Dzisiaj jest wtorek 10 grudnia 2019, imieniny: Danieli, Julii, Eulalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20350) SPORT FORUM FIRMY (5431) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Kilka wozów strażackich przy Kleczewskiej. ... (0)Golina. Samochód dla niepełnosprawnych przekazany ... (0)

O "złotóweczkę" obniżono opłatę za śmieci segregowane

Dodano: 30.10.2019 10:39

Konińscy radni uchwalili nowe stawki za śmieci, które będą obowiązywać w mieście od stycznia 2020 roku.

Od początku 2020 roku będzie obowiązywać miesięczna opłata 19 złotych (a nie 20, jak pierwotnie proponowano) od osoby za śmieci segregowane i 50 złotych za niesegregowane. Za nową stawką, która padła podczas sesji Rady Miasta Konina i została wprowadzona w formie autopoprawki, głosowało 12 radnych, 9 było przeciw i jeden „wstrzymujący się" od głosu Maciej Ostrowski.

Dyskusja o podwyżce opłat za śmieci toczyła się w Koninie już od pewnego czasu. Szczegółowo omówiono to podczas posiedzeń właściwych komisji. Jak wyznał podczas sesji Piotr Korytkowski, prezydent Konina, odbyło się także spotkanie władz miasta z klubem radnych PiS, aby przekonać członków do proponowanych nowych stawek. Mimo tego, podczas sesji odbyła się kolejna dyskusja, podczas której padła propozycja obniżenia pierwotnej stawki 20 złotych "o złotóweczkę" , co wyartykułowal radny Tadeusz Piguła z klubu Lewicy. Propozycja została powtórzona przez radnego Sławomira Lorka, przewodniczącego klubu radnych KO i została przyjęta przez Piotra Korytkowskiego, prezydenta Konina.

W rezultacie radni głosowali nad projektem uchwały w zmienionej treści. W ramach autopoprawki prezydenta wprowadzono bowiem nową stawkę - 19 złotych od osoby za śmieci segregowane i utrzymano proponowane 50 złotych za niesegregowane. Dyskusję można prześledzić w transmisji w sesji. 

  • O "złotóweczkę" spadła opłata za śmieci segregowane w Koninie
  • O "złotóweczkę" spadła opłata za śmieci segregowane w Koninie
  • O "złotóweczkę" spadła opłata za śmieci segregowane w Koninie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:opłaty za śmieci,   śmieci Konin,   stawki śmieci,   segregowane,   MZGOK,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

OBECNA WŁADZA MIASTA KONINA SŁYNNA Z ZAMYKANIA DRÓG , PODWYŻSZANIA CEN W MIEŚCIE JAK I SZUKANIA W KIESZENIACH MIESZKAŃCÓW NA SWOJE PREMIE I NAGRODY DLA SIEBIE I KOLESI W SPÓŁKACH MIEJSKICH. FUNDUJĄ NAM CENY ZA ŚMIECI NA POZIOMIE EUROPEJSKIM A W KOŃCU ZYJEMY W POLSCE I WYPŁATY RÓWNIEŻ MAMY POLSKIE A NIE ZAGRANICZNE .
Dodano: 30.10.2019 12:33    Przez: SENDI
Co za cymbal pisze te teksty. Oplaty podniesiono o 7 -30 zl. Przypadkowo wybrany prezydent niszczy to co wypracowano latami. Niekompetencja nierobstwo i oplacanie klik kolesi, tak chcieli mieszkańcy ?
Dodano: 30.10.2019 13:09    Przez: Bazyli Opona
Co to za drakońska stawka za śmieci!! Idiotycznie uzasadnione niby wzrostem paliwa , gdzie nie ma żądnych wzrostów paliwa . Paliwo jest na poziomie stabilnym od wielu lat .Ta władza to jedno wielkie chodzące ściemy , kasę tylko wyciągają od mieszkańców . Tyle kasy co oni zarabiają i do tego szastają pieniędzmi podatników ....nie swoimi . Do tego jeszcze w ten sposób . Krzyczą że pieniędzy brakuje ale nie dopiszą, że brakuje im na premie i wysokie nagrody . A może tak niech zmniejszą swoje wypłaty zrzekną się premii , nagród na rzecz miasta i znajdą się pieniądze w kasie . W końcu niech również pokażą postawę inicjatywy wsparcia miasta Konina . Śmieci na osobę w Koninie powinny kosztować 12- 13 zł !!!!
Dodano: 30.10.2019 15:05    Przez: konin
Drodzy mieszkańcy Konina . Proponuję zapamietac tych z napisem za i przy następnych wyborach podziękować. Łaskawie 1 zł odpuscili,!!!! W mieście Płocku np. płacą 16 zł od niesegregowanych a 11 za segregowane . Można ????
Dodano: 30.10.2019 13:39    Przez: An Sad
Czas na referendum i odwolanie partaczy od koryta
Dodano: 30.10.2019 17:23    Przez: Bazyli Opona

KOMENTARZE

OBECNA WŁADZA MIASTA KONINA SŁYNNA Z ZAMYKANIA DRÓG , PODWYŻSZANIA CEN W MIEŚCIE JAK I SZUKANIA W KIESZENIACH MIESZKAŃCÓW NA SWOJE PREMIE I NAGRODY DLA SIEBIE I KOLESI W SPÓŁKACH MIEJSKICH. FUNDUJĄ NAM CENY ZA ŚMIECI NA POZIOMIE EUROPEJSKIM A W KOŃCU ZYJEMY W POLSCE I WYPŁATY RÓWNIEŻ MAMY POLSKIE A NIE ZAGRANICZNE .
Dodano: 30.10.2019 12:33    Przez: SENDI
Jeszcze czegoś co zależy od Rady Miasta i Prezydenta nie mamy na poziomie Europejskim!!!Brawo My Wyborcy takich Radnych i Prezydenta!!!
Dodano: 30.10.2019 17:06    Przez: ~Koryto+ i Spóła kolesi
nie obniżono tylko podniesiono, należy wspomnieć ile płacić mieliśmy a miało to być 17zł czy 16zł więc... banda złodziei można powiedzieć z czystym sumieniem i łagodną pogodą serduszka
Dodano: 30.10.2019 18:27    Przez: _k***siarz_
Co za cymbal pisze te teksty. Oplaty podniesiono o 7 -30 zl. Przypadkowo wybrany prezydent niszczy to co wypracowano latami. Niekompetencja nierobstwo i oplacanie klik kolesi, tak chcieli mieszkańcy ?
Dodano: 30.10.2019 13:09    Przez: Bazyli Opona
Tak chcieli przykre ale prawdziwe sam się nie wybrał...
Dodano: 30.10.2019 17:09    Przez: ~Jak się nie ma rozumu to kie ...
KO ma taki trndt teraz obracania kota ogonem. Korytkowski mógł zaproponować stawkę 30 zł, to Platforma Obywatelska mogłaby podać :" w Koninie obniżono o 11 złotóweczek opłatę za śmieci"
Dodano: 31.10.2019 06:54    Przez: Romek Ress
Drodzy mieszkańcy Konina . Proponuję zapamietac tych z napisem za i przy następnych wyborach podziękować. Łaskawie 1 zł odpuscili,!!!! W mieście Płocku np. płacą 16 zł od niesegregowanych a 11 za segregowane . Można ????
Dodano: 30.10.2019 13:39    Przez: An Sad
Przy następnych wyborach Korytkowski wygra w pierwszej turze, a PO radnych będzie miało 15.
Dodano: 31.10.2019 06:56    Przez: Romek Ress
Co to za drakońska stawka za śmieci!! Idiotycznie uzasadnione niby wzrostem paliwa , gdzie nie ma żądnych wzrostów paliwa . Paliwo jest na poziomie stabilnym od wielu lat .Ta władza to jedno wielkie chodzące ściemy , kasę tylko wyciągają od mieszkańców . Tyle kasy co oni zarabiają i do tego szastają pieniędzmi podatników ....nie swoimi . Do tego jeszcze w ten sposób . Krzyczą że pieniędzy brakuje ale nie dopiszą, że brakuje im na premie i wysokie nagrody . A może tak niech zmniejszą swoje wypłaty zrzekną się premii , nagród na rzecz miasta i znajdą się pieniądze w kasie . W końcu niech również pokażą postawę inicjatywy wsparcia miasta Konina . Śmieci na osobę w Koninie powinny kosztować 12- 13 zł !!!!
Dodano: 30.10.2019 15:05    Przez: konin
im się należy i morda w kubeł gupole wyborcy PO-SLD😂😂😂 przecież to tylko Ci radni głosują za podwyżkami wszystkiego w Naszym Koninie !!!
Dodano: 30.10.2019 17:18    Przez: ~Podwyżka na BOGTO!!!
Czas na referendum i odwolanie partaczy od koryta
Dodano: 30.10.2019 17:23    Przez: Bazyli Opona
Nikogo nie odwołasz, mało tego, Pan DoKorytaChcę wygra przyszłe wybory w pierwszej turze.
Dodano: 31.10.2019 07:04    Przez: Romek Ress
Już czas na zmiane prezydenta i tych radnych bez radnych. Będę wspierać wszystkich którzy będą za referendum i wyrzucenia tych spadochtoniarzy. Czas na mądrego i znajacego na samorządzie prezydenta. Panie Korytkieski czas odejść. Rób Pan te naprawy jako informatyk może tam Pan się spraedzisz choc wątpię. Jakiś czas temu pracował Pan jako informatyk.
Dodano: 30.10.2019 19:28    Przez: ~Ola
A jaki on informatyk??? Korytkowski jest mgr geografii, nauczycielem informatyki były wiceprezydent, któremu bez konkursu uszykowano stanowisko w MPEC
Dodano: 31.10.2019 07:00    Przez: Romek Ress
Ola chyba zapomniałaś...WORD jak weszło KORYTO+ Ciężko było zdać prawko bez kilku PO-prawek!!!!
Dodano: 31.10.2019 12:29    Przez: ~PO++++
Ola chyba zapomniałaś...WORD jak weszło KORYTO+ Ciężko było zdać prawko bez kilku PO-prawek!!!!
Dodano: 31.10.2019 12:37    Przez: ~PO++++
Błąd ww komentarzu Korytkowski
Dodano: 30.10.2019 20:45    Przez: ~Ola
Romek Ress wykształcenia nie miał ale w urzędzie 2004 próbował coś naprawić. Skutek był taki jak obecnie prezydentura. Tak się znał jak wilk na gwiazdach.
Dodano: 31.10.2019 07:54    Przez: ~Ola
Ktoś kiedyś tutaj napisał, żę konińska spalarnia śmieci jest wielkości tej która znajduje się w Poznaniu, a przerób ma o połowę mniejszy. Kto ma więc utrzymać bandę PO-skich kolesi jak nie mieszkańcy, oni też chcą podwyżki.
Dodano: 31.10.2019 09:31    Przez: kris
Romek Reiss przepraszam błędnie napisałam 2004r. to był 1999r - 2000 r