Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17138) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-4 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Zwolnienie od podatku za wyremontowanie i oświetlenie kamienicy

Dodano: 26.10.2019 13:37

Zwolnienie z podatku za wyremontowanie elewacji kamienicy na konińskiej starówce – proponują władze Konina.

Projekt uchwały trafi na najbliższą (30 października br.) sesję Rady Miasta Konina. O zaletach takiego rozwiązania przekonuje Paweł Adamów – zastępca prezydenta Konina. - Poprawmy wspólnie wygląd naszej starówki. Każdy, kto wyremontuje elewację kamienicy na starówce, może liczyć na zwolnienie z podatku.

Projekt dotyczy obszaru objętego lokalnym planem rewitalizacji. – Od przyszłego roku, każdy właściciel, który wyremontuje elewację swojej kamienicy i wyposaży  ją w oświetlenie ledowe, będzie mógł uzyskać zwolnienie od podatku od nieruchomości. Będzie mógł sobie odliczyć  80 procent kosztów tej inwestycji, a jeżeli dołoży do tego oświetlenie ledowe, to będzie mógł za koszt oświetlenia odliczyć 100 procent. Będzie mógł sobie odpisać od podatku od nieruchomości przez następnych dziesięć lat i tego podatku nie płacić - tłumaczy P. Adamów. 

Ważny warunek to uzgodnienie tego remontu z konserwatorem zabytków. Propozycja zwolnienia od podatku za odnowienie kamienicy wpisuje się w kolejny etap związany z rewitalizacją starej części miasta. - Z tego co wiem, są  już zainteresowani właściciele tych budynków, w których znajdują się lokale użytkowe bo to z lokali użytkowych ten podatek od nieruchomości jest największy – mówi Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. -  Rok po tym, w którym zostanie zakończony remont, mając wszystkie faktury, właściciel będzie mógł złożyć do nas wniosek i przez następne 10 lat odliczyć podatek od nieruchomości.

Władzom miasta zależy na sensownej rewitalizacji starówki. -  Jest to nasz priorytet – mówi P. Adamów. - Jednym z elementów jest to, aby właściciele prywatnych budynków włączyli się  w ten proces, aby ta starówka inaczej wyglądała. Nie ma żadnych obostrzeń jeśli chodzi o kolor elewacji. Każdy będzie mógł wspólnie z konserwatorem zbytków taką elewację uzgodnić.  Liczymy, że w wyniku tego typu działania wygląd starówki się poprawi.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Super propozycja.
Dodano: 26.10.2019 16:10    Przez: ~zk
Jeszcze trochę jak tak zaczną rozdawać na lewo prawo podatki to grozić nam będzie licytacja Konina. Biorą kredyt a zwalniają z podatku. Co za brak kompetencji.
Dodano: 26.10.2019 23:47    Przez: ~Ola
"już zainteresowani właściciele tych budynków, w których znajdują się lokale użytkowe bo to z lokali użytkowych ten podatek od nieruchomości jest największy" ... czyli miasto wspiera bogatych, kolegów kamieniczników np. z PO. Kto ma kamienicę i wynajmuje w niej lokale ten ma pieniądze na remont elewacji i oświetlenie. Wy go jeszcze z podatku na 10 lat zwolnice! Lepiej zwolnijcie ludzi wokoło Starówki z podatku na 15 lat jak wymienią kotły dolnego spalania na ekogroszek bo Wam te remontowane fasady za rok sadzą zajdą. Dbacie o to pustkowie jakim jest Starówka dla picu bo dziś to nawet trudno kupić oświetlenie inne niż LED - Wy je zaś nowoczesnych uznajecie. Zaś syfiaste powietrze Was w PO i koleżanek z Zielonych nic a nic nie interesuje. Trudno oddychać w Starym Koninie a Wy jeszcze opłaty za cieplik podnosicie. Dajcie to 2 mln z KBO, weźcie 2 mln dotacji i macie 4 mln = 200 kotłów rocznie wymienione! Do tego zwolnienie z podatku na ogrzewanie. Ekologia a nie puder.
Dodano: 27.10.2019 00:55    Przez: Marcin Swoinski
"Nie ma żadnych obostrzeń jeśli chodzi o kolor elewacji" - najlepiej różne kolorki składające się w tęczę. Potem objazd rowerkiem z wypożyczalni po starówce; autobusikiem elektrycznym 6 sztuk kupionych za 13 mln zł ze Szwecji i mamy kolorowo, nowocześnie, europejsko. Podatki sobie odliczą Ci co mają i tak na to pieniądze. A to, że obok autobusu elektrycznego stanie Golf 2.0 na ropę czy Kamaz i spieprzy cały marketing ekologiczny miast Konin nikogo nie interesuje. Busów będzie 6 a Kamazów i Golfików są w Koninie tysiące. Co się napedałujemy zamiast jechać autem by spalin nie emitować to wszystko nadrobią za Nas 2 kominy z kopciuchem przy 1 rozpaleniu. Jak zwykle kasa idzie nie na to co potrzeba. W Koninie z 60% smogu jest z kominów domowych i z 20% od spalin. Te wasze elewacje długo ładne nie będą. A ta doktor Miłka z węglem walczy tylko w PAK a na Starówce nie? Ciekawe. Niczym TVN i Bruksela. PAKu nie będzie a smog zostanie. Tak się Wami miasto zajmuje, o wasze zdrowie dba.
Dodano: 27.10.2019 01:19    Przez: Marcin Swoinski
Chj z podatkami.Za służbe zdrowia (szpital konin) się weźcie!!!
Dodano: 27.10.2019 06:18    Przez: ~Tańce dzikie węże

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.