Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17810) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Niepełnosprawni badają dostępność gabinetów ginekologicznych

Dodano: 29.10.2019 13:13
Źródło: LM.pl

„Dostępny gabinet ginekologiczny” - to tytuł projektu, którego celem jest opracowanie rekomendacji dla przychodni, które są przyjazne niepełnosprawnym kobietom.

Niedostosowanie gabinetów do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, schody i zbyt wąskie drzwi. W pokonaniu tych przeszkód, zazwyczaj pomagać muszą osoby bliskie, a to niekomfortowa sytuacja. Stąd pomysł dwóch konińskich radnych: Moniki Kosińskiej i Emilii Wasielewskiej, żeby sprawdzić na ile miejscowe gabinety ginekologiczne w placówkach mających umowę z NFZ, spełniają oczekiwania niepełnosprawnych ruchowo kobiet.

- Dzięki projektowi „Dostępność gabinetów ginekologicznych” Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ powstanie raport, w którym wskazane zostaną rekomendacje dla placówek medycznych, jakie powinny podjąć działania, aby gabinety ginekologiczne stały się przyjazne i dostępne, ale co najważniejsze - z jakich źródeł sfinansować likwidację barier, by cel ten osiągnąć – informują koordynatorki projektu.

Wolontariusze fundacji „Podaj Dalej” w najbliższym czasie będą pojawiać się w poradniach, które oferują opiekę ginekologiczną, finansowaną ze środków publicznych. Gabinety dostępne otrzymają specjalne oznaczenia – miejsce przyjazne. Powstanie również mapa miasta z zaznaczonymi gabinetami ginekologicznymi dostosowanymi do potrzeb kobiet z niepełnosprawnościami.

fot. Emilia Wasielewska

  • Niepełnosprawni badają dostępność gabinetów ginekologicznych
  • Niepełnosprawni badają dostępność gabinetów ginekologicznych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Weźcie się za dupe koninskiemu szpitalowi !!!
Dodano: 30.10.2019 07:09    Przez: ~Po

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.