Dzisiaj jest wtorek 4 sierpnia 2020, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16810) SPORT FORUM FIRMY (5514) PRACA (48) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Polak, który uratował trójkę dzieci, pochodził z r ... (3)Wierzbinek. Wójt odznaczony medalem MSWiA za zasłu ... (1)

Przegląd filmów fabularnych "Debiuty", wystawa plakatów i koncert

Dodano: 7.11.2019 10:08

„Fighter”, „Supernova”, „(Nie)znajomi”, „Dzień czekolady” oraz „Ukryta gra” to reżyserskie pełnometrażowe debiuty, które będą na 29. Przeglądzie Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie (27 listopada – 30 listopada 2019). Debiutom filmowym towarzyszyć będzie koncert Wójciński/Szmańda Quartet i wystawa plakatów filmowych ze zbiorów Jacka Jaroszyka.

DEBIUTY są kolejną edycją cyklicznej imprezy filmowej, organizowanej w Koninie od 1985 roku (z przerwą w latach 1988-1995), poświęconej pełnometrażowym debiutom reżyserskim wyprodukowanym w Polsce oraz nowym i najnowszym filmom fabularnym. W tym roku  Kinie Centrum (KDK) zaprezentujemy w czasie Przeglądu filmów: „Fighter” w reż. Konrada Maximiliana,  „Supernova” w reż. Bartosza Kruhlika, „(Nie)znajomi” w reż. Tadeusza Śliwy, „Dzień czekolady” w reż. Jacka Piotra Bławuta (syna reżysera Jacka Bławuta) oraz „Ukryta gra” w reż. Łukasza Kośmickiego.

W programie znajdą się także specjalne pokazy filmowe. Pierwszy to „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy. Obraz na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał aż dziesięć nagród, m.in. za reżyserię i za scenariusz. Film nagrodzono także na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Drugi z obrazów to „Obywatel Jones” (Mr. Jones) w reż. Agnieszki Holland, polsko-brytyjsko-ukraińska produkcja oparta na faktach: opowieść o młodym walijskim dziennikarzu, który w latach 30. jako jeden z pierwszych opisał Wielki Głód na Ukrainie. Film otrzymał Złote Lwy – Wielką Nagrodę tegorocznego FPFF w Gdyni. W czasie pokazów specjalnych zaprezentujemy także film Michała Rosy „Piłsudski”, „Słodki koniec dnia w reż. Jacka Borcucha oraz „Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” w reż. Piotra Weycherta.

Przy okazji DEBIUTÓW chcemy zaprezentować także rezultaty pracy konińskich filmowców. „Doktor Piotr”, najnowszy film Zdzisława Siwika, to dokument pokazujący dzieło doktora Piotra Janaszka, lekarza ortopedy, propagatora powszechnej i nowoczesnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych w Polsce. Twórcy nowatorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Mielnicy nad Gopłem, którego głównym celem była integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem.

Tradycyjnie będą także pokazy dla młodzieży szkół średnich (proponujemy „Piłsudski”, „Boże Ciało” i „(Nie)znajomi”) i podstawowych („Dzień czekolady”). Ciekawie, jak zawsze, zapowiadają się spotkania z twórcami filmowymi.

DEBIUTOM towarzyszyć będą także dwa dodatkowe wydarzenia artystyczne. Przez cały czas trwania przeglądu można będzie oglądać w Strefie K wystawę plakatów filmowych. To dzieła z kolekcji Jacka Jaroszyka, który obiecał, że sięgnie do najstarszych polskich debiutów reżyserskich, jak choćby do plakatu anonsującego „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego. To będą prawdziwe rarytasy, przypominające znakomitą polską szkołę plakatu, będącą absolutnym przeciwieństwem dzisiaj królującego plakatu według wzorców amerykańskich.

Drugim wydarzeniem będzie koncert Wójciński/Szmańda Quartet, który w tym roku wydał swoją drugą płytę „With all due respect”. Wstęp na koncert Wójciński/Szmańda Quartet będzie bezpłatny, ale na zaproszenia (można je odbierać w impresariacie KDK). Karnet na całe DEBIUTY kosztuje 40 zł, karnet młodzieżowy – 15 zł, bilet na pojedynczy film – 15 zł.

29. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie 27-30 listopada 2019

PROGRAM DEBIUTÓW

27 listopada 2019, środa

18.00 Wystawa plakatów filmowych ze zbiorów Jacka Jaroszyka

19.00 Koncert Wójciński/Szmańda Quartet 

28 listopada 2019, czwartek

8.30 ,,Piłsudski” (107’) – reż. Michał Rosa, pokaz specjalny

11.00 „Boże Ciało” (115’) – reż. Jan Komasa, pokaz specjalny

16.00 „Fighter” (95’) – reż. Konrad Maximilian, DEBIUT

18.00 „Supernova” (78’) – reż. Bartosz Kruhlik, DEBIUT

20.00 ,,Słodki koniec dnia” (92’) – reż. Jacek Borcuch, pokaz specjalny

29 listopada 2019, piątek

8.30 „(Nie)znajomi” (103’) – reż. Tadeusz Śliwa, DEBIUT

11.00 „Dzień czekolady” (75’) – reż. Jacek Piotr Bławut, DEBIUT

16.00 „Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” (108’) – reż. Piotr Weychert, pokaz specjalny

18.00 ,,Ukryta gra” (95’) – reż. Łukasz Kośmicki, DEBIUT

20.00 „Boże Ciało” (115’) – reż. Jan Komasa, pokaz specjalny

30 listopada 2019, sobota

16.00 „Doktor Piotr” (28’) – reż. Zdzisław Siwik, PREMIERA

17.00 „Obywatel Jones” (119’) – reż. Agnieszka Holland, pokaz specjalny

19.30 Zakończenie 29. PPFF DEBIUTY – ogłoszenie wyników Plebiscytu Publiczności na najlepszy debiut oraz pokaz specjalny filmu ,,Ikar. Legenda Mietka Kosza” (119’) – reż. Maciej Pieprzyca.

  • Przegląd filmów fabularnych "Debiuty", wystawa plakatów i koncert

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:debiuty 2019,   przegląd filmów fabularnych,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.