Dzisiaj jest czwartek 21 listopada 2019, imieniny: Janusza, Marii, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19748) SPORT FORUM FIRMY (5417) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parking przy ulicy Przemysłowej będzie jutr ... (4)Nowa miotła nie pomogła. Górnik po jesieni w stref ... (0)

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

Dodano: 16.10.2019 19:15
Źródło: LM.pl

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

Tureckie wojska weszły do Syrii po tym jak prezydent USA – Donald Trump zdecydował o wycofaniu z tych terenów amerykańskich żołnierzy. Zdaniem żyjących tam Kurdów był to „cios w plecy”. Według danych ONZ na skutek tureckiej inwazji z Syrii uciekło ponad 100 tysięcy osób z miast położonych przy granicy. Liczba ofiar śmiertelnych nie jest znana.

- Potrzebujemy światowego ruchu oporu, żeby powstrzymać tę wojnę – mówili koninianie, którzy wyszli dziś na ulicę. - Kurdowie wiedzą, że nie mają bez nas szans.

Przy schodach przed byłymi Domami Towarowymi „Centrum” zgromadziło się kilkanaście osób, które chciały wesprzeć Kurdów i pokazać, że nie zgadzają się na działania Recepa Erdogana.

- Ten konflikt nie zaczął się wczoraj. Takie spory między Turcją, a Kurdami są od setek lat, a od 8 lat są bardziej naprężone, odkąd istnieją tereny wyzwolonej Rożawy i ruch oporu – podkreślała jedna z uczestniczek protestu. - Nacjonaliści tureccy chcą wytępić Kurdów, bo uważają ich za podludzi tak jak kiedyś Hitler za podludzi uważał Żydów. Nie możemy dopuszczać w ciepłej Europie, żeby dochodziło do ludobójstwa – dodała.

Podczas pikiety zachęcano do choćby niewielkiego wsparcia finansowego organizacji, które pomagają w Syrii.

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie
Slajd 1/11

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

slajd 1 z 11

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

slajd 2 z 11

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

slajd 3 z 11

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

slajd 4 z 11

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

slajd 5 z 11

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

slajd 6 z 11

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

slajd 7 z 11

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

slajd 8 z 11

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

slajd 9 z 11

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

Kurdowie bez nas nie mają szans - mówili pikietujący koninianie

slajd 10 z 11

Wolny Kurdystan! Erdogan to terrorysta – baner z takim hasłem trzymali uczestnicy dzisiejszego protestu potępiającego atak Turcji na północną Syrię.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:inwazja turecka,   syria,   kurdowie,   atak na kurdów,   protest,   pikieta,   wsparcie kurdów,   centrum konina

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

ha ha ha ... ktoś robi manifestacje przeciwko Turkom gdzie wybijają Kurdów a przecież MY Polacy produkujemy dla Turcji broń w Mielcu a firma Lockheed Martin jest Amerykańska i wysyłaliśmy do Turcji prototypowy helikopter S-70i Black Hawk. Tak samo się zachowuje ta cała manifestacja jak Tramp tzn. krzyczy że ratujemy Kurdów ale Turkom dostarczamy broń . Sami Polacy daliście się wmanewrować w tak idiotyczne gierki Amerykanów , pobyt Amerykanów w Polsce nam nie służy i o tym sie przekonacie już wkrótce ...!! Narodzie zacznijcie w końcu myśleć a nie manifestacje idiotyczne robić . Ktoś kto nawet nie ma głębszej wiedzy na ten temat i nie wie jakie bedą tej manifestacji konsekwencje i takich potem mamy idiotów beznadziejnych . Jak Okólną zamknęli to nikt nie manifestował w dobrej sprawie a za tematy Kurdów się bierze . Wstyd i kpina
Dodano: 16.10.2019 20:02    Przez: kurd
ten protest to jest coś w stylu malowania karedkami co miało przeciwdziałać zamachom za.granicami ??????
Dodano: 16.10.2019 22:32    Przez: ~kredek
Mam prośbę do Pana Swoińskiego, by zechciał pisać z większą starannością i troską o język w którym wypluwa swe nieskoordynowane myśli. Szacunek dla języka to podstawa . A przechodząc do tematu chcę zaznaczyć, że rzeczywiście warto przemyśleć to i owo z pryncypiów naszej polityki. W wojnie z tzw państwem islamskim Kurdowie stracili 12 000 bojowników. Erdogan sam jest piewcą islamizmu . Turcja robiła interesy z ISIS i to nie islamiści a ''cywilizowani'' Kurdowie spędzają Erdoganowi sen z oczu. Kurdowie, to jedyna lokalna siła polityczno-militarna, która daje oparcie innym mniejszościom, w tym chrześcijanom. Wszyscy powinniśmy się domagać powstrzymania eksterminacji tych bohaterskich kobiet, dzieci i mężczyzn.
Dodano: 17.10.2019 10:35    Przez: Alfred Michalczyk

KOMENTARZE

ha ha ha ... ktoś robi manifestacje przeciwko Turkom gdzie wybijają Kurdów a przecież MY Polacy produkujemy dla Turcji broń w Mielcu a firma Lockheed Martin jest Amerykańska i wysyłaliśmy do Turcji prototypowy helikopter S-70i Black Hawk. Tak samo się zachowuje ta cała manifestacja jak Tramp tzn. krzyczy że ratujemy Kurdów ale Turkom dostarczamy broń . Sami Polacy daliście się wmanewrować w tak idiotyczne gierki Amerykanów , pobyt Amerykanów w Polsce nam nie służy i o tym sie przekonacie już wkrótce ...!! Narodzie zacznijcie w końcu myśleć a nie manifestacje idiotyczne robić . Ktoś kto nawet nie ma głębszej wiedzy na ten temat i nie wie jakie bedą tej manifestacji konsekwencje i takich potem mamy idiotów beznadziejnych . Jak Okólną zamknęli to nikt nie manifestował w dobrej sprawie a za tematy Kurdów się bierze . Wstyd i kpina
Dodano: 16.10.2019 20:02    Przez: kurd
Drogi Kurdzie. Dziś Polska jak zawsze ma 2 wojny z 2 sąsiadami: Niemcy (ekonomi, finanse, media, NGO) i z Rosją. Nawet jak Rosja będzie demokratyczna to zawszę będą tarcia Pol z Ros jak z Niemcami, ale tym razem o wspólne strefy wpływu czyli Białoruś i Ukraina. Rosja co roku ćwiczy przerzut makiet broni atomowej do Białorusi, strat samolotów, lot na Warszawę i zrzucenie bomb atomowych. Co roku! Szwecji też. Co roku ćwiczą przerzut rakiet dodatkowych Iskander samolotami do Królewca i atak na Łask, Żagań, Powidz itd. Też głowicami atomowymi. Minister Szojgu stworzył współczesną doktrynę obrony (ataku) Rosji i ona zakłada użycie "małych" ładunków bronii atomowej. I My mamy pozbywać się wojsk USA? Litości. Dziś z badań wynika, że Niemcy nie chcą bronić siebie a niby Nas obronią? Może DE skończy sprzedaż do Krymu turbin Simensa do elektrownii? Może kupi mniej gazu z MSZ Rosji czyli Gazpromu? Może rurę Nord Steam głębiej położą by nie blokować ...gazoportu Świnouście?
Dodano: 16.10.2019 22:51    Przez: Marcin Swoinski
Polacy cały czas dostarczają róznego typu broń dla Turcji wojska i policji a teraz podczas obecnej sytuacji zapewne wykorzystywana przeciw Kurdom . Piekny wizerunek produkujemy dostarczamy a potem nam jest żal Kurdów . To tak samo jak Tramp , czym się różnimy od nich ? Taki wizerunek zafundowała nam Ameryka i obecny rząd , gdyż dopuścił do takiej sytuacji .Nic nie ma za darmo u Amerykanów!
Dodano: 16.10.2019 21:12    Przez: somal
Bez jaj; nie piszcie, że nie możemy dopuścić do ludobójstwa w Europie jak Kurdystan jest w Azji. Może zacznijmy od wojny największego naszego sąsiada i 3-ciego, czyli Rosji i Ukrainy. Donbas to do dziś 12000 zabitych. Bez jaj: nasz eksport broni do Turcji to 24 mln Euro i to głównie licencje (jednorazowa sprzedaż) a nie sprzęt! Jak chcecie to zatrzymajcie eksport największy z UE do Turcji czyli Niemiec - oni eksportują im sprzęt za miliardy Euro co rok! Kurdowie są w 4 krajach w milionach. Najwięcej w ponad 80 mln Turcji czyli 18% populacji a na tereny Kurdów Turcja przesiedla Syryjczyków bo co mają z tymi 3 mln robić? Turcja robi swoje; gra delikatnie jak na ten region; na całego tam mieszała Rosja, lata i bombarduje Izrael; Iran ma największe bojówki. Nic a nic im nie pomożecie, choć to przykre, że tak liczny nadrôd jak Kurdowie nie mają i nie będą mieć swojego kraju.
Dodano: 16.10.2019 22:25    Przez: Marcin Swoinski
Nie mieszajcie akurat w ten bajzel USA. Mniej Politico czytajcie. USA ma tam całe 1000-1500 żołnierzy. Niech ich zastąpią Niemcy, Francuzji. Chcą pokoju - niech działają. W czym problem? W impotencji militarnej UE. Było rakiety kupować a nie panele fotowoltaiczne to byście Kurdów ochornili a dziś płacz na USA. Trump zapowiedział, że zabierze wojska lądowe do kraju choć wyzywaliście go od paranoika co doprowadzi do wojny. Od lat wycofuje swoich żołnierzy do domu a Wy wtedy krzyczycie by zostawił tam wojska w celu ochrony jakiś Kurdów kosztem relacji z drugą armią NATO, czyli Turcją? I tak Parlament USA szykuje sankcje Turcji za S400 od Rosji co ich zaboli 100x niż te 1500 wojsk USA na terenie Kurdów. Proponuję przy okazji protest za działania Izraela i bombardowanie Syrii czy terroryzowanie Palestyńczyków. Tak w stylu telewizji francuskiej. Coś przynajmniej Nam pomożecie bo po serii takich filmów dokumentalnych Izrael 5 lat milczy o udziale Fra w wydawaniu żydów. ...SZKODA KURDOW
Dodano: 16.10.2019 22:36    Przez: Marcin Swoinski
ten protest to jest coś w stylu malowania karedkami co miało przeciwdziałać zamachom za.granicami ??????
Dodano: 16.10.2019 22:32    Przez: ~kredek
Mam prośbę do Pana Swoińskiego, by zechciał pisać z większą starannością i troską o język w którym wypluwa swe nieskoordynowane myśli. Szacunek dla języka to podstawa . A przechodząc do tematu chcę zaznaczyć, że rzeczywiście warto przemyśleć to i owo z pryncypiów naszej polityki. W wojnie z tzw państwem islamskim Kurdowie stracili 12 000 bojowników. Erdogan sam jest piewcą islamizmu . Turcja robiła interesy z ISIS i to nie islamiści a ''cywilizowani'' Kurdowie spędzają Erdoganowi sen z oczu. Kurdowie, to jedyna lokalna siła polityczno-militarna, która daje oparcie innym mniejszościom, w tym chrześcijanom. Wszyscy powinniśmy się domagać powstrzymania eksterminacji tych bohaterskich kobiet, dzieci i mężczyzn.
Dodano: 17.10.2019 10:35    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Staranność i troska o język w którym wypluwa swe skoordynowane myśli Pan Alfred każe zwrócić uwagę na wielość złożoność problemów poruszanych przez Pana Marcina. Być może mimo nieskoordynowanych myśli wywołuje rzeczową dyskusję na bardzo ważne dla Nas Polaków rzeczy. Nasze miejsce w Unii i różność interesów krajów w niej uczestniczących. Być może swoimi wypowiedziami zdopinguje czytających do sięgnięcia po informacje z poza "głównego nurtu", wysłuchania wykładów na temat geopolityki i zrozumienia po jak cienkiej linii stąpamy. Świat zmienia się bardzo dynamicznie i na takie zmiany musimy się przygotować. Szczupłość miejsca wymusza krótkie wpisy, stąd pewnie pewne skłębienie myśli Pana Marcina. Tak przy okazji ciekaw jestem, czy ci sami protestujący gotowi są pikietować przeciwko paskudnemu traktowaniu separatystów katalońskich. A rzecz dzieje się w najbardziej oświeconej i cywilizowanej części świata.
Dodano: 17.10.2019 17:38    Przez: JollyRoger
Pan tak na poważnie ?
Dodano: 17.10.2019 18:28    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Tak. Na poważnie, jednocześnie trochę żartując Panie Alfredzie. Proszę cieszyć się z tego, że od czasu kiedy mogą komentować mogą tylko osoby zalogowane, poziom komentarzy bardzo się poprawił. Być może poprawi się jeszcze kiedy dzięki Pańskim prośbom, Pan Marcin będzie pisał z większą starannością. Co do punktu widzenia Pana Marcina to ma on wiele racji, co wcale nie znaczy, że nie należy reagować na to co dzieje się na świecie. Reakcja zawsze świadczy o przejawie troski. Pewnie gdyby pikietujący znali jakieś bardziej skuteczne środki, skorzystaliby z nich. Tak naprawdę politycy i tak mają to "gdzieś". Kierują się swoimi interesami i bieżącą walką o pozycje. Nie słyszałem, żadnej wypowiedzi żadnego z naszych posłów, senatorów, polityków piętnujących poczynania Erdogana. Czyli ten protest realnych skutków nie uzyskał, jedynie chwilowo poprawił samopoczucie pikietujących. Po czasie z kolei mógł wzbudzić frustrację. Pozdrawiam.
Dodano: 18.10.2019 10:08    Przez: JollyRoger
Jestem wiernym czytelnikiem Tygodnika Powszechnego . To chyba jedyny tygodnik, w którym systematycznie zamieszczane są teksty przybliżające tamten region i jego problemy. Kurdowie, to wielki naród już wielokrotnie zdradzany przez wielkich tego świata. Proszę nie pisać, że Erdoganowi wszyscy biją brawo. Rzeczywiście nie było nas na tej pikiecie zbyt wielu ale to raczej powód do zawstydzenia dla tych, którym ''wisi'' , bo myślą głównie o zawartości miski. Presja zawsze ma znaczenie.
Dodano: 18.10.2019 11:05    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Z całym szacunkiem Panie Alfredzie. Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie napisałem, że ktokolwiek Erdoganowi bije brawo. Raczej zwróciłem uwagę na to, że politycy zajęci sobą i bieżącą walką o pozycje "zlewają" temat Kurdów. Proszę również aby Pan nie sprowadzał "nieobecnych na pikiecie" do wyłącznie zainteresowanych końcówką własnego nosa, czy jak Pan pisze "michą". Powodów może być kilka innych i to w pełni zrozumiałych. Społeczeństwo obywatelskie jakie zapewne chciałby Pan widzieć, jest jeszcze w powijakach. Politycy latami zawłaszczali społeczną przestrzeń. (Starają się czynić to nadal). Latami polaryzowali postawy wyborców starając się zrobić z nich wiernych żołnierzy walczących o głosy. Jeśli ktoś ma inny pogląd na temat jakichkolwiek protestów nie musi się tego wstydzić. Nie można od niego tego wymagać. Niech się wstydzą politycy - wybrańcy narodu, nasi światli przedstawiciele. Oni mają siłę sprawczą, choćby embargo na broń dla Turcji.
Dodano: 18.10.2019 15:56    Przez: JollyRoger
JollyRoger , temu Alfredzikowi staremu to trzeba wszystko tłumaczyć i tak dziadek nie zdąża z myślami ostatnio... szkoda czasu , współczucia tylko dla Alfredzika .... kolo taki już jakby dawno na emeryturce... Kilka razy zauważyłem w wypowiedziach , że chłopina dość póżno wszystko łapie i mało co można u niego dostrzec tą błyskotliwość ...Wiekiem to idzie no ale cóż trzeba mu to jakość wybaczyć ...Typowe zachowanie takiego dziadka na emeryturze , co Pan powiedział , a dlaczego , a po co... miliony pytań .... taki zgredzik ...ewidentnie zauważalna jest z wiekiem zanik tej błyskotliwości intelektualnej