Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18092) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (2)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Nasze Sprawy. Podwyżka opłat za śmieci zbilansuje system?

Dodano: 5.11.2019 23:51
Źródło: LM.pl

Od stycznia w Koninie, podobnie jak w wielu innych polskich miastach, wzrosną opłaty za odbiór śmieci. O tym, czy dzięki temu system się zbilansuje rozmawialiśmy w dzisiejszym odcinku programu „Nasze Sprawy”.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Konina przyjęto nowe stawki za odpady komunalne. I tak po nowym roku śmieci segregowane kosztować będą 19 zł od osoby, natomiast niesegregowane – 50 zł. Czy po podwyżkach system, do którego miasto dopłacało ponad 3 miliony złotych rzeczywiście będzie mniej kosztowny? Jak zdyscyplinować tych, którzy tylko deklarują, że segregują śmieci? Naszymi gośćmi byli: Paweł Adamów - wiceprezydent Konina, Marek Waszkowiak - były wiceprezydent miasta , radny i szef komisji infrastruktury, Henryk Drzewiecki - prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Henryk Drzewiecki. 

  • Nasze Sprawy. Podwyżka opłat za śmieci zbilansuje system?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.