Dzisiaj jest środa 20 listopada 2019, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20282) SPORT FORUM FIRMY (5416) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 10oC
Jutropogoda
10 / 8oC
Pojutrzepogoda
9 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To była najsłabsza runda Sokoła Kleczew od czasu a ... (0)Aplikacja „Zgłoś rower” to informowanie o znalezie ... (4)

Konińscy harcerze „Na Bursztynowym Szlaku”. Złaz na 400 osób

Dodano: 18.10.2019 12:40
Źródło: LM.pl

Blisko czterystu harcerzy i harcerek zamelduje się dziś w konińskiej Szkole Podstawowej nr 4, która będzie bazą XXII Złazu „Na Bursztynowym Szlaku”. To tradycyjne wydarzenie będące oficjalną inauguracją każdego kolejnego roku harcerskiego w Hufcu ZHP Konin.

Złaz „Na Bursztynowym Szlaku” 2019 rozpocznie się dziś o godz. 18.00 apelem Hufca. Po nim harcerze i zuchy wezmą udział w Wieczorze Bohatera Hufca. – Naszym bohaterem są Szare Szeregi. Jak wiemy, całkiem niedawno minęła osiemdziesiąta rocznica powstania Szarych Szeregów. Planujemy kominek, którego celem będzie przypomnienie naszym podopiecznym dziejów Związku Harcerstwa Polskiego po przejściu do podziemia w 1939 roku. Oczywiście będzie to też okazja do uczczenia tej okrągłej rocznicy – mówi harcmistrzyni Justyna Hyża-Chmielewska, komendantka tegorocznego Złazu „Na Bursztynowym Szlaku”.

Zdecydowana większość sobotnich atrakcji zlotu będzie poza szkołą. – W sobotę pojawimy się bardzo licznie na ulicach Konina. Rano będzie gra poświęcona bohaterowi hufca, która zakończy się w Konińskim Domu Kultury. Tam uczestnicy złazu zasiądą przed wielkim ekranem, aby obejrzeć bajkę. Projekcja nie będzie nawiązywała do tematyki gry. Ma być taką małą nagrodą za aktywną pracę druhen i druhów w poprzednim roku harcerskim – dodaje Hyża-Chmielewska. Na sobotnie popołudnie zaplanowano zajęcia w grupach wiekowych. W ZHP obowiązuje obecnie podział (w kolejności od najmłodszej do najstarszej grupy) na zuchy, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników. Złaz zakończy się w sobotę wieczorem.

Przy tej okazji konińscy harcerze zapraszają wszystkich chętnych do wstąpienia w swe szeregi. – Przyjść na swą pierwszą zbiórkę można w każdym momencie roku szkolnego. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszego hufca. Tam można znaleźć dane kontaktowe do osoby, która prowadzi gromadę zuchową bądź drużynę harcerską blisko naszego miejsca zamieszkania. Taką informację można też uzyskać dzwoniąc do komendy hufca. Większość drużyn i gromad działa przy szkołach naszego miasta i powiatów konińskiego oraz słupeckiego – tłumaczy Justyna Hyża-Chmielewska.

  • Konińscy harcerze „Na Bursztynowym Szlaku”. Złaz na 400 osób

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.