Dzisiaj jest środa 12 sierpnia 2020, imieniny: Klary, Lecha, Hilarii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16785) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 17oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmo ... (0)Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)

O "złotóweczkę" obniżono opłatę za śmieci segregowane

Dodano: 30.10.2019 10:39

Konińscy radni uchwalili nowe stawki za śmieci, które będą obowiązywać w mieście od stycznia 2020 roku.

Od początku 2020 roku będzie obowiązywać miesięczna opłata 19 złotych (a nie 20, jak pierwotnie proponowano) od osoby za śmieci segregowane i 50 złotych za niesegregowane. Za nową stawką, która padła podczas sesji Rady Miasta Konina i została wprowadzona w formie autopoprawki, głosowało 12 radnych, 9 było przeciw i jeden „wstrzymujący się" od głosu Maciej Ostrowski.

Dyskusja o podwyżce opłat za śmieci toczyła się w Koninie już od pewnego czasu. Szczegółowo omówiono to podczas posiedzeń właściwych komisji. Jak wyznał podczas sesji Piotr Korytkowski, prezydent Konina, odbyło się także spotkanie władz miasta z klubem radnych PiS, aby przekonać członków do proponowanych nowych stawek. Mimo tego, podczas sesji odbyła się kolejna dyskusja, podczas której padła propozycja obniżenia pierwotnej stawki 20 złotych "o złotóweczkę" , co wyartykułowal radny Tadeusz Piguła z klubu Lewicy. Propozycja została powtórzona przez radnego Sławomira Lorka, przewodniczącego klubu radnych KO i została przyjęta przez Piotra Korytkowskiego, prezydenta Konina.

W rezultacie radni głosowali nad projektem uchwały w zmienionej treści. W ramach autopoprawki prezydenta wprowadzono bowiem nową stawkę - 19 złotych od osoby za śmieci segregowane i utrzymano proponowane 50 złotych za niesegregowane. Dyskusję można prześledzić w transmisji w sesji. 

  • O "złotóweczkę" spadła opłata za śmieci segregowane w Koninie
  • O "złotóweczkę" spadła opłata za śmieci segregowane w Koninie
  • O "złotóweczkę" spadła opłata za śmieci segregowane w Koninie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:opłaty za śmieci,   śmieci Konin,   stawki śmieci,   segregowane,   MZGOK,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

OBECNA WŁADZA MIASTA KONINA SŁYNNA Z ZAMYKANIA DRÓG , PODWYŻSZANIA CEN W MIEŚCIE JAK I SZUKANIA W KIESZENIACH MIESZKAŃCÓW NA SWOJE PREMIE I NAGRODY DLA SIEBIE I KOLESI W SPÓŁKACH MIEJSKICH. FUNDUJĄ NAM CENY ZA ŚMIECI NA POZIOMIE EUROPEJSKIM A W KOŃCU ZYJEMY W POLSCE I WYPŁATY RÓWNIEŻ MAMY POLSKIE A NIE ZAGRANICZNE .
Dodano: 30.10.2019 12:33    Przez: SENDI
Co za cymbal pisze te teksty. Oplaty podniesiono o 7 -30 zl. Przypadkowo wybrany prezydent niszczy to co wypracowano latami. Niekompetencja nierobstwo i oplacanie klik kolesi, tak chcieli mieszkańcy ?
Dodano: 30.10.2019 13:09    Przez: Bazyli Opona
Co to za drakońska stawka za śmieci!! Idiotycznie uzasadnione niby wzrostem paliwa , gdzie nie ma żądnych wzrostów paliwa . Paliwo jest na poziomie stabilnym od wielu lat .Ta władza to jedno wielkie chodzące ściemy , kasę tylko wyciągają od mieszkańców . Tyle kasy co oni zarabiają i do tego szastają pieniędzmi podatników ....nie swoimi . Do tego jeszcze w ten sposób . Krzyczą że pieniędzy brakuje ale nie dopiszą, że brakuje im na premie i wysokie nagrody . A może tak niech zmniejszą swoje wypłaty zrzekną się premii , nagród na rzecz miasta i znajdą się pieniądze w kasie . W końcu niech również pokażą postawę inicjatywy wsparcia miasta Konina . Śmieci na osobę w Koninie powinny kosztować 12- 13 zł !!!!
Dodano: 30.10.2019 15:05    Przez: konin
Drodzy mieszkańcy Konina . Proponuję zapamietac tych z napisem za i przy następnych wyborach podziękować. Łaskawie 1 zł odpuscili,!!!! W mieście Płocku np. płacą 16 zł od niesegregowanych a 11 za segregowane . Można ????
Dodano: 30.10.2019 13:39    Przez: An Sad
Czas na referendum i odwolanie partaczy od koryta
Dodano: 30.10.2019 17:23    Przez: Bazyli Opona

KOMENTARZE

PO +++ a gdzie on nie pracował.Do WORD wsliizgnął się jak mysz. Żałuję tylko że ludzie poszli na niego głosować. Naprawdę on niemał i nie ma zielonego pojęcia o pracy a tym bardziej w urzędzie. A co do zdawalności to jest tak im więcej ludzi nie zdaje tym oni mają wyższe premie. Przyjmuje się ludzi do pracy w urzędzie swoich . Proszę przeanalizować i poszperac żona kolegi dziecko znajomego i td. Dlatego uważam że powinniśmy zarządzać referendum. Wszystkie miasta dookala się rozwijają a Konin tonie jak Titanic
Dodano: 31.10.2019 13:22    Przez: ~Ola
Cena wywozu KONIN-19 zł i 50złSTARE MIASTO 12zł i 27złKleczew 9zł i 24złKrzymów 12zł 24zł Grodziec 8 zł 14 złRzgów 14zł 30 złKazimierz 13zł 20 złDodam tylko że w gminy też już są po podwyżkach opłat za odbiór śmieci.A teraz miasta Koło 12,50 zł 24zlTurek 10zł 20 zł Poznań 14 zł i16zł nie segregowane 30zl
Dodano: 01.11.2019 14:57    Przez: Piotr Olejniczak
Wszystkie okoliczne gminy i miasta dostarczają śmieci do spalarni w Koninie...Mieszkańcy tych gmin i miast mają opłaty za śmieci dużo niższe!!!
Dodano: 02.11.2019 15:33    Przez: ~Koryto++++
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.