Dzisiaj jest niedziela 17 listopada 2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19192) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
11 / 9oC
Pojutrzepogoda
9 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wypadek przy dworcu PKP. Mężczyzna wpadł po ... (1)Medyk przegrał kluczowy mecz. Do Górnika traci osi ... (0)

Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowali autobusy

Dodano: 16.10.2019 15:17
Źródło: LM.pl

„Koniński Smog” - pod takim hasłem odbyła się akcja Inspektorów Transportu Drogowego z oddziałów w Koninie i Gnieźnie.

W miniony poniedziałek inspektorzy ITD kontrolowali autobusy MZK i PKS. Celem tych działań było wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których spaliny przekraczały normę zadymienia. Żeby sprawdzić jak największą liczbę autobusów, miejscowych mundurowych wsparli koledzy z Gniezna.

- Tylko w jednym skontrolowanym autobusie poziom zadymienia znacznie przekraczał średnie wartości pomiaru – informuje WITD w Poznaniu.

Kierowca odmówił przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł. W związku z tym sporządzono wniosek do sądu, a inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu i zakazali dalszej jazdy.

fot. WITD Poznań

  • Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowali autobusy
  • Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowali autobusy
  • Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowali autobusy
  • Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowali autobusy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

musieli mieć "cynk" od kolegów z zajezdni. przecież tam połowa autobusów ma do zabrania dowody rej.
Dodano: 16.10.2019 18:44    Przez: _k***siarz_
sami na siebie napadają a gdzie stare graty po 30letnie dymiące dostanie w łape może jechac a stacja diagnostyczna rejrstruje graty tym należy sie zając i nie potrzebna kontrola na drogach sami sobie szukają roboty i krzywdą ludzką kto odpowiada za dopuszczenie pojazdu do ruchu na drodze
Dodano: 17.10.2019 09:59    Przez: zenek
jeden autobus przekroczył normę spalin.... komedia ITD. Panowie wszystkie solarisy od numeri 298 do chyba 301 mają pozakładane emulatory spalin Tzn. w ogóle nie tankują adblue. Stare graty typu MAN czy SCANIA dymią tak że ażw głowie się kręci nie mówiąc o tym że olej dolewany jest dzbankami a płyb chłodniczy konewkami 10 litrowymi, a ITD stwietdza wszystko ok. Ciekawe czy sprawdzali stan zawieszenia czy podłogi, układ kierowniczy a w niektórych światła przód no i tył? I jeszcze kierowca 500zł mandat, pytam się za co? To ci z warsztatu panowie Mistrzowie niech się wypowiedzą w tym temacie bo o ile mi wiadomo oni dopuszczają pojazd pisząc "pojazd sprawny technicznie".
Dodano: 17.10.2019 14:21    Przez: ~emeryt
To jakby przyjął mandat to by dowodu nie zabrali ? śmieszne
Dodano: 16.10.2019 15:27    Przez: ~oj
tylko jeden autobus... jest taka firma kolo Konina co wszystkie ciężarówki by zostały bez dowodów :)
Dodano: 17.10.2019 07:47    Przez: ~abc

KOMENTARZE

To jakby przyjął mandat to by dowodu nie zabrali ? śmieszne
Dodano: 16.10.2019 15:27    Przez: ~oj
Warto dodać, że ścisla kontrola odbyla sie także na zajezdni MZK 😊
Dodano: 16.10.2019 17:37    Przez: Mzk
A to dostali pozwolenie od miasta na wjazd na zajezdnie? przeciez to niezgodne z regulaminem
Dodano: 16.10.2019 18:44    Przez: ~oj
musieli mieć "cynk" od kolegów z zajezdni. przecież tam połowa autobusów ma do zabrania dowody rej.
Dodano: 16.10.2019 18:44    Przez: _k***siarz_
tylko jeden autobus... jest taka firma kolo Konina co wszystkie ciężarówki by zostały bez dowodów :)
Dodano: 17.10.2019 07:47    Przez: ~abc
sami na siebie napadają a gdzie stare graty po 30letnie dymiące dostanie w łape może jechac a stacja diagnostyczna rejrstruje graty tym należy sie zając i nie potrzebna kontrola na drogach sami sobie szukają roboty i krzywdą ludzką kto odpowiada za dopuszczenie pojazdu do ruchu na drodze
Dodano: 17.10.2019 09:59    Przez: zenek
jeden autobus przekroczył normę spalin.... komedia ITD. Panowie wszystkie solarisy od numeri 298 do chyba 301 mają pozakładane emulatory spalin Tzn. w ogóle nie tankują adblue. Stare graty typu MAN czy SCANIA dymią tak że ażw głowie się kręci nie mówiąc o tym że olej dolewany jest dzbankami a płyb chłodniczy konewkami 10 litrowymi, a ITD stwietdza wszystko ok. Ciekawe czy sprawdzali stan zawieszenia czy podłogi, układ kierowniczy a w niektórych światła przód no i tył? I jeszcze kierowca 500zł mandat, pytam się za co? To ci z warsztatu panowie Mistrzowie niech się wypowiedzą w tym temacie bo o ile mi wiadomo oni dopuszczają pojazd pisząc "pojazd sprawny technicznie".
Dodano: 17.10.2019 14:21    Przez: ~emeryt
za świadome narażanie pasażerów....