Dzisiaj jest środa 26 lutego 2020, imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20727) SPORT FORUM FIRMY (5462) PRACA (48) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych prio ... (0)Kramsk. Podejrzana o zabójstwo syna czeka na opini ... (5)

Szołajdy. W znalezionych beczkach wykryto substancje toksyczne

Dodano: 31.10.2019 13:43
Źródło: LM.pl

Beczki, które składowane były w miejscowości Szołajdy, gm. Chodów, zawierały substancje toksyczne. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kole.

Kilka dni temu informowaliśmy o kolejnym składowisku niebezpiecznych odpadów. Tym razem na opuszczonej posesji natrafiono na pojemniki, które składowane były m.in. na naczepie samochodowej oraz w budynku gospodarczym. Na miejscu Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu wykonała badanie atmosfery pod względem wybuchowości oraz toksyczności. Mierniki nie wykazały żadnego zagrożenia, a pojemniki były szczelne.

- Ze zgromadzonych na obecnym etapie postępowania materiałów wynika, że inspektor do spraw gospodarki odpadami komunalnymi Urzędu Gminy w Chodowie powiadomiła komisariat policji w Kłodawie o podejrzeniu nielegalnego składowania substancji szkodliwych. Ustalono, iż jedna z osób, która przewija się w toku postępowania przywiozła z nieustalonego miejsca na teren swojej posesji plastikowe i metalowe pojemniki zawierające substancje o ostrym zapachu. Następnie właściciel wynajął firmę z koparką w celu zakopania pojemników w ziemi – mówi Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Zabezpieczono co najmniej 20 plastikowych pojemników o pojemności 1000 litrów, 15 plastikowych i metalowych pojemników o pojemności 200 litrów oraz co najmniej 30 pustych plastikowych pojemników o pojemności 1000 litrów.

- Odbyły się oględziny z udziałem inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy dokonali pomiarów, z których wyszło, że wśród tych substancji występują substancje toksyczne. Trwają czynności weryfikacyjne. Będą powołani biegli, którzy zbadają skład chemiczny – podkreśla Aleksandra Marańda.

Śledczy dysponują już opinią wstępną, z której wynika, że w beczkach stwierdzono między innymi: chlor, siarkowodór, tlenek węgla i pochodne azotanu amonu. Nieoficjalnie wiadomo, że były tam też związki używane do produkcji broni chemicznej.

fot. KP PSP Koło

  • Szołajdy. W znalezionych beczkach wykryto substancje toksyczne

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

pociągnąć do odpowiedzialności za zakopane beczki
Dodano: 01.11.2019 11:49    Przez: _k***siarz_

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.