Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJaki kierunek skończyć, aby wykonywać pracę biurową?

Jaki kierunek skończyć, aby wykonywać pracę biurową?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jaki kierunek skończyć, aby wykonywać pracę biurową?

Kto sprawdzi się w pracy biurowej? Jakie predyspozycje są potrzebne w tej pracy? Gdzie i jak należy się kształcić, by móc ją wykonywać? Poniżej przedstawiamy pokrótce dwa kierunki, których ukończenie umożliwi podjęcie pracy biurowej.

Praca biurowa jest, jak sądzi większość z nas, łatwa, lekka i przyjemna. Rzecz jasna to mit – może być także stresująca, choć niewątpliwie ciekawa. Jest to praca dla osób, które lubią stabilizację. Jedno jest pewne – zapotrzebowanie na pracowników biurowych jest i będzie duże, gdyż są potrzebni w każdej firmie i instytucji.

Kto sprawdzi się w pracy biurowej?

Pracownikiem biurowym może zostać większość osób, co jednak nie znaczy, że każdy sprawdzi się w tej pracy. Jest to zajęcie dla ludzi odpowiedzialnych, dobrze zorganizowanych, lubiących kontakt z innymi, życzliwych, otwartych i spostrzegawczych. Przydadzą się także cechy takie jak wysoka kultura osobista i odporność na stres. Ważne są również dobra pamięć wzrokowa i koordynacja wzrokowo-ruchowa. W pracy biurowej należy mieć przyjazne usposobienie.

Jak wykonywać pracę biurową – jaki kierunek skończyć?

Jeśli ktoś chce pracować w biurze i zajmować się jej prawnymi aspektami, w tym tzw. papierkową robotą, powinien postawić na kierunek technik administracji.

Pracą biurową, ale już w zupełnie innej branży jest także wykonywanie zawodu rejestratorki medycznej. Jeśli zatem ktoś chce związać swoją przyszłość z pracą w ochronie zdrowia, powinien wybrać kurs rejestratorki medycznej.

By trudnić się pracą biurową, można także ukończyć inne kursy: technik bezpieczeństwa i higieny pracy, technik archiwista, technik rachunkowości czy rachunkowość i finanse.

Kierunek technik administracji           

By pracować w zawodzie technika administracji, należy ukończyć dwuletnią zaoczną szkołę. Następnie należy zdać egzamin zewnętrzny, organizowany w szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku otrzymuje się świadectwo MEN i tytuł technika administracji. Jest to równoznaczne ze zdobyciem kwalifikacji zawodowej – obsługa klienta w jednostkach administracji (AU.68).

Program nauczania na kierunku obejmuje m.in. zagadnienia takie jak: działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej, język obcy w administracji, podstawy finansów publicznych, podstawy prawa cywilnego, podstawy przedsiębiorczości, postępowanie w administracji, podstawy statystyki, dokumentacja stosunku pracy, nawiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy, formy działania administracji, źródła prawa administracyjnego, struktura organów administracji, dokumentacja biurowa działalności gospodarczej, organizacja pracy biura, redagowanie dokumentów, przechowywanie dokumentów, wstęp do postępowania w administracji oraz postępowanie egzekucyjne w administracji.

Po ukończeniu szkoły można podjąć pracę np. w: administracji samorządowej, firmach konsultingowych, fundacjach, jednostkach i instytucjach państwowych oraz tak naprawdę w każdej firmie.

Więcej szczegółów na temat tego kierunku można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/technik-administracji.

Kierunek rejestratorka medyczna

By zostać rejestratorką medyczną, wystarczy ukończyć roczny, zaoczny kurs. Po jego ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Program kursu obejmuje zagadnienia takie jak: BHP z kulturą zawodu, dokumentowanie działalności medycznej z elementami statystyki medycznej, informowanie, ewidencjonowanie i rozliczanie usług medycznych, klasyfikacja świadczeń medycznych, komunikacja interpersonalna z pacjentem i personelem medycznym, organizacja pracy na stanowisku rejestracji medycznej, podstawy marketingu i promocji usług medycznych, podstawy psychologii, technologie wspierające zadania rejestracji medycznej oraz trening umiejętności społecznych.

Ten rodzaj pracy biurowej można wykonywać m.in. w : przychodniach, klinikach, gabinetach lekarskich, prywatnych placówkach służby zdrowia, poradniach specjalistycznych, szpitalach, klinikach prywatnych, centrach medycznych czy klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Szczegółowe informacje na temat kierunku można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/rejestratorka-medyczna.

Czytaj więcej na temat:biuro, praca, rozwój osobisty
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole