Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17823) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Idealnie nie było, ale wygrać się udało. MKS MOS p ... (0)Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)

Słupca. Dzielnicowy uratował w ostatniej chwili desperata na torach

Dodano: 14.10.2019 14:27

W ostatnim czasie dwóch policjantów ze stanu Komendy Powiatowej Policji w Słupcy uratowało życie osobom, które chciały targnąć się na swoje życie.

Jednym z nich był dzielnicowy gminy Słupca, który w czasie wolnym od służby interweniował wobec mężczyzny, których chciał się rzucić pod pociąg. Asp.sztab. Waldemar Zawodny we wrześniowe popołudnie wracał z synem do domu. Zatrzymał samochód przed zamkniętymi rogatkami na przejeździe kolejowym w Cieninie Zabornym. W pewnym momencie usłyszał trąbienie pociągu. Zainteresowało go to, wychylił się z auta przez okno i zauważył przechodzącego przez torowisko mężczyznę. W pewnym momencie człowiek zatrzymał się na torach, rozłożył ręce i stanął przodem do nadjeżdżającego pociągu. Dzielnicowy natychmiast zaczął biec w kierunku desperata. Słyszał, że skład zaczął hamować, ale dla policjanta było jasne, że nie zdąży zatrzymać się przed człowiekiem. Funkcjonariusz w ostatniej chwili zdołał ściągnąć mężczyznę z torów.

Okazało się, że znał go ze swojego rejonu. Wezwał do pomocy patrol policji i karetkę pogotowia. Twierdzi, że działał odruchowo, że każdy powinien tak zrobić, gdyż ludzkie życie jest najważniejsze.

Fot. KPP w Słupcy 

  • Słupca. Dzielnicowy uratował w ostatniej chwili desperata na torach

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Słupca,   uratował desperata,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo .... takich Policjantów nam potrzeba....
Dodano: 14.10.2019 15:55    Przez: ~mieszkaniec

KOMENTARZE

Brawo .... takich Policjantów nam potrzeba....
Dodano: 14.10.2019 15:55    Przez: ~mieszkaniec

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.