Dzisiaj jest środa 26 lutego 2020, imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20711) SPORT FORUM FIRMY (5462) PRACA (48) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych prio ... (1)Kramsk. Podejrzana o zabójstwo syna czeka na opini ... (5)

Policjant z Koła trafił do aresztu za jazdę w stanie nietrzeźwości

Dodano: 2.11.2019 10:30
Źródło: LM.pl

Na trzy miesiące do aresztu trafił jeden z kolskich policjantów, który prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości i uczestniczył w kolizji. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Koninie.

W kwietniu doszło do zderzenia dwóch samochodów w miejscowości Zielenie, gm. Osiek Mały. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w auto, którym podróżowały dwie osoby, w tym funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kole. Policjant zapewniał, że to nie on prowadził samochód, ale jadąca z nim kobieta. Innego zdania byli uczestnicy wypadku. Jak wynika z doniesień medialnych, policjant miał nakłaniać kolegów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, żeby to oni dmuchnęli w alkomat.

Prokuratura Rejonowa w Kole umorzyła postępowanie przed jego wszczęciem. Na skutek kontroli przeprowadzonej w Prokuraturze Okręgowej w Koninie wykazano, że decyzja kolskich śledczych była przedwczesna.

- Postępowanie zostało wszczęte i przejęte przez Prokuraturę Okręgową. Na skutek bardzo zintensyfikowanych czynności procesowych doszło do zatrzymania trzech osób, z czego dwóm osobom przedstawiono zarzut składania fałszywych zeznań i poplecznictwa – mówi Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okregowej w Koninie.

Dwóch podejrzane osoby to znajomi policjanta, które pojawiły się na miejscu zdarzenia. Wobec nich zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu kontaktu i zbliżania się do podejrzanego policjanta na odległość mniejszą niż 150 metrów. Sam fukcjonariusz decyzją sądu trafił do aresztu.

- Sąd w całości podzielił argumentację prokuratora. W sprawie zachodziła obawa matactwa – podkreśla Aleksandra Marańda.

Zdaniem rzecznika prokuratury, postępowanie ma charakter „rozwojowy”.

  • Policjant z Koła trafił do aresztu za jazdę w stanie nietrzeźwości

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

i bardzo dobrze karać i to tak jak oni dotkliwie niech sie psiarnia nauczy że nie wszystko im wolno
Dodano: 3.11.2019 10:37    Przez: :) :)

KOMENTARZE

i bardzo dobrze karać i to tak jak oni dotkliwie niech sie psiarnia nauczy że nie wszystko im wolno
Dodano: 03.11.2019 10:37    Przez: :) :)

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.