Dzisiaj jest czwartek 1 października 2020, imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18041) SPORT FORUM FIRMY (5537) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Samorządowcy o modernizacjach dróg w gm. Ślesin i ... (2)E-mail z groźbą rozpylenia gazu bojowego. Alarm w ... (3)

Stare Miasto. Dwa spotkania literacko - motywacyjne z młodzieżą

Dodano: 14.10.2019 10:07

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto zorganizowała dwa spotkania literacko - motywacyjne z Michałem Zawadką – trenerem personalnym, aktorem i konferansjerem, autorem poradników dla dzieci i młodzieży, które mają na celu wspomaganie w samorozwoju.

Pierwsze spotkanie „Społeczny savoir vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk” skierowane było do uczniów klas III i IV. Tematem warsztatów były ogólnie przyjęte zasady savoir - vivre. Poprzez eksperymenty naukowe i różne formy zabawy edukacyjnej dzieci poznawały pojęcia związane z dobrym wychowaniem. Autor w bardzo przystępny i zabawny sposób tłumaczył dzieciom czym jest umiar, roztropność, tolerancja, szacunek, a także umiejętność dostrzegania i przyjaźń. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak czerpać z mądrości starszych osób, po co są zasady i dlaczego o wiele więcej można osiągnąć, współpracując ze sobą oraz w jaki sposób uczyć się od siebie nawzajem. Spotkanie wprowadziło dzieci w świat relacji międzyludzkich, postaw wobec otoczenia, jak i umiejętności oceny i dostrzegania.

Drugie spotkanie „Chcę być kimś, czyli jak osiągnąć cele w czasach kiedy wszyscy mają wywalone” skierowane było dla uczniów klas VI i VII. Warsztaty miały uświadomić młodzieży wiele ważnych aspektów kształtujących życie: wiarę w siebie, znaczenie marzeń i pasji, potęgę wyobraźni, przekonanie o możności osiągania celów. Autor namawiał do efektywnego gospodarowania własnym czasem i pracy nad rozwojem osobistym.

Autor niestandardowym podejściem do tematu zjednał sobie wszystkich zgromadzonych. Intrygował, wzruszał i prowokował do dyskusji poruszając problemy trudne, ale wyjątkowo bliskie współczesnej młodzieży. Michał Zawadka pokazał jak ważne jest poczucie własnej wartości, jak wybierać własną drogę by osiągnąć najskrytsze marzenia. Uświadomił uczniów, że każdy z nich pracuje na swój sukces, że to co osiągną w życiu zależy tylko od nich samych, gdyż nic w życiu się nie „udaje” i nic im się nie „należy” ani od kochających rodziców, ani od nauczycieli. Sami muszą zawalczyć o siebie, o swoją przyszłość, bo nikt ich w tym nie wyręczy. Praca nad samym sobą, odpowiedzialność oraz wytrwałość zaowocują w przyszłości. Mówił także jak radzić sobie z presją grupy, jak wybierać własną drogę do osiągnięcia celu, cierpliwie i wytrwale dążyć do spełnienia marzeń.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu "Literacko i ze smakiem".

  • Stare Miasto. Dwa spotkania literacko - motywacyjne z młodzieżą
  • Stare Miasto. Dwa spotkania literacko - motywacyjne z młodzieżą

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:biblioteka Stare Miasto,   Michał Zawadka,   spotkania,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.