Dzisiaj jest środa 12 sierpnia 2020, imieniny: Klary, Lecha, Hilarii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16790) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmo ... (0)Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)

Za zabójstwo prokurator żąda 25 lat więzienia. Wyrok niebawem

Dodano: 4.11.2019 11:42
Źródło: LM.pl

Kary 25 lat więzienia domaga się prokurator dla Agnieszki B. i Kamili M., które odpowiadają przed sądem za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Pod koniec stycznia w należącym do Marianny Z. budynku przy ul. Matejki w Słupcy, doszło do libacji alkoholowej zamieszkujących tam 45-letniej Agnieszki B., 32-letniej Kamili M. i 68-letniego Jerzego Rz. Kobiety miały zadać mężczyźnie 23 ciosy nożem, znęcać się nad nim, a później zostawić na podłodze i wyjść. Jerzy Rz. konał kilka, a być może nawet kilkanaście godzin.

Jak wynikało z aktu oskarżenia, Agnieszka B. oraz Kamila M. zadawały mu ciosy w głowę, klatkę piersiową, brzuch i obie ręce. Uderzały go też wielokrotnie pięściami i kopały. Miały też uderzać go metalowym pogrzebaczem i włożyć go w odbyt 68-latka. Ponadto podpaliły zarost Jerzego Rz., a na jego klatce piersiowej wycięły znak przypominający krzyż. Mężczyzna miał również przecięte małżowiny uszne, rany cięte palców i złamane żebra. Zmarł na miejscu.

Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Koninie stanęli biegli lekarze psychiatrzy, którzy przyznali, że obie oskarżone w momencie popełnienia czynu były poczytalne.

- Spożyty alkohol pełnił rolę wiodącą w czasie przestępstwa. Oskarżona Kamila M. nie jest osobą upośledzoną umysłowo, nie znaleźliśmy żadnych przesłanek, aby upojenie miało inny charakter niż upojenie proste. Oskarżona w przeszłości wielokrotnie spożywała alkohol i znała jego wpływ na swój organizm, mogła przewidzieć swoje reakcje po spożyciu – mówił biegły psychiatra. - Oceniliśmy poczytalność Agnieszki B. przez pewne cechy osobiste, ograniczonego uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Objawy kliniczne nie są na tyle silnie wyrażone, aby mogły skutkować zniesieniem poczytalności – dodał.

W mowach końcowych, prokurator Krzysztof Szczesiak podnosił, że stan faktyczny przestępstwa został potwierdzony w czasie przewodu sądowego, a obie siedzące na ławie oskarżonych działały ze szczególnym okrucieństwem.

- Oskarżone od początku obciążają się wzajemnie. Każda z nich przyznawała się do nacięć, przypalenia i manipulowania pogrzebaczem – mówił Krzysztof Szczesiak. - Bezspornym jest, że pokrzywdzony otrzymał 23 ciosy nożem, z czego 4 narażały go na niebezpieczeństwo utraty życia. Pokrzywdzony konał, prosił o pomoc. Oskarżone pozostawiły go aż do świtu. Godziły się na to, że ich zachowanie doprowadzi do śmierci pokrzywdzonego – dodał.

Prokurator zażądał dla Kamili M. i Agnieszki B. kary 25 lat pozbawienia wolności. Obrona natomiast podnosiła, że prokurator nie udowodnił użycia pogrzebacza, a kobiety nie działały w zamiarze zabójstwa. Obrońca Kamili M. wniosła o 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast reprezentujący Agnieszkę B. mecenas twierdząc, że jego klientka powinna odpowiadać za pobicie ze skutkiem śmiertelnym wnosił o wymierzenie kary w granicach środka art. 158 Kodeksu Karnego ( par. 3 – Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat – od red. ).

Obie oskarżone w ostatnim słowie nie wyraziły skruchy, a jedynie poprosiły sąd o to, o co wnosili ich obrońcy. Wyrok zapadnie w połowie listopada.

  • Za zabójstwo prokurator żąda 25 lat więzienia. Wyrok niebawem
  • Za zabójstwo prokurator żąda 25 lat więzienia. Wyrok niebawem
  • Za zabójstwo prokurator żąda 25 lat więzienia. Wyrok niebawem

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tylko 25 po lat?? Szkoda że nie ma kary śmierci w Polsce nie byłoby utrzymywania pasażytów z naszych podatków. Jeszcze można zrozumieć karę za nieumyślne spowodowanie śmierci ale takie znęcanie się??? Podziwiam za to obrońców oskarżonych że mają sumienie bronić takie potwory.
Dodano: 4.11.2019 13:05    Przez: An Sad

KOMENTARZE

Tylko 25 po lat?? Szkoda że nie ma kary śmierci w Polsce nie byłoby utrzymywania pasażytów z naszych podatków. Jeszcze można zrozumieć karę za nieumyślne spowodowanie śmierci ale takie znęcanie się??? Podziwiam za to obrońców oskarżonych że mają sumienie bronić takie potwory.
Dodano: 04.11.2019 13:05    Przez: An Sad
Ciekawe o co by prosił sąd taki obrońca, mecenas któremu "ptasiego mleka" nie brakuje, gdyby jemu ktoś pogrzebacz w tyłek wsadził????
Dodano: 05.11.2019 16:59    Przez: Romek Ress

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.