Dzisiaj jest czwartek 6 sierpnia 2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16951) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 17oC
Jutropogoda
26 / 20oC
Pojutrzepogoda
27 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (3)

Było bezpiecznie. Policjanci podsumowali akcję "Znicz 2019"

Dodano: 4.11.2019 12:24
Źródło: LM.pl

Konińscy policjanci podsumowali akcję „Znicz”. - Tegoroczne działania związane z dniem Wszystkich Świętych były bezpieczniejsze, niż przed rokiem – informuje Marcin Jankowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Od 31 października do 3 listopada na drogach miasta i powiatu konińskiego służbę pełniło 113 funkcjonariuszy, w tym byli strażnicy miejscy i mundurowy Straży Ochrony Kolei. Odnotowano w sumie 28 kolizji, a to o 5 mniej niż w 2018 roku. Policjanci zatrzymali 37 dowodów rejestracyjnych i zbadali trzeźwość 613 kierowców, z których jeden kierował motorowerem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie i spowodował kolizję uderzając w znak drogowy.

W trakcie ostatnich kilku dni doszło do dwóch wypadków drogowych, w których ucierpiały dwie osoby ( w 2018 roku odnotowano trzy wypadki). Jednak jak podkreśla Marcin Jankowski, największym problemem podczas tegorocznej akcji „Znicz” byli piesi i kierowcy, którzy nie stosowali się do poleceń policjantów kierujących ruchem.

- Niektórzy nie wiedzieli co oznaczają dawane znaki i sygnały, a inni ignorowali je z premedytacją – informuje Marcin Jankowski.

Na szczęście nie doprowadziło to do żadnego groźnego zdarzenia.

  • Było bezpiecznie. Policjanci podsumowali akcję "Znicz 2019"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.