Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17783) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 8oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Dziesięć tysięcy złotych zebrano dzisiaj na renowację nagrobków

Dodano: 1.11.2019 23:03

Nieco ponad dziesięć tysięcy złotych zebrali dzisiaj wolontariusze na renowację nagrobków na cmentarzu parafialnym w starym Koninie. To drugi wynik w dziewięcioletniej historii zbiórki.

Słoneczna przeważnie, a przede wszystkim bezdeszczowa pogoda sprzyjała dzisiaj kwestującym na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków najstarszego konińskiego cmentarza. Koninianie byli dzisiaj nadzwyczaj hojni i banknoty wpadające do puszek nie były wcale rzadkim widokiem.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucali do puszek, jak również tym, którzy z tymi puszkami stali – usłyszeliśmy od Piotra Rybczyńskiego, który razem z Marią Zelek i Damianem Kruczkowskim komisyjnie liczył zebrane pieniądze.

Z puszek wyjęto w sumie 9978,40 zł i 20,5 euro, co jest drugim w dziejach kwesty wynikiem po uzyskanej pięć lat temu kwocie 10110 zł.

- Cmentarz w Koninie przy ul. Kolskiej, to nekropolia jedynie o kilka lat młodsza od Powązek w Warszawie – tłumaczy Damian Kruczkowski. - Na tym kawałku zbocza pradoliny Warty spoczywa kawał historii Konina. Leżą tam społem pokolenia koninian, wielkie i zasłużone osobistości, ale i ci maluczcy, zwyczajni, którzy żywotami swymi byli równie wielcy, bo to oni wszyscy przygotowywali dla Nas świat, miasto, dom.

Choć kwesta przy cmentarzu już się zakończyła, wciąż można wpłacać darowizny na ten cel na rachunek jej organizatora Towarzystwa Przyjaciół Konina oraz stowarzyszenia Frydhof, które od pewnego czasu w tych działaniach je wspiera.

  • Dziesięć tysięcy złotych zebrano dzisiaj na renowację nagrobków
  • Dziesięć tysięcy złotych zebrano dzisiaj na renowację nagrobków

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@portal.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.