Dzisiaj jest czwartek 21 listopada 2019, imieniny: Janusza, Marii, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19792) SPORT FORUM FIRMY (5417) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parking przy ulicy Przemysłowej będzie jutr ... (4)Nowa miotła nie pomogła. Górnik po jesieni w stref ... (0)

Koń z fontanny zostanie zdemontowany. Kosztowna naprawa

Dodano: 15.10.2019 14:30
Źródło: LM.pl

Uszkodzenia konia na fontannie w centrum Konina są poważniejsze niż podejrzewano. Policja poszukuje sprawców zniszczenia.

W sobotę rano odkryto, że koń na skwerze przed Konińskim Domem Kultury spadł z fontanny. Udało się go zabezpieczyć, a dzisiaj pojawili się tam fachowcy. Podczas wizji lokalnej odkryto nowe uszkodzenia związane z instalacją elektryczną i wodną, a naprawa konia będzie kosztowniejsza oraz trudniejsza niż pierwotnie zakładano.

- Nie wystarczy go skleić. Trzeba go rozmontować i przewieźć w miejsce, gdzie będzie naprawiony. Potrzebny będzie projekt i szczegółowa dokumentacja. To będzie kosztowało więcej niż kilkanaście tysięcy złotych, o których informowaliśmy – mówi Aneta Wanjas, rzecznik Urzędu Miejskiego w Koninie. - Chcielibyśmy, żeby ludzie którzy to zrobili ponieśli konsekwencje. To duży i niezrozumiały wydatek dla miasta– dodaje.

Koń ma zostać zdemontowany jeszcze w tym tygodniu. Nie wiadomo, kiedy wróci na skwer. Sprawą zajmuje się konińska policja. Wiadomo na pewno, że wandali było więcej niż jeden. Mundurowi analizują nagrania monitoringu. Jak mówi Marcin Jankowski, rzecznik KMP w Koninie, póki co jeszcze nikt nie został zatrzymany.

Fontanna na skwerze przed KDK stoi od 2007 roku.

  • Koń z fontanny zostanie zdemontowany. Kosztowna naprawa

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gdy dwóch sąsiadów emerytów wypije sobie piwko w letni wieczór pod blokiem od razu policja mandaty po 100 zł z uśmiechem na ustach pisze. Gdy dwóch mężczyzn czeka o północy na autobus mzk, od razu policja spisuje i latarkami oślepia po oczach... Gdy dwóch młodych ludzi idzie ulicą od razu policja zajeżdża drogę i publiczną rewizję urządza.... Gdy grupa wandali demoluje fontannę w centrum miasta.... policja patrzy w monitoring.....
Dodano: 15.10.2019 15:05    Przez: Romek Ress
Co za kretyni.Im tak nogi połamać debila.Za jajca i na latarnie
Dodano: 15.10.2019 16:29    Przez: ~Obywatel
Patrzy w monitoring na którym nic nie widać... Po co taki monitoring?? człowieka by zabili i też gówno by dośli... A taka jest prawda o Policji są tam gdzie ich nie potrzeba a jak ich potrzeba to jadą pół godziny...
Dodano: 15.10.2019 18:46    Przez: ~mieszkaniec
Nawet KOŃ ma już serdecznie dosyć rządów obecnej władzy i chciał zpindolić - uciec z tego nie rozwojowego miasta jakim jest Konin , tylko że te cholerne druty go zablokowały . A już tak w końcu byłby wolny i szczęśliwy jak inni ....gdzie musieli sie wynieść z tego chorego miasta.
Dodano: 15.10.2019 16:34    Przez: monika
Z wypowiedzi pani rzecznik wynika ze chcieli wstępnie go skleić zapewne SUPER -Glu bo przecież obecną władzę stać tylko na taniznę i prowizorkę jak zawsze we wszystkich działaniach , gdzie jest to zauważalne na każdym kroku . Nic porządnego nie potrafią w mieście Konin zrobić .
Dodano: 15.10.2019 16:29    Przez: serio_serio

KOMENTARZE

Gdy dwóch sąsiadów emerytów wypije sobie piwko w letni wieczór pod blokiem od razu policja mandaty po 100 zł z uśmiechem na ustach pisze. Gdy dwóch mężczyzn czeka o północy na autobus mzk, od razu policja spisuje i latarkami oślepia po oczach... Gdy dwóch młodych ludzi idzie ulicą od razu policja zajeżdża drogę i publiczną rewizję urządza.... Gdy grupa wandali demoluje fontannę w centrum miasta.... policja patrzy w monitoring.....
Dodano: 15.10.2019 15:05    Przez: Romek Ress
Patrzy w monitoring na którym nic nie widać... Po co taki monitoring?? człowieka by zabili i też gówno by dośli... A taka jest prawda o Policji są tam gdzie ich nie potrzeba a jak ich potrzeba to jadą pół godziny...
Dodano: 15.10.2019 18:46    Przez: ~mieszkaniec
Co za kretyni.Im tak nogi połamać debila.Za jajca i na latarnie
Dodano: 15.10.2019 16:29    Przez: ~Obywatel
Z wypowiedzi pani rzecznik wynika ze chcieli wstępnie go skleić zapewne SUPER -Glu bo przecież obecną władzę stać tylko na taniznę i prowizorkę jak zawsze we wszystkich działaniach , gdzie jest to zauważalne na każdym kroku . Nic porządnego nie potrafią w mieście Konin zrobić .
Dodano: 15.10.2019 16:29    Przez: serio_serio
Nawet KOŃ ma już serdecznie dosyć rządów obecnej władzy i chciał zpindolić - uciec z tego nie rozwojowego miasta jakim jest Konin , tylko że te cholerne druty go zablokowały . A już tak w końcu byłby wolny i szczęśliwy jak inni ....gdzie musieli sie wynieść z tego chorego miasta.
Dodano: 15.10.2019 16:34    Przez: monika
Brawo pis,na szczęście się udało