Dzisiaj jest niedziela 29 marca 2020, imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18146) SPORT FORUM FIRMY (5466) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / -1oC
Jutropogoda
4 / -1oC
Pojutrzepogoda
4 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przy jednej z konińskich parafii działa "antywirus ... (10)Konin. Prezydent wprowadza pakiet pomocy przedsięb ... (8)

Bardzo dobra informacja dla regionu w sprawie nowej inwestycji

Dodano: 11.10.2019 15:05

Wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffman przekazał przedstawicielom firmy Johnson Matthey, umowę na 42 mln złotych dofinansowania z budżetu państwa na budowę zakładu w Koninie.

-  Dla tego regionu to jest bardzo dobra informacja – tak rozpoczął spotkanie w ośrodku „Portofino” w Pątnowie, Zbigniew Hoffmann. - Ministerstwo przyznało dofinansowanie, w wysokości 42 mln złotych, co posuwa do przodu nowoczesny zakład, który zajmuje się najwyższymi technologiami, zakład z zakresu elektromobilności, w ramach dużego koncernu. To firma, która już inwestuje na terenie Polski, w Gliwicach. Teraz będzie dalszy rozwój firmy. Dla nas najważniejsze jest powstanie nowoczesnego zakładu na terenie Konina, który przyniesie 200 nowych miejsc pracy. To poważne zasilenie rynku pracy. Poza tym to przedsięwzięcie , które się wpisuje w strategię rządu, na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Bo jest to elektromobilność, najwyższe technologie, nowoczesność, innowacyjność.

- Jesteśmy zaszczyceni tym, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe na budowę nowego zakładu w Koninie – powiedział Ben Miller, dyrektor Johnson Matthey w Gliwicach. - To międzynarodowa firma, działająca w różnych branżach, ale łączy je to, że działają tworząc świat czystszym i zdrowszym. Nasza fabryka w Koninie będzie zakładem innowacyjnym, nowoczesnym. Będziemy zatrudniać ponad 200 osób. Rozszerzy to naszą już obecność w Polsce.

To inwestycja długoterminowa, podzielona na etapy. Rozpoczęcie budowy w Koninie planowane jest w 2020, a rozpoczęcie działalności w 2021 roku. - To jest specyficzny, chemiczny wyrób, więc zdolności produkcyjne będą zwiększane sukcesywnie w ciągu 10 lat. Muszą nadążać za rynkiem – powiedział Tomasz Pocior, dyrektor finansowy fabryki w Gliwicach. - To jest innowacyjny produkt i to będzie pierwsza na skalę komercyjną produkcja substancji chemicznej wykorzystywanej w bateriach napędzających samochody. Zatrudnienie będzie się zwiększać sukcesywnie do wzrostu zapotrzebowania na ten produkt.

Jak przyznali przedstawiciele firmy, trudno dokładnie określić kiedy rusza budowa. - Nie ma jeszcze pozwoleń, nie ma zakupionej działki. Są umowy przedwstępne - przyznali. 

 

 

  • Bardzo dobra informacja dla regionu w sprawie nowej inwestycji
  • Bardzo dobra informacja dla regionu w sprawie nowej inwestycji
  • Bardzo dobra informacja dla regionu w sprawie nowej inwestycji

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Johnson Matthey,   wojewoda,   Zbigniew Hoffmann,   wybory 2019,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.