Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020, imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16973) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
25 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)

Wspólny, nowoczesny kalendarz z życia Konina. Bo się dzieje!

Dodano: 17.10.2019 18:32

W programie „Nic się nie dzieje?” rozmawialiśmy o konieczności stworzenia internetowego kalendarza imprez. 

O możliwościach powstania takiego wspólnego, czytelnego kalendarza dyskutowali: Zenona Sroczyńska, kierownik Wydziału Kultury, Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina , Krzysztof Pietruszewski, Konin. Mam prawo wiedzieć i Marek Jaśniewicz, Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala

Dlaczego powinien powstać kalendarz Konina? Takie pytanie zadał Krzysztof Pietruszewski po poprzednim wydaniu programu „Nic się nie dzieje?”, kiedy to rozmawialiśmy o tym, jak wiele się dzieje wokół nas. Wszelkimi sposobami trzeba jednak informować o tym mieszkańców. I chodzi tutaj o wszystkie wydarzenia, bardziej bądź mniej kulturalne, sportowe, rekreacyjne, turystyczne, społeczne, indywidualne i grupowe inicjatywy. Dlatego potrzebny jest jeden, czytelny, internetowy przekaz.

- Zebranie działań wszystkich placówek kulturalnych i innych w jednym miejscu, ułatwi dotarcie mieszkańcom do pełnej informacji na temat wydarzeń w mieście, a jednocześnie pozwoli na ich aktywne uczestnictwo w informowaniu o życiu Konina – proponował Krzysztof Pietruszewski, który swoim pytaniem wywołał tę dyskusję. - Właściwie wykonana strona mobilna pozwoli też użytkownikom smartfonów na proste i szybkie zapoznawanie się z treścią kalendarza. To dość istotne, ponieważ większość ludzi korzysta z Internetu.

Wtórował mu Marek Jaśniewicz z Mikroskali, proponując jednak bardziej komercyjne rozwiązanie połączone z możliwością reklamy. Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina, wywołany w tym temacie „do tablicy”, wspomniał o budowanej obecnie strategii miasta, a co za tym idzie przebudowie i unowocześnieniu strony miejskiej, w ramach której być może powinien funkcjonować taki kalendarz.

A my będziemy śledzić poczynania miasta w tym zakresie, bowiem potrzeba została wyraźnie wyartykułowana, a poza tym znak czasów wymaga, aby dopracować się nowoczesnego, internetowego informatora z życia Konina.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Od 40 lat jestem mieszkańcem Konina. Pomysł na Internetowy kalendarz imprez bardzo mi się podoba. Za darmo mogę redakcji lm.pl pomóc w montażu filmowym tego typu wywiadów i ustawianiu prawidłowych proporcji zdjęcia na stronie głównej www.lm.pl które jest teraz nieprawidłowe, wyjątkowo amatorskie. Proszę o kontakt, odpowiedź.
Dodano: 17.10.2019 21:05    Przez: Adam

KOMENTARZE

Od 40 lat jestem mieszkańcem Konina. Pomysł na Internetowy kalendarz imprez bardzo mi się podoba. Za darmo mogę redakcji lm.pl pomóc w montażu filmowym tego typu wywiadów i ustawianiu prawidłowych proporcji zdjęcia na stronie głównej www.lm.pl które jest teraz nieprawidłowe, wyjątkowo amatorskie. Proszę o kontakt, odpowiedź.
Dodano: 17.10.2019 21:05    Przez: Adam
Jestem bezrobotny ale to chyba nie ma znaczenia jeśli się znam na fotografii i filmowaniu, postprodukcji mam nadzieję.
Dodano: 17.10.2019 21:14    Przez: Adam
avatar Józef już tego próbował i gdzie to jest? Proszę o dane do wpisania w telefonie do kalendarza.
Dodano: 17.10.2019 21:11    Przez: Hans Gruber
Kalendarz dobra rzecz dlatego,że Konin to kulturalne miasto dzieje się bardzo dużo fajnych kulturalnych imprez.Czasem godzinowo się pokrywają i to można zweryfikować.
Dodano: 19.10.2019 10:36    Przez: ~zk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.