Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020, imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17993) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Licheń. Pielgrzymi z USA podążają szlakiem Bożego Miłosierdzia

Dodano: 18.10.2019 12:51
Źródło: LM.pl

Ponad 40-osobowa grupa z Ameryki spędziła dwa dni w Licheniu. Pielgrzymi podążają szlakiem Bożego Miłosierdzia.

W pielgrzymce do Polski uczestniczą wierni ze stanu Minnesota, Chicago i Nowego Jorku. Została zorganizowana dzięki proboszczowi parafii pw. Wszystkich Świętych w miejscowości Lakeville, który chciał przyjechać do Polski i podążać śladami św. s. Faustyny Kowalskiej i Bożego Miłosierdzia.

- Zwiedzanie Polski zaczęliśmy w Krakowie, gdzie spędziliśmy 5 dni. W związku z tym, że cała pielgrzymka jest poświęcona poszukiwaniu śladów Bożego Miłosierdzia, nasza podróż związana jest ze św. s. Faustyną Kowalską. W Krakowie modliliśmy się oczywiście w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Byliśmy w Wadowicach, rodzinnym mieście św. Jana Pawła II, a także w Zakopanem, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie papież Jan Paweł II celebrował Mszę św. w 1997 roku – wyjaśnia Dennis Gaetano, kierownik pielgrzymki, pracujący w biurze podróży Mater Dei Tours.

W Licheniu pielgrzymi zwiedzili sanktuarium i zapoznali się z historią objawień oraz miejscami kultu. W bazylice modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej i uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej w ojczystym języku w kaplicy poświęconej św. Stanisławowi Papczyńskiemu, założycielowi Zgromadzenia Księży Marianów.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu

  • Licheń. Pielgrzymi z USA podążają szlakiem Bożego Miłosierdzia

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.