Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18034) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
19 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Licheniu 

Dodano: 1.11.2019 08:01

1 Listopada, główna msza w Licheniu zostanie odprawiona przed kaplicą cmentarną o godz. 12.00

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) obchodzona jest w Kościele katolickim od IX wieku. Tego dnia wierni odwiedzają cmentarze, aby pomodlić się w intencjach swoich bliskich zmarłych, ozdobić ich groby kwiatami i zapalić znicze. Dzień ten jest obchodzony w Kościele jako pamiątka tych, którzy są już zbawieni. 2 listopada natomiast (tzw. Zaduszki), wspominani są  wszyscy wierni zmarli, którzy jeszcze nie dostąpili chwały zbawienia.  

1 listopada w Licheniu zostaną odprawione dwie msze św. na dwóch cmentarzach grzebalnych - o godz. 10.00 (nowy cmentarz przy ul. Klasztornej) oraz o godz. 12.00 (stary cmentarz przy kościele parafialnym pw. św. św. Doroty). Po zakończonym nabożeństwie cmentarnymi alejkami przejdzie procesja połączona ze wspomnieniem osób, które odeszły do Pana.

W Dzień Zaduszny natomiast (2 listopada) msze w kościele parafialnym zostaną odprawione o 7.00 i 17.00. Tego dnia odprawiona zostanie także dodatkowa msza w kościele parafialnym pw. św. Doroty o godz. 14.30. Tradycyjnie w oktawie następującej po Dniu Zdusznym będą odprawiane nieszpory z wypominkami po mszy św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. św. Doroty.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium,   wszystkich świętych,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.