Dzisiaj jest czwartek 21 listopada 2019, imieniny: Janusza, Marii, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19745) SPORT FORUM FIRMY (5417) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parking przy ulicy Przemysłowej będzie jutr ... (4)Nowa miotła nie pomogła. Górnik po jesieni w stref ... (0)

Ostateczne wyniki. 47% i pięć mandatów dla PiS w naszym okręgu

Dodano: 14.10.2019 07:23
Źródło: LM.pl

Po przeliczeniu głosów z wszystkich obwodowych komisji w okręgu konińskim wygrało Prawo i Sprawiedliwość z dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską. To daje rządzącej partii pięć mandatów w naszym okręgu.

Okręgowa komisja wyborcza w Koninie opublikowała ostateczne wyniki wyborów do Sejmu, po przeliczeniu głosów z wszystkich 523 obwodowych komisji wyborczych. Frekwencja w okręgu konińskim wyniosła 58,31%. 

PiS wygrał zdecydowanie, zdobywając 47,29% głosów (166 965). Drugie miejsce przypada Koalicji Obywatelskiej z 20,48% (72 295) głosów. 15,04% głosów zdobyła Lewica (53 090), 9,81% PSL (34 620), a 6,74% Konfederacja (23 810), której jednak zabrakło głosów, by wprowadzić kandydata do Sejmu. Swojego posła nie będzie mieć też Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów (0,64%, 2261 głosów).

Jak te wyniki przełożą się na mandaty? Jeżeli wszystkie pięć komitetów przekroczy próg wyborczy w całej Polsce, w okręgu konińskim pięć miejsc powinno przypaść PiS. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Zbigniew Hoffmann (42 859 głosów), a szanse na mandat mają jeszcze: Zbigniew Dolata (23 116), Ryszard Bartosik (17 338), Leszek Galemba (16 521) i Witold Czarnecki (16 502). Kolejnej kadencji w Sejmie raczej nie spędzi Krzysztof Ostrowski (11 934)

Z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu powinno wejść dwóch kandydatów. Niemal na pewno będą to Tomasz Nowak (23 693) i Paulina Henning-Kloska (16 813). Oboje mają bardzo dużą przewagę nad resztą kandydatów.

Lewica może liczyć na jeden mandat. Najwięcej głosów otrzymał Tadeusz Tomaszewski (17 515), a ,,jedynka" na liście Paulina Nowak miała drugi wynik (14 730). Jednego kandydata wprowadzi też zapewne PSL. To miejsce przypadnie Jackowi Tomczakowi (9833). Zbyt niskie poparcie, by zdobyć mandat, uzyskała Konfederacja. Na jej ,,jedynkę" Annę Bryłkę głosowało 8045 osób.

Są to oficjalne wyniki popracia dla komitetów przedstawione przez okręgową komisję wyborczą w Koninie. Podział mandatów pomiędzy komitety jest nieoficjalny, przedstawiony według naszych wyliczeń. 

Na dalszych stronach wyniki wszystkich kandydatów z wszystkich list.

strona 1 z 7
1 2 3 4 5 6 7

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie ma Itman!!!!!! Oraz Popkowskiego!!!!!! Niech lepiej się zdecydują, czy w końcu chcą być tymi radnymi sejmiku wielkopolskiego czy już ich tam nudzi ta praca????
Dodano: 14.10.2019 11:19    Przez: Romek Ress
Zawiedziona - mieszkańcy regionu dali do zrozumienia dość czerwonych pająków
Dodano: 14.10.2019 14:33    Przez: ~Ola
Ale co odbili? Poprzednio PiS miał 39% a teraz 44% czyli wzrost o 5%. Wybory w Senacje (jak w Koninie) to wybory PiS vs Reszta Polski. Poza tym dziś maja 48 senatorow 1 niezależny. 1 senator więcej i nic nie zostało odbite. Wszystko co może zrobić Senat to wydłużyć czas uchwalania ustawy, ale PiS uchwali co zechce bo Sejm wszystko odrzuci. Jak coś opozycja chce odbić to zostaje tylko fotel Prezydenta, ale tutaj w pierwszej turze PSL i SLD na pewno wystawia swojego kandydata. Duda zakręci wynik bliski wygrania w 1 turze. Jak będzie druga tura to będzie akcja jak w Senacie: PiS vs Reszta Polski, ale tym razem się nie uda bo część wyborców PSL, Kukizów i Konfederacji poprze po cichu Dudę.
Dodano: 14.10.2019 18:40    Przez: Marcin Swoinski
Rano grzecznie napisałem ze biorący vs dający 1.0 ale komentarz się komuś nie podobał i zniknął . To napisze dosłownie......... vs........ Też 1.0
Dodano: 14.10.2019 18:07    Przez: ~maxxx

KOMENTARZE

Nie ma Itman!!!!!! Oraz Popkowskiego!!!!!! Niech lepiej się zdecydują, czy w końcu chcą być tymi radnymi sejmiku wielkopolskiego czy już ich tam nudzi ta praca????
Dodano: 14.10.2019 11:19    Przez: Romek Ress
Myślisz, że ci co z listy PiS weszli to dla Konina coś zrobią? Zobacz skąd pochodzą. Jak już głosować to na swoich i nie ma co się kierować sympatią.
Dodano: 14.10.2019 21:43    Przez: amiga
BRAWO PIS 🤗
Dodano: 14.10.2019 11:25    Przez: ~Edek
Ale co odbili? Poprzednio PiS miał 39% a teraz 44% czyli wzrost o 5%. Wybory w Senacje (jak w Koninie) to wybory PiS vs Reszta Polski. Poza tym dziś maja 48 senatorow 1 niezależny. 1 senator więcej i nic nie zostało odbite. Wszystko co może zrobić Senat to wydłużyć czas uchwalania ustawy, ale PiS uchwali co zechce bo Sejm wszystko odrzuci. Jak coś opozycja chce odbić to zostaje tylko fotel Prezydenta, ale tutaj w pierwszej turze PSL i SLD na pewno wystawia swojego kandydata. Duda zakręci wynik bliski wygrania w 1 turze. Jak będzie druga tura to będzie akcja jak w Senacie: PiS vs Reszta Polski, ale tym razem się nie uda bo część wyborców PSL, Kukizów i Konfederacji poprze po cichu Dudę.
Dodano: 14.10.2019 18:40    Przez: Marcin Swoinski
Brawo pis:) na szczęście udało się.Jesteśmy za Panem,Panie Kaczyński
Dodano: 14.10.2019 13:46    Przez: ~Obywatel
Jak to jest możliwe, że większość z nas poszła zagłosować przeciwko PiSowi a jednak wygrywają tak znaczącą ilością? Zastanówmy się nad tym, czyżbyśmy mieli to samo co ostatnie wybory prezydenckie w Rosji?
Dodano: 14.10.2019 14:12    Przez: Zawiedziona
A jak to możliwe, że np: głosuje w okręgu 500 tys ludzi a wchodzi 10 kandydatów z 300 tys głosów? Co z 200 tys? Jak to możliwe, że we Francji Macron zdobył jak PiS 43% i ma 308 mandatów zad druga partia ma mniej o połowę poparcie: 22% Republikanie zaś posłów tylko 113? Cuda, cuda i ordynacje. Ciesz się że "masz" Moskwę nad Wisłą a nie Paryż bo PiS miałby we francuskiej i większościowej ordynacji z 30 posłów więcej przy tym samym wyniku. Teraz do nauki lemingi: świat nie znosi dwuwładzy w 1 kraju! Jest system prezydencji, kanclerski, gabinetowy w niemal całej UE i 1 centrum decyzji w kraju tylko u Nas jest rozbicie: Prezydet-Premier. Choćby po to trzeba zmienić ko stytucję na wzór np: Niemieck gdzie kanclerz rządzi i odpowiada a nic na Prezydenta nie zwali za brak działań.
Dodano: 14.10.2019 19:13    Przez: Marcin Swoinski
Zawiedziona ...wybory są tajne każdy głosuje jak chce to co się mówi nie jest wiążące liczą się krzyżyki i tyle w temacie.
Dodano: 14.10.2019 20:31    Przez: ~PIS
Zawiedziona - mieszkańcy regionu dali do zrozumienia dość czerwonych pająków
Dodano: 14.10.2019 14:33    Przez: ~Ola
Rano grzecznie napisałem ze biorący vs dający 1.0 ale komentarz się komuś nie podobał i zniknął . To napisze dosłownie......... vs........ Też 1.0
Dodano: 14.10.2019 18:07    Przez: ~maxxx
Komentarz testowy
Dodano: 15.10.2019 01:20    Przez: Test
10 milionów zagłosowało przeciwko pis, a tylko 8 milionów za, więc się tak pislamiści nie cieszcie, bo jesteście głąby w mniejszości.Moje 500 , pójdzie teraz na walkę z pislamem!
Dodano: 15.10.2019 01:23    Przez: !O!
taki wynik tylko obnażył jak pazerni są ludzie, wybrali tych którzy ich "kupili" nie widzą afer, przekrętów, konfliktów międzynarodowych, rozkradania Polski. Nie myślą jakie będą konsekwencje za 10-15 lat bo ważne żeby brać ile się da teraz. Wstyd!
Dodano: 15.10.2019 10:25    Przez: Radosław
Wybory tak się skończyły. Bo były tylko dwie opcje. Jedni co biorą do siebie ale potrafią się podzielić młodym wstrzymali podatek innym obniżyli vs ci co biorą do siebie i ciągle im mało zabierają nawet nasze odłożone pieniądze na OFE i jeszcze żeby z balkonikami do pracy po 70 chodzić. 😎
Dodano: 15.10.2019 10:35    Przez: ~szczęśliwy z wyników
1 z 2
12>>