Dzisiaj jest wtorek 4 sierpnia 2020, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16828) SPORT FORUM FIRMY (5514) PRACA (48) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Polak, który uratował trójkę dzieci, pochodził z r ... (3)Wierzbinek. Wójt odznaczony medalem MSWiA za zasłu ... (1)

Nasze Sprawy. Kontrowersyjna pogadanka w II LO w Koninie

Dodano: 31.10.2019 22:58
Źródło: LM.pl

To miała być zwykła prelekcja profilaktyczna na temat uzależnień. Ostatnich kilka minut spotkania w II Liceum Ogólnokształcącym w Koninie wymknęło się jednak spod kontroli. O kontrowersjach jakie to wywołało rozmawialiśmy w dzisiejszym, specjalnym wydaniu „Naszych Spraw”.

„Jakby seks był miłością, to gwałciciele by najbardziej kochali, a ci, którzy byli zgwałceni, to byliby najbardziej kochani”, „seks przedmałżeński to grzech”, czy twierdzenie, że wskaznik samobójstw wsród młodych ludzi LGBT jest wysoki, ponieważ ich związki się nie układają  a nie dlatego, że nie są tolerowani. To między innymi miał mówić jeden z prelegentów spotkania w II LO, a prowadzili je terapeuci Stowarzyszenia Profilaktyki Społecznej "Etap" oraz dziennikarz telewizji publicznej. I to właśnie słowa tego ostatniego oburzyły część młodzieży, która postanowiła zareagować. O tym co się wydarzyło, a także konsekwencjach tej sytuacji i potrzebie edukacji seksualnej, rozmawialiśmy w dzisiejszym programie między innymi z psycholożką - Kariną Niedźwiedzką.

  • Nasze Sprawy. Kontrowersyjna pogadanka w II LO w Koninie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miłość to szacunek i odpowiedzialność, a nie seks. Ggwałciciele nie potrafią kochać, a ich ofiary są nadal kochane przez rodziców. Oby uczniowie to zrozumieli.
Dodano: 1.11.2019 16:42    Przez: Lait
Brawo młodzież! Poznali się na pseudo znawcach.
Dodano: 1.11.2019 12:47    Przez: amiga

KOMENTARZE

avatar Psycholożka, to nie to samo co psycholog. Pozostaje tylko ubolewać nad samozwańczymi ekspertami, a ich opinie weryfikować w oparciu o wiedzę akademicką.
Dodano: 01.11.2019 09:33    Przez: Józef Bąk
Młodzież chce być prawdziwie kochana, a seks to nie wszystko. SeksEdukatorzy mieszają w głowach. Oby ich nie było w szkole.
Dodano: 01.11.2019 19:44    Przez: Lajt
Brawo młodzież! Poznali się na pseudo znawcach.
Dodano: 01.11.2019 12:47    Przez: amiga
Wsród ludzi LGBT jest wysoki wskaźnik samobójstw ponieważ ich związki się nie układają w UE, a są tolerowani.
Dodano: 01.11.2019 16:28    Przez: Europejczyk
Miłość to szacunek i odpowiedzialność, a nie seks. Ggwałciciele nie potrafią kochać, a ich ofiary są nadal kochane przez rodziców. Oby uczniowie to zrozumieli.
Dodano: 01.11.2019 16:42    Przez: Lait
avatar Bardzo dobrze, że taka pogadanka z kontrowersyjnymi tezami miała miejsce. Młodzież musi się nauczyć myśleć samodzielnie, poznawać poglądy z różnych punktów widzenia, mieć świadomość, że mogą być ludzie myślący i prezentujący postawy zupełnie inne niż powszechnie akceptowane. Zapewne wzbudzony ferment zdopinguje młodych ludzi do przemyśleń. Bardziej martwi mnie postawa Pań dziennikarek prowadzących które nie zadbały o uczestnictwo w dyskusji osób prezentujących zdanie odmienne. Same zaś, zamiast pozostać obiektywnymi, prezentowały jeden słuszny, politycznie poprawny punkt widzenia. Stwierdzenie „Jakby seks był miłością, to gwałciciele by najbardziej kochali, a ci, którzy byli zgwałceni, to byliby najbardziej kochani” wyrwane z kontekstu w sumie jest prawdziwe. Poziom audycji której po 10 minutach odsłuchu ma się dosyć - cieniutki. Ciekaw jestem ile osób dotrwało do końca. Mało interesujące nudy gadających głów.
Dodano: 01.11.2019 23:58    Przez: JollyRoger
Wchodzenie komuś pod kołdrę i sprawdzanie z kim uprawia seks to taka prawicowa praktyka.Środowiska kościele także się cieszą. Prawica jest chora i musi się leczyć.
Dodano: 05.11.2019 18:37    Przez: Franklin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.