się o ludzi z doświadczeniem a przede wszystkim z wolą wprowadzania dobrej zmiany na każdym szczeblu życia publicznego.

Ja tę gwarancję daję. Inni obiecują, ja działam.

13 pażdziernika proszę o Państwa głos.

Pozostaję z uszanowaniem

Zofia Itman

Publikacja sfinansowana ze środków KW Prawo i Sprawiedliwość

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wybory 2019,   Prawo i Sprawiedliwość,   Zofia ItmanNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.